reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
@Effa84 dobrze, że nic Wam się nie stało. Axkidy to świetne foteliki.

Ja dziś byłam na usg genetycznym. Maluszek rozwija się książkowo, wg dzisiejszego badania to jest 12t2d. CRL niecałe 6cm.


Gratulacje! :) Super maluszek!
Ja mam badania w środę i liczę na to, że dostanę piękny Mikołajkowy prezent w postaci dobrych wiadomości :)
 
Ostatnia edycja:
A co do kurtek dzia kupilam za 80zl dosyć szerokaa w brzuszku a gora dopasowana. Ciazowe kosztuja 300 i w górę. Wiec warto sie zastanowić czy nie szukac uzywanych lub tych szerokich.

Ja w ogóle na czas ciąży polecam kupowanie ciuchów w zwykłych sklepach, ale w rozmiarach np. 44. Sukienki, czy bluzki ciążowe są strasznie drogie, a nosić się je będzie tylko przez pewien czas. Ja w poprzednich ciążach kupowałam ubrania w sklepie Carry (oni mają duże rozmiary i np. dużo bawełnianych sukienek, takich prostych, które idealnie się sprawdzały w ciąży) albo w Camaiue (nie wiem, czy dobrze napisałam nazwę, zawsze mam z tym problem). Jedną bluzkę, taką dłuższą to mam chyba nawet w rozmiarze 46 i ją miałam na 9 miesiąc :) Potem zawsze można te ciuchy sprzedać na allegro albo oddać komuś.
 
A powiedz nam gdzie pracujesz? Czym się zajmujesz?

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Jestem informatykiem.
Jasne, że L4 może być motywowane rodzajem pracy, o tym też pisałam wcześniej ;)

I to nie jest tak, że potepiam, ale staram się wytłumaczyć niektórym związek przyczynowo - skutkowy: zwolnienia bez wskazań - > mniej miejsc pracy dla kobiet oraz więcej zwolnień płatnych po 100% - > większe problemy z np. emeryturami co ostatnio dało 'wspaniały' efekt zniesienia kwoty wpłacanej do zusu z pensji = kolejny podatek.
Po prostu przykro się robi bo to efekt kuli sniegowej, który sprawia, że będzie coraz ciężej się w naszym państwie żyło przy jednoczesnym szeroko rozpowszechnionym rozdawnictwie.

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja mam zle wiesci. Wyjechaliśmy odpocząć do dziadków na Podlasie. Pierwszy śnieg i dachowaliśmy, mimo że opony zimowe a mąż jechał 50km/godz. Wydaliśmy 2tys na fotelik i to były najlepiej wydane pieniądze w naszym życiu. Wyszliśmy ze szpitala. Synowi nic nie jest. W końcu zasnął. Tylko ja nie miałam żadnych badań, bo musiałam wybrać czy jechać z synem do szpitala czy ze sobą. Więc do jutra będę żyła w niepewności, bo nie chce go już męczyć.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Potwierdzam, że dziś na podlasiu były strasznie złe warunki (i nie był to pierwszy śnieg), jechaliśmy przed 12 na badania do Białegostoku i nagle wszystko stoi a z naprzeciwka nikt nie jedzie, na janosiku i google żadnych zgłoszeń o wypadku lub coś, w końcu powoli się coś rusza, okazało się, że były niewielkie wzniesienia i tiry miały problemy, było tak, ze jeden tir zjeżdzał, i następny ruszał dopiero jak ten pierwszy zjechał i pojechał na następne wzniesienie - ale ten następny to był tir z drugiej strony, i tak kolejny i kolejny - ledwo zdązyliśmy na badania, mimo, że wyjechaliśmy z zapasem.
 
Jezu dziewczyny oszczedzajcie na wszystkim, byle nie na foteliku. I strażacy i lekarz powiedzieli że ten fotelik uratował synowi życie. Więc jeśli trzeba zacznijcie juz oszczędzać, żeby kupić dobry fotelik. Koniecznie taki, który po zamontowaniu nawet nie drgnie. Widziałam jak u znajomych foteliki dla starszych dzieci przymocowane są tylko pasami pasażerskimi. Gdybyśmy mieli tylko taki to boję się myśleć co by było. On by przeleciał przez szybę pewnie. Nasz nawet nie drgną, Mikołaj z niego w ogóle nie wypadł. Głowę ma całą.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Dobrze, że wszystko w porządku !
Dlatego nie chce 3w1 wózka wolę porządny fotelik.
Podaj firmę itd bo warto zainwestować - zdrowie i życie najważniejsze!
I powiedz mi co myślisz o ściąganiu kurtki dziecku - Twój synek był bez czy w kurtce?


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aż ciarki przechodzą na to co Wam się przytrafiło, dobrze wyszliscie z tego cało i za dzidzie też trzymam kciuki, na pewno będzie wszystko ok. Zgadzam się ze dobry fotelik to podstawa, wolałabym już kupić używany ale dobrej firmy niż nowy ale bylejaki, często w tych wózkach 3 w 1 foteliki samochodowe to są jakieś no name. I myślę że każda się ze mną zgodzi że mamusie w ciąży powinny mieć zawsze zapięte pasy! Niektorzy myślą, że jak jest brzuszek to lepiej nie zapinać, ale to błąd.
Są takie specjalne pasy dla ciężarnych - warto zakupić:)
A jak brak to oczywiście zapinac te normalne!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tymi emeryturami jak każdy wie jest tak, że nasze składki idą na obecnych emerytów a nie do "magicznej skarbonki", więc nasze dzieci będą pracowały na nas i tylko wtedy możemy liczyć na jakąkolwiek emeryturę. Więc póki rodzą się dzieci to jest dobrze i trzeba się z tego cieszyć ;) Wiem że różnie to bywa ale nie powinno się dyskryminować kobiet w wieku rozrodczym bo my się poniekąd przyczyniamy do lepszej przyszłości naszego kraju, o!
 
Ja mam fotelik Axkid. Montowany tyłem. Można kupić obracany do przodu. Ale moim zdaniem dzieci powinno się wozić tyłem najdłużej jak się da. One mają delikatne karki i przy czołówce są bezpieczne.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Dzięki za info! Warto się zastanowić:)!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jestem informatykiem.
Jasne, że L4 może być motywowane rodzajem pracy, o tym też pisałam wcześniej ;)

I to nie jest tak, że potepiam, ale staram się wytłumaczyć niektórym związek przyczynowo - skutkowy: zwolnienia bez wskazań - > mniej miejsc pracy dla kobiet oraz więcej zwolnień płatnych po 100% - > większe problemy z np. emeryturami co ostatnio dało 'wspaniały' efekt zniesienia kwoty wpłacanej do zusu z pensji = kolejny podatek.
Po prostu przykro się robi bo to efekt kuli sniegowej, który sprawia, że będzie coraz ciężej się w naszym państwie żyło przy jednoczesnym szeroko rozpowszechnionym rozdawnictwie.

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom

pracuję bardzo długo bo już prawie 20 lat, nie chodziłam na zwolnienia, płaciłam podatki - składki i wszystkie ubezpieczenia - i teraz jak pójdę na L4 to według ciebie załapię się na jakieś "szeroko rozpowszechnione rozdawnictwo"?
do gina musze chodzic prywatnie, do endokrynologa też, na neurologa z nfz czekam już 8 miesiąc i w końcu załapię się na wizytę przed świętami - to jest "szeroko rozpowszechnione rozdawnictwo"?
wystarczy, że nie będę musiała płacić składek i już wizyty lekarskie nie będą mnie tak "bolały", zbieram na emeryturę i ile uzbieram? jak moje składki idą na poselskich pasożytów lub prezesów spółek państwowych, którzy dostają wypłatę za znajomość.
ten efekt kuli śniegowej to niech pracodawcy wezmą pod uwagę, kobiety nie będą miały dzieci, i nie będzie pracowników za 20 - 30 lat.
 
Do góry