reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny co do witamin to prenatal uno biorę. Skład bardzo dobry zwłaszcza, że ma metalizowany kwas foliowy czyli lepiej przyswajalny.

Co do seksu. U nas celibat. Poroniłam kilka razy o się boje. Mąż rozumie sytuację:) poza tym mdłości odbierają mi nawet chęci.
Jak nie ma przeciwwskazań to można nawet codziennie:)

Co do L4. Lekarz pewnie na NFZ i robi problemy. Zmieniłabym czym prędzej.

A temat imion to temat ciężki. Stare imiona mi się nie podobają. Jakieś wydziwiane też nie wchodzi w grę. Dla mnie imię ma być uniwersalne i proste. Mam syna Michała. Nadając imię dziecku trzeba sobie zadać pytanie czy chciałabym tak mieć na imię. Żeby dziecko mi nigdy nie zarzuciło, że go skrzywdziłam imieniem. U nas jeszcze imion nie wybieraliśmy ale będą zwykle typu Mateusz czy Dominika.
 
Faktycznie różnica kilku dni.
Ale już nie długo zobaczysz swoje maleństwo piękne przeżycie usłyszeć bijące serduszko, co prawda było słabo słychać bo jeszcze malutkie. We wtorek mam kontrolę.
A Tobie towarzyszą jakieś bóle podbrzusza?
Czuje podbrzusze ale tylko trochę, no ale to zupełnie inny rodzaj bólu, nie taki jak w przypadku okresu czy coś. To takie rozpychanie może?
No i ciągle bym spaaaala.
L4 mam na 4tyg i wizytę też dopiero :( jakoś trzeba będzie wytrzymać no szkoda że tak późno myślałam że za jakieś 2 tyg mnie zapisze
Powiedział że wszystko super książkowo i nie widzi potrzeby

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A temat imion to temat ciężki. Stare imiona mi się nie podobają. Jakieś wydziwiane też nie wchodzi w grę. Dla mnie imię ma być uniwersalne i proste. Mam syna Michała. Nadając imię dziecku trzeba sobie zadać pytanie czy chciałabym tak mieć na imię. Żeby dziecko mi nigdy nie zarzuciło, że go skrzywdziłam imieniem. U nas jeszcze imion nie wybieraliśmy ale będą zwykle typu Mateusz czy Dominika.
Ja też udziwnien nie trawię..
Ale zobaczcie takiego Antoniego czy Franciszka-z 10, 15 lat temu to były imiona dla starych dziadków, teraz Antków i Franków wysyp! Ja jak byłam w szkole podst czy przedszkolu nie znałam żadnego małego chłopca o tym imieniu, za to dziadka Antoniego i sąsiada po 60tce Pana Franka mialam.
Chciałabym mieć Florentyne albo Celestyne - nie jest to wymysł naszych czasów (Brian, Dżessika, Fabian) itd. Tylko stare imiona, które nie są teraz w modzie (Tak jak Antoni i Franciszek kilkanaście lat temu).
Urzekły mnie te imiona - są takie mało spotykane i na prawdę ładne, z historią(nie to ci wyżej wspomniane Briany).
A Wy co na ten temat myślicie?:)
Taka Florka[emoji173] (kto widział ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI ?:))

Do tego 1 termin porodu na 20 czerwca.. A tego dnia ma imieniny nie kto inny jak FLORENTYNA[emoji173]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witamy!:)
To ja widzę się spóźniłam o troszkę tylko bo ost okres 14.09, wizyta wczoraj i serducha nie było jeszcze :(
Nast. Wizyta za 4tyg więc dopiero wtedy zobaczę moje maleństwo.

Rosnijcie zdrowo :*

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

W naturalnym poczęciu ciężko na początku ustalić wiek ciazy, bo owulacja nigdy nie jest jak w zegargu i ta sama data miesiączki nie musi znaczyć tego samego wieku ciazy.... U Ciebie widać sie to przesunęło i na serduszko jeszcze jest czas, jak nic sie nie dzieje to sie nie stresuj i spokojnie czekaj na kolejna wizytę [emoji6]

Co do l4.... jeśli nie mieszkasz w Uk to zmień lekarza.... ciąża to nie choroba ale przywilej i jeśli czujesz,ze potrzebujesz odpocząć to to rób. Ja sie nawet nie pytałam czy mogę L4 , powiedziałam, ze potrzebuje i tylko sie zapytał na ile. Dostaje na 2 tyg ze względu na plamienia.

A co do imion to każdy ma inny gust i moze lepiej nie obrażać innych "pospolitymi " imionami... i "Jessikami."..

A prenatalne Pappa i Nifty będę robić w klinice, bo mój prowadzący ciaze nie ma uprawnień a skoro juz płace to chce mieć pewność dobrze wykonanego badania.


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
Ostatnia edycja:
Ja sobie wymyśliłam Krzysztofa albo Klare. Mąż stawia na Lucjana co to w ogóle nie wychodzi w gre[emoji23]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witamy!:)
To ja widzę się spóźniłam o troszkę tylko bo ost okres 14.09, wizyta wczoraj i serducha nie było jeszcze :(
Nast. Wizyta za 4tyg więc dopiero wtedy zobaczę moje maleństwo.

Rosnijcie zdrowo :*

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ale przynajmniej juz byłaś u lekarza [emoji4] I tego zazdroszczę.

Ja miałam @ 12.09, ale chyba przez długość cyklu wychodzi ze ciąża dopiero 4tyg. Ehhh, dwa tyg czekania to męka. Szczególnie jak czytam że niektóre dziewczyny juz słyszały serce. Zazdroszczę [emoji22]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry