reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Współczuję bardzo tych mdłości dziewczyny. Mnie prawie przeszły pojawiają się sporadycznie, więc można z tym żyć.

Kurde nie wiedziałam, że do becikowego też liczy się dochód?! Byłam pewna , że to przysługuje każdemu. Nie wiem w takim razie czy się załapię, z jakiego okresu zarobki się liczy? Bo od tego miesiąca mąż pracuje za granicą, ma tam normalną umowę.

A dziś moja przyjaciółka zrobiła mi najlepszą niespodziankę pod słońcem :D Wpadła z rana z pojemniczkiem bigosu!! Nie wiem jak się jej odwdzięczę :) i do tego z soczkiem z malin, żebym się kurowała.
 
reklama
Ale karta ciąży nie jest do becikowego potrzebna...
Ja też miałam kartę założoną ok 12 tc a becikowe dostałam, bo potrzebne jest zaświadczenie od lekarza..
Po porodzie idziesz do gina i dostajesz to zaświadczenie że byłaś pod opieką przed 10 tc.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
W mojej karcie ciąży jest nawet taka rubryka "pacjentka pod kontrolą ginekologa od..." i mam wpisany 8 tc, a pierwszy wpis w karcie 11/12 tc.
 
Ja idę 23 dopiero i będę widziała 1raz serduszko i dzidzie.
Byłam w6+0tyg i byl tylko pęcherzyk..
Genetyczne dopiero muszę umówić, w nast tyg będę dzwonić.. myślę tak ok 8grudnia będzie ta wizyta.
Też mam stresa bo tego serca jeszcze nie widzislam... ahhh my z tym stresem o dzidzie mamy przekichane

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom


Nie dziwię Ci się, że masz stres przed wizytą...Ale jestem pewna że wszystko będzie dobrze i usłyszysz ukochane serduszko:)
Ja mam wizytę 21, już trzecia a i tak się stresuje...choć wiem że z dzidzia wszystko dobrze
Także głowa w górę :)
 
A ja od dzis zaczynam gorące modlitwy. Moja mała siostrzenica która siedzę dzień w dzień ma Bostonkę. Podobno niezbyt to bezpieczne w ciąży :/


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Będzie dobrze. W przedszkolu, w którym pracowałam dosłownie 3/4 dzieciaków była chora, a ja byłam wtedy w 7/8 tc. Nie zachorowałam i z dzidzią póki coś też w porządku. Trzeba być dobrej myśli! :)
 
Ja już po wizycie. Po usg stwierdził tylko ze może być jest ok więc trochę mnie to zaniepokoilo. Muszę zrobić badanie tsh bo wg usg tarczyca wygląda ładnie ale wynik z krwi był nieco podwyższony więc na wszelki wypadek jeszcze raz muszę zrobić i jeszcze żelazo bo jest balada i mocz. Na.wtorek zapisał mnie na prenatalne i mam.tylko zdecydować czy usg +pappa czy samo usg. U mnie miałoby to kosztować w sumie 380zł. Ale chyba zrobimy podwójne. Ciśnienie też mam.W normalnie ale chyba dlatego że ojciec obrat mają nadciśnienie to kazał mi dwa razy dziennie kontrolować ciśnienie. A następna wizyta dopiero przed świętami. Trochę mnie uspokoilo że mogłam zobaczyć mojego malucha i w końcu usłyszałam jak bije serduszko ale trochę mnie zaniepokoilo to jego stwierdzenie po wykonaniu badania ze wygląda dobrze może być. Tak jakby nie do końca coś mu pasowało. No i dzisiaj już zaczęłam 13 tydzień a data zmieniła mi się na 30 maja :-)
 
Wiecie co? Wczoraj zrobiłam komplet badań (w tym zlecone przez lekarza WR), dziś sobie odczytuję wyniki i zamiast odczynu wassermana zrobili mi jakiś odczyn waalera rosego, który nijak się ma do ciąży... człowiek się tylko stresuje przez te nieszczęsną służbę zdrowia... może w poniedziałek się wykłócę, by bezpłatnie mi zrobili prawidłowe wr...
 
Ja już po wizycie. Po usg stwierdził tylko ze może być jest ok więc trochę mnie to zaniepokoilo. Muszę zrobić badanie tsh bo wg usg tarczyca wygląda ładnie ale wynik z krwi był nieco podwyższony więc na wszelki wypadek jeszcze raz muszę zrobić i jeszcze żelazo bo jest balada i mocz. Na.wtorek zapisał mnie na prenatalne i mam.tylko zdecydować czy usg +pappa czy samo usg. U mnie miałoby to kosztować w sumie 380zł. Ale chyba zrobimy podwójne. Ciśnienie też mam.W normalnie ale chyba dlatego że ojciec obrat mają nadciśnienie to kazał mi dwa razy dziennie kontrolować ciśnienie. A następna wizyta dopiero przed świętami. Trochę mnie uspokoilo że mogłam zobaczyć mojego malucha i w końcu usłyszałam jak bije serduszko ale trochę mnie zaniepokoilo to jego stwierdzenie po wykonaniu badania ze wygląda dobrze może być. Tak jakby nie do końca coś mu pasowało. No i dzisiaj już zaczęłam 13 tydzień a data zmieniła mi się na 30 maja :-)

Myślę, że gdyby cokolwiek go zaniepokoiło to by powiedział , musiałby przecież. Może po prostu nie należy do wylewnych i tyle :)
Super uczucie usłyszeć to bijące w środku malutkie serduszko <3
Mnie póki co data tylko o dzień po usg się zmieniła, ale wiadomo kiedy to maluszek planuje przyjść na świat..... ;)
 
Mam nadzieję że faktycznie jak na ten etap ciąży mógł powiedzieć jedynie ze wszystko wygląda ze jest dobrze. Jest to lekarz kontraktowy i dużo mówi, odpowiada na,wszystkie pytania więc może po prostu nic więcej nie mógł powiedzieć na tym etapie, może więcej mi powie we wtorek na prenatalnym :-)
Stres odszedł a teraz przez to wszystko głowa mnie boli :(
 
reklama
Do góry