reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
:) Trochę ponad dwa lata i jestem całkiem zielona jak tutaj sytuacja przedstawia się z późniejszymi badaniami, opłatami, zwolnieniem lekarskim itp... Zwłaszcza, że mój niemiecki jest w stopniu zaledwie średnim [emoji14] więc tym bardziej mam stresa jak tutaj to wszystko ogarnę. A Ty długo tu jesteś? :)
Ja mieszkam tu 7 lat druga Corke urodzilam tutaj.Zwolnienie lekarskie wypisuje ginekolog aczkolwiek niestety wiekszosc ma podejscie ciaza to nie choroba ale dobrego,przychylnego lekarza na pewno znajdziesz, koszty badan i lekow zaleza od Krankenkasse ja mam w AOK i praktycznie wszystkie badania mialam pokrywane z kasy chorych raz tylko placilam pamietam 30 euro (nie pamietam na co bylo badanie),leki na podtrzymanie ciazy sa refundowane,femibion 1 jest refundowana ale 2 juz nie.
Jak moge jakos pomoc to pisz.Jezeli bede potrafila na pewno to zrobie.
Jezyk powiadasz a nie ma u Ciebie w Landzie jakiegos polskiego ginekologa?

[emoji738]Nawet najslodsza czekolada nie jest tak slodka jak usmiech dziecka[emoji738]
 
Ostatnia edycja:
Ja mieszkam tu 7 lat druga Corke urodzilam tutaj.Zwolnienie lekarskie wypisuje ginekolog aczkolsiek niestety wiekszosc ma podejscie ciaza to nie choroba ale dobrego,przychylnego lekarza na pewno znajdziesz, koszty badan i lekow zaleza od Krankenkasse ja mam w AOK i praktycznie wszystkie badania mialam pokrywane z kasy chorych raz tylko placilam pamietam 30 euro (nie pamietam na cp bylo badanie),leki na podtrzymanie ciazy sa refundowane,femibion 1 jest refundowana ale 2 juz nie.
Jak moge jakos pomoc to pisz.Jezeli bede potrafila na pewno to zrobie.
Jezyk powiadasz a nie ma u Ciebie w Landzie jakiegos polskiego ginekologa?

[emoji738]Nawet najslodsza czekolada nie jest tak slodka jak usmiech dziecka[emoji738]


Super :) Bardzo Ci dziękuję, na pewno jeszcze skorzystam i będę wypytywać o różne rzeczy :)

Hmm no tak właśnie czułam, że ze zwolnieniem może być problem, ale ja mam pracę fizyczną i szczerze mówiąc niezbyt wyobrażam sobie pracować zbyt długo w ciąży. A orientujesz się może jak jest z zakazem pracy tutaj? Jest ono wystawiane przez lekarza czy przez pracodawcę? Też jestem w AOK. Dostałam dwa opakowania od ginekologa (femibion) ale powiedzial mi, że mogę kupić coś innego, bo te tabletki są tu dość drogie. Czyli potrzebowałabym receptę na ten femibion 1?

Jest w okolicy dwóch ginekologów ale nie mają zbyt dobrej opinii i gabinety kiepsko wyposażone więc zdecydowałam się na niemieckiego lekarza. Póki co po pierwszej wizycie jestem zadowolona, ale zobaczymy co będzie dalej :)
 
Super :) Bardzo Ci dziękuję, na pewno jeszcze skorzystam i będę wypytywać o różne rzeczy :)

Hmm no tak właśnie czułam, że ze zwolnieniem może być problem, ale ja mam pracę fizyczną i szczerze mówiąc niezbyt wyobrażam sobie pracować zbyt długo w ciąży. A orientujesz się może jak jest z zakazem pracy tutaj? Jest ono wystawiane przez lekarza czy przez pracodawcę? Też jestem w AOK. Dostałam dwa opakowania od ginekologa (femibion) ale powiedzial mi, że mogę kupić coś innego, bo te tabletki są tu dość drogie. Czyli potrzebowałabym receptę na ten femibion 1?

Jest w okolicy dwóch ginekologów ale nie mają zbyt dobrej opinii i gabinety kiepsko wyposażone więc zdecydowałam się na niemieckiego lekarza. Póki co po pierwszej wizycie jestem zadowolona, ale zobaczymy co będzie dalej :)
Walcz o to bo ja przez wlasnie takie gadanie stracilam jedna ciaze.Kezeli za jakies badania badz leki chcesz miec zwracane z AOK to musisz miec recepte badz rachunek za nie.U mnie naa liscie femibion 1 jest refundowany (popros u siebie w AOK o liste lekow refundowanych) za femibion 2 musialam placic sama placilam jakos 50 euro.Femibion to pol biedy jak trzeba brac zastrzyki typu clexane to dopiero ceny sa hardkorowe :(

Ja jestem w troche innej sytuacji bo jestem po wielokrotnych poronieniach wiec odrazu dostaje L4

Z praca tutaj jest tak ze jezeli ciaza nie jest zagrozona i lekarz nie wystawi L4 to musisz pracowac tyle ze jak pracujesz fizycznie pracodawca musi dostosowac Ci odpowiednio stanowisko pracy badz zmienic jej warunki tak zeby nie byly dla Ciebie zagrazajace.


[emoji738]Nawet najslodsza czekolada nie jest tak slodka jak usmiech dziecka[emoji738]
 
Mam glowe Pelna mysli... Watpliwosci I zlosci... W moim zyciu pojawil sie watek bylej kobiety mojego partnera... Zaczynaja sie klamstwa... Krecenie... Dziwne sytuacje... I to akurat teraz... Teraz kiedy powinnam sie cieszyc kazdym dniem... :-(zycie nie jest sprawiedliwe
 
reklama
Do góry