reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Cześć
jeśli chodzi o zwolnienie to nie mam go, mimo tego że od początku lekarz proponuje.
Ale moja praca kończy się na maksymalnie 7-10h tygodniowo, plus jak się źle czuje to pracownicy sami dają radę. Poza tym mam własną działalność więc na spokojnie sama wszystko ustawiam.
Jeśli chodzi o zwolnienie to uważam, że to indywidualna sprawa i nie oceniam. Jeśli ktoś nie chce pracować lub nie może to jego prywatna sprawa. Dzięki 500+ też wiele osób przestało pracować, już nie mówiąc o alkoholikach i innych....nie komentuje i uważam, że powinnyście zakończyć taką dyskusje bo do niczego nie prowadzi. A mówienie że godzi w wizerunek kobiety jest krzywdzące i przykre dla tych co są na zwolnieniu. To tak jak ktoś korzysta z kasy z pierwszeństwem, część rozumie a druga zawsze musi skomentować bo wie lepiej. Przywilej jest przywilejem i nikomu nic do tego kto korzysta i przede wszystkim nie w naszej gestii oceniać potrzebę tej drugiej osoby lub czy po prostu wygodę.

Dziewczyny co były na genetycznych, czy każdej z Was lekarz powiedział jaką płeć podejrzewa?
Ja dziś idę na 18.40 i już się stresuje. I czy mogłyście wejść z mężem/chłopakiem? Czy to jest badanie dopochwowe czy przez powłoki. Bo ja dziś u swojego gina miałam pierwszy raz przez powłoki. I słyszałam serduszko, nie chciał mnie dodatkowo męczyć przed genetycznymi...
Ja weszłam do gabinetu sama i zapytałam czy mąż może wejść ze mną, dostałam oczywiście zgodę i go zawołałam, myślę że też tak możesz zrobić żeby uniknąć niezrecznosci:) a usg było przez powłoki brzuszne
 
reklama
Moim zdaniem każdy powinien tą decyzję podejmować w zgodzie ze sobą i oczywiście po konsultacji z lekarzem. Każda ciąża jest inna i każda praca jest inna i nie ma co tego generalizować, że jak ktoś poszedł szybciej na l4 to jest nierób i darmozjad. ZUS od tego nie zbiednieje nie bójmy się, ja co miesiąc jak patrzę na wyciągi ile z pensji idzie na składki chorobowe i inne to nie wiem ile dzieci bym musiała urodzić będąc na l4 żeby mi się zwróciło :errr: Ja lubię pracować i być aktywna, wiec jakbym miała lżejszą i bardziej bezpieczną pracę to nie miałbym się od czego "migać".
To faktycznie bardzo indywidualna kwestia ... niech każdy robi jak uważa ...ja jestem na l4 chociaż czasami myślę że popełniłam błąd A drugiego dnia jestem wdzięczna ze jak mnie boli to mogę poleżeć i odpocząć...trudno dla niektórych może wydać się to darmozjadztwem [emoji12] ale nie dałam rady stać po 12 a potem 8 h na nogach trudno może gdybym miała pracę byłoby znacznie łatwiej A co do kasy to o i tak jestem stratna bo żeby dostać premię to trzeba u nas pracowac...nie ma co gdybac... chociaż przeraża mnie ten czas wolnego...to i tak wiem że to szybko minie

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć
jA mówienie że godzi w wizerunek kobiety jest krzywdzące i przykre dla tych co są na zwolnieniu. To tak jak ktoś korzysta z kasy z pierwszeństwem, część rozumie a druga zawsze musi skomentować bo wie lepiej. Przywilej jest przywilejem i nikomu nic do tego kto korzysta i przede wszystkim nie w naszej gestii oceniać potrzebę tej drugiej osoby lub czy po prostu wygodę.
Widzisz, być może źle interpretujesz to moje zdanie o wizerunku - chodziło mi o to, że przez tego typu sytuacje przedsiębiorcy (wiele z nich), mimo że jest to prawnie zabronione, starają się zatrudniać mężczyzn zamiast kobiet "bo w ciążę zajdzie i tyle ją widzieli". I niestety jest to smutny fakt, wystarczy poczytać fora gdzie dziewczyny wypowiadają się, że usłyszały wprost, że one są w wieku reprodukcyjnym więc im podziękowano.
 
