reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny ja w czwartek idę do na wizyte[emoji4]
Robilyscie już jakieś badania typu morfologia mocz? Bo się zastanawiam czy zrobić zeby wpisała do karty.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja robiłam wczoraj rano, jutro mam odebrać wyniki. Za wszystkie zlecone badania musiałam.zapłacić 340zł bo robiłam prywatnie i we czwartek też ma wizytę. Mam nadzieję że zrobi mi usg zobaczy czy nie powstał żaden krwiak przez prace bo musiałam dźwigać i założy kartę ciąży, to będzie już 9t1d

Napisane na HUAWEI ATH-UL01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny mam tyle pytań i wątpliwości...
To moja pierwsza ciąża i wszystko jest takie nowe... Udało nam się z mężem za pierwszym już razem, ślub braliśmy 15 sierpnia tego roku, a 3 tyg po ślubie zaszłam w ciążę, czyli w pierwszym cyklu.
Początkowo z objawów to ból w podbrzuszu i czasami któryś jajnik zakłuje teraz to jest sporadyczne. Piersi bolały mnie bardzo a od kilku dni już praktycznie wcale i to mnie najbardziej martwi, bo ponoć są tkliwe i bolesne już do końca ciąży. Któraś też tak miała? Poza tym nie mam apetytu i męczy mnie niestrawność.
Lekarz. Byłam prywatnie bo na NFZ termin na styczeń - śmiech na sali. Niby ma świetne opinie, ale jest jakiś małomówny, wiem że to świetny specjalista, ale przychodnia w której przyjmuje jest bardzo uboga, nie ma w gabinecie usg (miałam tylko dopochwowo), a na badania prenatalne dał mi skierowanie do kogoś innego na drugim końcu miasta. Płacę tak czy inaczej więc chyba lepiej zainwestować już na całego? Ile np kosztują badania krwi od lekarza który przyjmuje prywatnie? Bo tych jeszcze nie robiłam...
Czy usg jest na każdej wizycie?
Pozdrawiam :)
 
Ja mam bialy bezwonny konsystwncja jak budyn i nie jest rozciagliwy. I nie mam go na bieliznie. Zastabawiam sie czy ktos ma podobnie jak ja ;)
 
Zobacz załącznik 826890

Dzień jak codzień, ehhh [emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Jaki słodziak już zapomniałam jakie porządki mogą robić te małe rączki.:)
Któraś pisała o golabkach za mną chodzą od w zaraz więc jak da rade na mail wysłać porcje to poproszę :) :) :)
Dzis jakieś osłabienie mnie dopadło ciągle mi słabo ciągle głodna jestem dobrze ze obiad od wczoraj miałam bo nie wiem jak dałabym radę dziś gotować. W tym tygodniu muszę badania zrobić i się trochę zastanawiam jak dam radę na czczo pojechać na pobranie krwi bo kawałek mam a rano to bym konia z kopytami zjadła.
 
Ja mam niewiele wydzieliny. Wcześniej nosiłam non stop wkladki higieniczne ale teściowa gadała ze oglądała program gdzie specjalista wypowiadał się ze sa one nie zdrowe i mogą powodować niby problemy z zajściem.wciąż w a my wtedy z mężem zaczęliśmy się starać o dziecko więc zaczęłam mniej ich używać. Teraz w ogóle nie używam i na bieliźnie widzę trochę białego śluzu takiego suchego serkowego i nie wiem czy jest on normalny ale czytałam ze ważne jest by tam nie swedzialo i by śluz nie miał brzeskiego zapachu tzn.ze jest wszystko ok.

Pati z tymi piersiami też dziewczyny na forach pisały ze wcale nie bolą cała ciążę, też szukałam tej informacji bo codziennie sprawdzam czy mnie pobolewaja i jednego ranka nie czułam nic, przestraszona przeszukalam neta i dziewczyny pisały ze czasami ból zanika całkiem A czasami po kilku dniach wraca. U mnie wrócił na następny dzień. Ja się zawsze pocieszam w takich gorszych dniach myślą że wszystko jest ok bo nie mam żadnego plamienia z krwią.

Jeśli chodzi o badania to zanim lekarz nie da ci wytycznych co masz zrobić to nie warto wydawać kasy na jakieś badania tak sama z siebie bo pewnie później ci je zalecił w odpowiednim momencie. Teraz jak chcesz to dla własnego spokoju możesz zrobić badanie z krwi beta hcg i powtórzyć je ponownie po dwóch lub trzech dniach by sprawdzić czy wzrost jest prawidłowy. U mnie to koszt prywatnie 37zł ale dziewczyny wcześniej pisały ile U nich to kosztuje to wszędzie ceny są różne a ta różnica jest ogromna.

Ktoś pytał jakie badania ja robiła. Mi lekarz zlecił ich na prawdę dużo. Skierowania już nie mam bo zostało w laboratorium i nie pamiętam wszystkich bo było ich może około 20 ! Wiem że na pewno toksoplazmoze, rozyczke, hiv, określenie grupy krwi, glukoza, progesteron bodajże i więcej na prawdę nie pamiętam i no i u mnie kosztowało to niestety 340zł. Ale myślę by chodzić prywatnie i na NFZ. Koleżanka mówiła że tak chodziła i np badania robiła za darmo na NFZ później szła do lekarza prywatnie z wynikami i pokazywała je a lekarz prywatnie oddaje wyniki i później szła na NFZ do lekarza bo ten wyniki zatrzymuje. Aha no i jeszcze mocz robiła.

Ale się rozpisalam :-)

Napisane na HUAWEI ATH-UL01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja śluz mam lejacy mokry taki a potem niewielka biala plama zostaje po nim na bieliźnie. Co do badan miałam tez takie obszerne krwii i mocz. Jeśli chodzi o usg to nie wcześniej niż 6tydz trzeba zrobić i dalej lekarz powie co zrobić.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry