reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Hej. Usypiam młodego i padam na ryj. Masakra. Z młodym w ciąży tak nie odczuwałam zmęczeniem bo wtedy młoda miała niecałe 3 latka i spała popołudniami ze mną. A że teraz nie mam jak się po południu wyspać to padam na ryj wieczorem;(


Do jutra

Napisane na Redmi Note 3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kolejne 24h czytania do nadrobienia ;)

Tak jak części Was mój małżonek bardzo dużo zajmował się (i nadal się zajmuje - tzn. teraz to już wspólne spędzanie czasu, bo Staś jest prawie samoobsługowy - jak to ośmiolatek ;)) Stasiem i nie mam wątpliwości, że i z tym bąblem tak będzie :) Pracujemy w takim samym systemie, plus minus czasu w pracy spędzamy tyle samo ale zliczając co, kto, ile w domu robi to z ręką na sercu muszę powiedzieć, że to On robi więcej... Zawsze w sumie tak było. I z zajmowaniem się Stasiem podobnie - jasne że w nocy to ja wstawałam- Małżonka nie obudziłby i alarm bombowy - ale to było naturalne bo natura poskąpiła Mu piersi ;) Warto mężów/partnerów mobilizować bo bardzi wpływa to na więź jaką ma z nim potem dziecko :)

Jutro piękny dzień, bo po 24h w pracy koło 8 rano dotrę do domu i prześpię całe, calutkie przedpołudnie :D A już wiem, że Małżonek ugotował dziś chińszczyznę, więc będę też jadła, jadła i jadła ;)

U mnie w spitalu betaHCG kosztuje 20zł (niezły jest rozrzut - jak czytam Was - w zależności od laboratorium!).

I mam pytanko: czy te z Was które bolały od początku piersi nadal one tak bolą? U mnie obecnie dziewiąty tydzień (8t+2) i tak jakby coraz mniej mnie piersi bolą... a że w poprzedniej ciąży tego objawu nie miałam, to teraz nie wiem co o tym myśleć :)
 
U mojej siostry tak jest... szwagier nie zajmuje się 2ka dzieci wcale (7 i 2 lata)...
Siostra tylko wyjdzie na zakupy to albo z dziećmi, albo po 30min tel "gdzie jesteś bo mały ryczy". Teraz od piersi młody odstawiony więc jest lepiej ale jeszcze pół roku temu-tragedia.
Tak jest niestety jak dzieckiem zajmuje się tylko mama a taty więcej nie ma niż jest.
Mam wiele koleżanek, które mają dzieci do roczku i jak siedzimy przy kawie i piwku (17 do nawet 22) to zawsze się inne dziewczyny pytają jak to jest że ojciec się zajmie dzieckiem, wykapie nakarmi i uspi dziecko? To zawsze jest jedną odp "a to tylko moje dziecko jest?".
I to zaczyna się od wykonywania czynności przez tate przy mamie.. Bo jeśli ojciec nigdy nie karmił, przewijał, kapal czy usypial dziecka kiedy mama była obok to nie ma bata, nie zrobi tego kiedy mamy nie ma.
Obowiązki muszą być podzielone po równo... A jeśli tak nie jest to albo wina leży po stronie ojca (Nie chce się angażować) lub matki (ja to zrobię lepiej, to należy do mnie, po co ma to ojciec robić jak mogę ja).
Dziecko uspokaja się tylko przy mamie? No a miało kiedyś szanse uspokoić się przy tacie? No nie bo co się dzieje to mama pierwsza do dziecka przytulić i pocieszyć i to dobrze, ale może czasem warto w takiej sytuacji ojca do dziecka dopuścić?
Nie wyobrażam sobie tego, żeby nie móc soboe wyjść na parę godzin bez dziecka, bez wyrzutów sumienia i bez ciągłych telefonów od chłopa bo dziecko płacze jak on ma je uspokoić, jak przebrać nakarmić itp..
My opiekę nad dzieckiem mamy w genach, ojcowie muszą się tego nauczyć , aby wykonywać wszystkie czynności przy dzieciach będąc pewnymi siebie.
Takie jest moje zdanie:)
Popieram!
 
mnie też jakby piersi trochę mniej już bolą niż np 2/3 tyg temu. najbardziej wieczorem po zdjęciu stanika ale to chwilę .po ciepłym prysznicu jest lepiej.ale niestety są coraz większe.musze zakupić nową bieliznę bo wszystkie staniki za male

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kolejne 24h czytania do nadrobienia ;)

Tak jak części Was mój małżonek bardzo dużo zajmował się (i nadal się zajmuje - tzn. teraz to już wspólne spędzanie czasu, bo Staś jest prawie samoobsługowy - jak to ośmiolatek ;)) Stasiem i nie mam wątpliwości, że i z tym bąblem tak będzie :) Pracujemy w takim samym systemie, plus minus czasu w pracy spędzamy tyle samo ale zliczając co, kto, ile w domu robi to z ręką na sercu muszę powiedzieć, że to On robi więcej... Zawsze w sumie tak było. I z zajmowaniem się Stasiem podobnie - jasne że w nocy to ja wstawałam- Małżonka nie obudziłby i alarm bombowy - ale to było naturalne bo natura poskąpiła Mu piersi ;) Warto mężów/partnerów mobilizować bo bardzi wpływa to na więź jaką ma z nim potem dziecko :)

Jutro piękny dzień, bo po 24h w pracy koło 8 rano dotrę do domu i prześpię całe, calutkie przedpołudnie :D A już wiem, że Małżonek ugotował dziś chińszczyznę, więc będę też jadła, jadła i jadła ;)

U mnie w spitalu betaHCG kosztuje 20zł (niezły jest rozrzut - jak czytam Was - w zależności od laboratorium!).

I mam pytanko: czy te z Was które bolały od początku piersi nadal one tak bolą? U mnie obecnie dziewiąty tydzień (8t+2) i tak jakby coraz mniej mnie piersi bolą... a że w poprzedniej ciąży tego objawu nie miałam, to teraz nie wiem co o tym myśleć :)
Potwierdzam bolą. Teraz mniej

Myśl pozytywnie :) #womanpower
 
mój M też w szpitalu pierwszy przewijał i uczył się kąpieli, w domu pępek to była jego odpowiedzialność :)
ale najlepsze było to, że ja byłam na urlopie rodzicielskim przez pierwsze 8 miesięcy, a on na następne 4 miesiące przejął rodzicielski. to dało mu najwięcej, Sam zresztą tak mówi, bo był sam z dzieckiem przez 8 godzin, ciekawe, czy teraz też się tak uda :)
 
Dzień dobry;) matka chciała się dziś wyspać a syn mi fundnal pobudkę o 6:) tak więc.. .po spaniu;)


Większość z was już po wizytach swoich pierwszych;) ja na pierwsza dziś zadzwonię się umówić;)

Napisane na Redmi Note 3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzień dobry;) matka chciała się dziś wyspać a syn mi fundnal pobudkę o 6:) tak więc.. .po spaniu;)


Większość z was już po wizytach swoich pierwszych;) ja na pierwsza dziś zadzwonię się umówić;)

Napisane na Redmi Note 3 w aplikacji Forum BabyBoom


Ja też dziś niewyspana. Młodsza zakatarzona, spałam tylko 3 godziny i musiałam wstawać do pracy. Mam nadzieję, że odeśpię po południu.

Mnie piersi też ciut mniej bolą niż wcześniej, ale nadal odczuwam dyskomfort.

@Mecenasowa27 ja mam to szczęście, że mam dwie placówki Medicover w mieście, jedną 10 minut od domu - zaraz obok pracy. Tylko moją panią doktor ginekolog mam w drugiej placówce - muszę dojeżdżać koło 40 minut. Ale ma to dla mnie swoje plusy - mogę spokojnie poczytać książkę :)
 
Do góry