reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Zostaje na weekend w szpitalu,, kroplowki i środki rozkurczowe, na nerce lewej coś jest. Najważniejsze że z dzidzia wszystko ok. Też ostatnio tak już dobrze czułam i bum.
Narazie nie myślałam o wakacjach ale chetniw bym skoczyła nad morze choćby we wrześniu:)
Dobrze że z dzidzią wszystko ok! Odpoczywaj.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Zostaje na weekend w szpitalu,, kroplowki i środki rozkurczowe, na nerce lewej coś jest. Najważniejsze że z dzidzia wszystko ok. Też ostatnio tak już dobrze czułam i bum.
Narazie nie myślałam o wakacjach ale chetniw bym skoczyła nad morze choćby we wrześniu:)
dużo zdrówka życzę!
 
Myśmy z córką byli pod opieką bardzo dobrego ortopedy, przed wyjazdem pytaliśmy o to czy możemy tyle km jechać, to powiedział że tak.

No ale może coś się zmieniło od 3 lat, bo co chwila nowe zalecenia...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Albo każdy lekarz co innego mówi wg swojego punktu patrzenia. Znajomy przyszła córeczka na świat w połowie kwietnia i lekarz powiedział że nie wskazane jest tak długie podróżowanie z maluchem by poczekalni przynajmniej do 3-4miesiąca życia a mieli do przejechania do nas 600km więc ja wcześniej wypowiedziałam się przytaczajac opinie znajomych od lekarza a nie swój punkt patrzenia a wiadomo jak z lekarzami jest każdy też co innego mówi. Myślę że w dużej mierze my sami też wiemy co jest dobre dla naszego dziecka, czy brać je w dalszą podróż czy nie, jak często robić przerwy by wyjąć malca z fotelika i przełożyć do wozeczka itd
 
Albo każdy lekarz co innego mówi wg swojego punktu patrzenia. Znajomy przyszła córeczka na świat w połowie kwietnia i lekarz powiedział że nie wskazane jest tak długie podróżowanie z maluchem by poczekalni przynajmniej do 3-4miesiąca życia a mieli do przejechania do nas 600km więc ja wcześniej wypowiedziałam się przytaczajac opinie znajomych od lekarza a nie swój punkt patrzenia a wiadomo jak z lekarzami jest każdy też co innego mówi. Myślę że w dużej mierze my sami też wiemy co jest dobre dla naszego dziecka, czy brać je w dalszą podróż czy nie, jak często robić przerwy by wyjąć malca z fotelika i przełożyć do wozeczka itd
No nasza córka była starsza bo miała skończone 6 miesięcy...
Ale też wtedy słyszałam opinie że to nie zdrowe tyle jechać, dlatego się jego opinią sugerowaliśmy.
Tym bardziej że ona miała szelki na bioderka założone..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
I ja poproszę :-)

Super ze wszystko w pożądku, który tydzień u Ciebie? Ja jak byłam na peenatalnych w tamtym tygodniu to mały miał 7,5 cm i 13+5


Dziewczyny jeszcze tak z innej beczki trochę. Nie wiem czy wiecie więc podzielę się z wami informacja bo może ktoś nie wie, ale kobietom pracującym które zawiadomiły pracodawcę o ciąży przysługuje wolne na badania. Ja osobiście z tego skorzystałam właśnie jak byłam na prenatalnych, wystarczy wziąść zaświadczenie od ginekologa o odbytej wizycie i pracodawca musi za ten dzień normalnie zapłacić. Mamy do tego prawo. Teraz 15grudnia też mam wizytę o 16 a do pracy na 14 wiec biorę sobie wolne na wizytę. Tak a propo bo może ktoś nie wie a nie było tutaj o tym mowy :-)

Tylko trzeba pamiętać, że to nie jest cały dzień wolnego na wizytę u lekarza. Po prostu w czasie pracy można wyjść na badanie/wizytę i nie trzeba odrabiać. I nie jest też potrzebne żadne zaświadczenie, chyba, że ten konkretny pracodawca wymaga.
 
My na wakacje 2018 nic nie planujemy. Bo juz nam zapowiedzialo komunie na maj i 3 sluby w czeewcu lipcu o sierpniu. Tragedia. I konca nie widac. A podróż zaplanowalismy na zime moze gory. Pomyslimy.

Wczoraj mala byla wredna a dzis mamy zeba;) juz 3;)
 
My na wakacje 2018 nic nie planujemy. Bo juz nam zapowiedzialo komunie na maj i 3 sluby w czeewcu lipcu o sierpniu. Tragedia. I konca nie widac. A podróż zaplanowalismy na zime moze gory. Pomyslimy.

Wczoraj mala byla wredna a dzis mamy zeba;) juz 3;)
My mamy zaproszenie na 20 maja ale nie jedziemy bo to w Polsce a moja giekolog pozwala mi ostatnia taka duża podróż robić na 6 tygodni przed przewidywanym porodem a to będą aby 3, wiec nie mam zamiaru ryzykować.

Twoja mała ma 11 miesięcy dobrze pamiętam? My na tym etapie mieliśmy 12 zębów ale.to był terror ze o mamo jak mu wychodziły [emoji32]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
My na wakacje 2018 nic nie planujemy. Bo juz nam zapowiedzialo komunie na maj i 3 sluby w czeewcu lipcu o sierpniu. Tragedia. I konca nie widac. A podróż zaplanowalismy na zime moze gory. Pomyslimy.

Wczoraj mala byla wredna a dzis mamy zeba;) juz 3;)

My tak w tym roku mielismy same wesela - az 4 I na wszystkie musielismy leciec jak nie do Polski to do Portugali :) kazdy kiedys przechodzi taki rok [emoji23]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tylko trzeba pamiętać, że to nie jest cały dzień wolnego na wizytę u lekarza. Po prostu w czasie pracy można wyjść na badanie/wizytę i nie trzeba odrabiać. I nie jest też potrzebne żadne zaświadczenie, chyba, że ten konkretny pracodawca wymaga.
Dokładnie trzeba dowiedzieć się w kadrach ja u danego pracodawcy to funkcjonuje. Ja u mnie w firmie mam cały dzień wolny zapłacone normalnie tylko musiałam dostarczyć zaświadczenie o odbytej wizycie. Za dwa tygodnie też będę brać dzień wolny bo mam.wizyte
 
Do góry