A ja mam zle wiesci. Wyjechaliśmy odpocząć do dziadków na Podlasie. Pierwszy śnieg i dachowaliśmy, mimo że opony zimowe a mąż jechał 50km/godz. Wydaliśmy 2tys na fotelik i to były najlepiej wydane pieniądze w naszym życiu. Wyszliśmy ze szpitala. Synowi nic nie jest. W końcu zasnął. Tylko ja nie miałam żadnych badań, bo musiałam wybrać czy jechać z synem do szpitala czy ze sobą. Więc do jutra będę żyła w niepewności, bo nie chce go już męczyć.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja mam zle wiesci. Wyjechaliśmy odpocząć do dziadków na Podlasie. Pierwszy śnieg i dachowaliśmy, mimo że opony zimowe a mąż jechał 50km/godz. Wydaliśmy 2tys na fotelik i to były najlepiej wydane pieniądze w naszym życiu. Wyszliśmy ze szpitala. Synowi nic nie jest. W końcu zasnął. Tylko ja nie miałam żadnych badań, bo musiałam wybrać czy jechać z synem do szpitala czy ze sobą. Więc do jutra będę żyła w niepewności, bo nie chce go już męczyć.
O rany, jak dobrze, że Wam się nic nie stało! Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!
 
Jezu dziewczyny oszczedzajcie na wszystkim, byle nie na foteliku. I strażacy i lekarz powiedzieli że ten fotelik uratował synowi życie. Więc jeśli trzeba zacznijcie juz oszczędzać, żeby kupić dobry fotelik. Koniecznie taki, który po zamontowaniu nawet nie drgnie. Widziałam jak u znajomych foteliki dla starszych dzieci przymocowane są tylko pasami pasażerskimi. Gdybyśmy mieli tylko taki to boję się myśleć co by było. On by przeleciał przez szybę pewnie. Nasz nawet nie drgną, Mikołaj z niego w ogóle nie wypadł. Głowę ma całą.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jezu dziewczyny oszczedzajcie na wszystkim, byle nie na foteliku. I strażacy i lekarz powiedzieli że ten fotelik uratował synowi życie. Więc jeśli trzeba zacznijcie juz oszczędzać, żeby kupić dobry fotelik. Koniecznie taki, który po zamontowaniu nawet nie drgnie. Widziałam jak u znajomych foteliki dla starszych dzieci przymocowane są tylko pasami pasażerskimi. Gdybyśmy mieli tylko taki to boję się myśleć co by było. On by przeleciał przez szybę pewnie. Nasz nawet nie drgną, Mikołaj z niego w ogóle nie wypadł. Głowę ma całą.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
całe szczęście, że jesteście cali! napisz proszę co to za fotelik
 
reklama
Jezu dziewczyny oszczedzajcie na wszystkim, byle nie na foteliku. I strażacy i lekarz powiedzieli że ten fotelik uratował synowi życie. Więc jeśli trzeba zacznijcie juz oszczędzać, żeby kupić dobry fotelik. Koniecznie taki, który po zamontowaniu nawet nie drgnie. Widziałam jak u znajomych foteliki dla starszych dzieci przymocowane są tylko pasami pasażerskimi. Gdybyśmy mieli tylko taki to boję się myśleć co by było. On by przeleciał przez szybę pewnie. Nasz nawet nie drgną, Mikołaj z niego w ogóle nie wypadł. Głowę ma całą.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Dobrze że nic mu się nie stało! A Ty się nie denerwuj jutro pojedziesz i Cię zbadaja ...ja kiedyś dachowalam i nigdy więcej nie chcę mieć tego przeżycia...grr...

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry