reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Hej jeśli o mnie chodzi to w sumie płeć maleństwa jest mi obojętna choć po cichu liczę na chłopca gdyż z racji mojego doświadczenia (parka lobuziakow w domu) uważam iż chłopcy są łatwiejsi w "obsludze" :). Jedna księżniczka mi wystarczy:)
Dzis naszła mnie ochota na lazanki i jak tak dalej pójdzie to w końcu cały gar zjem sama :) . Równo za tydzień genetyczne i już zaczynam się stresować oby szybko zlecialo.
Gratuluję wszystkim udanych wizyt, zdjęcie usg przeslodkie.
 
reklama
Cześć wszystkim i gratulacje ulicznego zdjęcia bobasa [emoji7] ja dziś nie mam dobrego dnia...zadzwoniła do mnie położna ze mam przyjść do przychodni bo wynik cytologii nie jest prawidłowy...I wyszło cin1 dysplazja małego stopnia ...kolposkopie zrobią mi dopiero jak urodze ...5lat temu już też miałam robiona wycinek i 2 lata temu cytologia była ok. ...I znów do dupy...mam się nie denerwować..łatwo mówić [emoji20]
Dziś mam to usg genetyczne...oby jakieś dobre wieści....

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
W przychodni zaproponowali mi szczepienie przeciw grypie i w późniejszym etapie przeciwko krztuscowi. oczywiście nieobowiazkowo. No i mam mieszane uczucia. chodzi mi głównie o ten krztusiec. na grypę na pewno nie. ciekawi mnie wasze zdanie .

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Oto co znudzona ciężarna robi na zwolnieniu ;)
1511186639-3710b807da0f0cb7-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
W przychodni zaproponowali mi szczepienie przeciw grypie i w późniejszym etapie przeciwko krztuscowi. oczywiście nieobowiazkowo. No i mam mieszane uczucia. chodzi mi głównie o ten krztusiec. na grypę na pewno nie. ciekawi mnie wasze zdanie .

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Hej mi tez doradzala, ale raczej sie nie zdecyduje. Osobiscie w ogole nie wierze w te szczepienia przeciw grypie. Czy u Ciebie tez polozna wiecznie straszy wszelkimi mozliwosciami stracenia ciazy?! Bo mi to sie juz w ogole nie chce chodzic na te wizyty


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Oto co znudzona ciężarna robi na zwolnieniu ;)
1511186639-3710b807da0f0cb7-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super:)
Ja dziś z córką robiłam znów ozdoby z masy solnej na choinkę, tym razem aniołki ;)

Z tego co tam dojrzałam to masz napisane gaziki nasączone spirytusem do pielęgnacji kikuta...
Teraz już raczej od spirytusu się odchodzi, znacznie lepszy i bezpieczniejszy jest octenisept.

A co do kosmetyków to polecam zajrzec na stronę srokao, fajny blog z analizami kosmetyków dla dzieci i mam.
Rozkłada kosmetyki i chusteczki nawilżane na części 1sze i mówi kt składniki są szkodliwe, a kt neutralne i bezpieczne dla dzieci...
Polecam!!


A przeczytałam jeszcze szczotka do włosów i mi się przypomniało jak kupowałam kilka pierdolek z mężem i chciałam szczotkę a wszystkie były w zestawie z grzebieniem, więc wzięliśmy i mówię do męża po co małemu dziecku grzebień? Śmialiśmy się .
A jak się córka urodziła to miała takie długie włosy że szczotka nie zdawała egzaminu i głównie grzebienia używaliśmy ;)
Link do: Sroka o....

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja bym poleciła zamiast wcikow nasaczonych spirytusem patuczki zwykle do tego spirytua salicynowy tez dobry sposob. A co do pielegnacji moje zdanie jest takie; dziecku do mycia i ile nie ma problemow ze skora typu azs to zwykle mydlo nivea baby. Do tego oliwka tez nivea no i krem np. Babbino do buzi. W wieku kilku tygodniu zauważcie ze u dziecka zluszcza się naskorek. To normalne ja wtedy stosowalam sama oliwke i nic wiecej. Emolium ewdlug mnie nie potrzeby no to do skory z problemami. A skora naszych dzieci jest tak delikatna ze zwykle mydelko dzieciece wystarczy. Do tego warto wspomniec to szkola mojej mamy ze nowotodki boja sie swoich raczek. Ja swoja mala owijalam w pieluche tetrowa do kapieli i wtedy namydlalam rog pieluszki i. Mylam cialo dziecka. Glowke tez tak mylam. I lepiej niz myjki. Ps. Mala w sobote skonczyla 11m i ani razu nie miala ciemieniuchy;) z pampkow polecam babydream z rossmana chusteczki bambino do prania bobini fajnie dopiera
@avet 10 tetry moze byc malo radze 20;) dziecko w pierwszych 4m zycia duzo ulewa i zdazalo mi sie ze po jednym karmieniu pielucha do prania.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej mi tez doradzala, ale raczej sie nie zdecyduje. Osobiscie w ogole nie wierze w te szczepienia przeciw grypie. Czy u Ciebie tez polozna wiecznie straszy wszelkimi mozliwosciami stracenia ciazy?! Bo mi to sie juz w ogole nie chce chodzic na te wizyty


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
szczepienia na grypę to wogole nie biorę pod uwagę. nigdy się nie szczepilam a grypę miałam 1 raz w życiu. nie tak łatwo złapać grypę. ale moje dziewczyny obie miały koklusz. co prawda miały wtedy 14 i 3 latka ale obie strasznie się męczyly a niby szczepione.no i leczenie tego jest wykanczajace.3 antybiotyki. ale z drugiej strony jakie prawdopodobieństwo złapania kokluszu??? już sama nie wiem co robić zglupialam. moja położną mi nic nie mówi o utracie ciazy. wręcz przeciwnie. wszystko jest zawsze allright.hih .

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja bym poleciła zamiast wcikow nasaczonych spirytusem patuczki zwykle do tego spirytua salicynowy tez dobry sposob. A co do pielegnacji moje zdanie jest takie; dziecku do mycia i ile nie ma problemow ze skora typu azs to zwykle mydlo nivea baby. Do tego oliwka tez nivea no i krem np. Babbino do buzi. W wieku kilku tygodniu zauważcie ze u dziecka zluszcza się naskorek. To normalne ja wtedy stosowalam sama oliwke i nic wiecej. Emolium ewdlug mnie nie potrzeby no to do skory z problemami. A skora naszych dzieci jest tak delikatna ze zwykle mydelko dzieciece wystarczy. Do tego warto wspomniec to szkola mojej mamy ze nowotodki boja sie swoich raczek. Ja swoja mala owijalam w pieluche tetrowa do kapieli i wtedy namydlalam rog pieluszki i. Mylam cialo dziecka. Glowke tez tak mylam. I lepiej niz myjki. Ps. Mala w sobote skonczyla 11m i ani razu nie miala ciemieniuchy;) z pampkow polecam babydream z rossmana chusteczki bambino do prania bobini fajnie dopiera
@avet 10 tetry moze byc malo radze 20;) dziecko w pierwszych 4m zycia duzo ulewa i zdazalo mi sie ze po jednym karmieniu pielucha do prania.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Niestety spirytusu to nie jest dobry sposób. Owszem wiem że kiedyś tak robiono i niektórzy tak robią, ale znacznie lepszy i bezpieczniejszy jest octenisept, można go stosować nawet na błony śluzowej...

Co do kosmetyków to masz rację im mniej tym lepiej, ale Nivea i bobini mają zazwyczaj kiepski, bardzo chemiczny skład niestety...
Bardzo dobry skład mają kosmetyki z Rossmana babydream a cenowo jedne z tańszych na rynku.

Oliwek też się nie poleca do smarowania skóry bo one tylko zatykają pory, lepsze jak już trzeba to są kremy do nich.
A i osławionego sudocremu też się już nie zaleca, szczególnie do profilaktycznego smarowania pupy przy każdym przewijaniu..

Moja córka miała skórę po poród,od szorstka, pozna twierdziła że tak jakby trochę atopowa, więc zaleciła emolienty. Ale one też miewają kiepski skład a kosztują krocie, zamiast nich można używać np olejku migdałowego do wody...

A myjki i gąbki to tylko siedlisko bakterii my do teraz do mycia córki używany rąk:)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry