reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
U mnie tez widać brzuszek ale przez wzdęcia :-) spodnie aż trochę uwieraja. A można na początku ciąży nosić obcisłe spodnie w pasie? Albo np leginsy

Napisane na HUAWEI ATH-UL01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wcale brzucha nie wypatruje. W ciąży z synkiem przytyłam tylko 9 kg a brzuch miałam ogromny, z resztą syn urodził się duży. Było mi strasznie ciężko z brzuchem. Bolał mnie kręgosłup tak bardzo, że wyłam z bólu. U mnie dziś 9+6 i widzę po spodniach, że mi niewygodnie jak są zapięt, więc guzik mam rozpięty i zasłonięte paskiem.
Mecenasowa jak Cię tylko nie będą gniotły to możesz do porodu w takich chodzić ale raczej nie wytrzymasz :)
 
Drogie przyszłe Mamy,
piszę w sprawie bardzo dla mnie ważnej, z miejsca, w którym obecnie jestem - czyli na początku depresji.
Jestem lekarzem weterynarii i pracoholikiem. Moje życie od studiów począwszy było w 100% oddane pracy. Pracowałam kilkanaście godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Uwielbiam moją pracę. Stanowiła dla mnie centrum życia.
Aż do momentu, kiedy szefowa dowiedziała się, że jestem w ciąży. Bojąc się, że coś się stanie i będzie czuła się winna - zmniejszyła mi etat do 1/2 bez zmiany w umowie i odsunęła od zabiegów chirurgicznych.
Jaka wspaniałomyślna szefowa, powiecie. Ile ja bym dała za takie miejsce prac, powiecie. Inni też tak mówią, więc ja nie mogę narzekać.
Czuję się niepotrzebna, odsunięta od do tej pory najważniejszego dla mnie. Nie potrafię sobie znaleźć miejsca, cały czas płaczę. Wiem, jak wiele stracę, jak bardzo cofnę się w swojej karierze i wiedzy. Coraz ciężej wstaje mi się z łóżka - no bo po co. Nie mam celu. Czuję, że nic nie znaczę.
Piszę do Was, bo liczę, że pokażecie mi jakieś inne spojrzenie na sprawę.
Cieszę się, że zostanę mamą. Ale nie wiedziałam, że będzie mnie to tak wiele kosztować. Że po raz kolejny w swoim życiu, będę musiała zrezygnować z siebie. Nie wiem już nawet kim jestem.

Jesteś sobą i zawsze będziesz :) Twoja praca nie jest wyznacznikiem tego kim jesteś.
Jak w twoim zawodzie jest z chorobami odzwierzęcymi? nie tylko z toksoplazmozą jak pisze TamiSu. Nie wiem, czy kontakt miałaś z tylko z małymi zwierzętami czy tylko z dużymi? ale każde zwierze chore, cierpiące czy zdezorientowane może być niebezpieczne. Na pewno słyszałaś lub byłaś świadkiem a może odczułaś to na własnej skórze. A to już może być bardzo niebezpieczne dla Ciebie i dziecka.
A praca, to praca, może być pasją, i wtedy jest super, ale jak niektórzy mówią, że wychodzisz za mąż czy wiążesz się z kimś to zmienia się Twoje życie, ale to nieprawda, wszystko zmienia się od narodzin dziecka. Będziesz musiała zdecydować co będzie ważniejsze: dziecko czy praca? A może jedno i drugie? :)
 
hahaaaa [emoji14] u mnie to geny, mam dwójkę rodzeństwa i całe życie walczymy o dodatkowe kilogramy :) także ja nie mogę się doczekać aż przytyję :-D
ja też Ci mogę oddać. 180 i 80 kilo. No teraz przez te wielkie cyce to już chyba że 100 waze [emoji12] a przynajmniej tak się czuje

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A tak z ciekawości - czy u Was Dziewczynki już coś widać? Brzuszek się zaokrąglił ? U mnie kompletnie nic... 9 tydzień 6 dzień
U mnie podbrzusze "napuchniete" i gdy dotknie się to czuć bardzo że jest nabrzmiałe, ale brzucha nie ma jest przecież za wcześnie [emoji14]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też bym oddała z moich 64kg z moim wzrostem 166 (tak myślę). 1 wizyta u lekarza i ten mnie pyta przy zakładaniu kc o wzrost a ja ściągam buty bo na koturnie i mówię "gdzie pan doktor ma miarę to zaraz zmierzymy bo nie wiem".
Śmiał się i powiedział że tyle lat pracuje i ma 1 pacjentke w życiu co nie wie ile ma wzrostu
A ja ze ost to się mierzylam w LO na bilansie. Nawet w starym dowodzie miałam "ba oko" wzrost bo się nie zmierzyłam[emoji23] muszę to zrobić bo w kc mam ------ :D bo doktor miary nie miał

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie podbrzusze "napuchniete" i gdy dotknie się to czuć bardzo że jest nabrzmiałe, ale brzucha nie ma jest przecież za wcześnie [emoji14]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
No ja mam podobnie. takich obcislych jeansów nie zapne.uwieraja mnie.duzo jeżdżę autem więc jak mam ciasne spodnie to potem mnie boli i ciągnie w pachwinach. większość czasu chodzę w leginsach i długich bluzkach albo koszulkach i wtedy mi wygodnie.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry