reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Witam nowe mamusie, w gratulacje dla tych, kt widziały serduszka.

Weronika cukier szybko podnoszą słodzone napoje gazowane, np Pepsi, fanta... No wiem że nie wskazane w ciąży, ale warto mieć w torebce jakby gdzieś na mieście Cie złapało...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na Tesciowa nie narzekam jak moja szwagierka bo oba to przesadza ... a ma lepszy kontakt z nią i bawiła jej dzieci my się od 5lat starali 3 in vitro. Wiec ta ciąża jest jak najbardziej planowana ale owszem zaskoczeniem cudem każdy to wie. Tesciowa wie ze jak coś powiem tak będzie i nawet nie próbuje tego negować. Kiedyś próbowała cis przegadać mi jak z mężem się przegadywslam żebym to ja odpuściła Ae ja swoje i zauważyła ze jak powiem A to będzie A:happy2::-Dco do wychowania tez wie ze sobie nie dam a jak będę potrzebować pomocy poproszę. Ale ze ja jestem zosia samosia to nie poproszę :rofl2::-D
 
Na Tesciowa nie narzekam jak moja szwagierka bo oba to przesadza ... a ma lepszy kontakt z nią i bawiła jej dzieci my się od 5lat starali 3 in vitro. Wiec ta ciąża jest jak najbardziej planowana ale owszem zaskoczeniem cudem każdy to wie. Tesciowa wie ze jak coś powiem tak będzie i nawet nie próbuje tego negować. Kiedyś próbowała cis przegadać mi jak z mężem się przegadywslam żebym to ja odpuściła Ae ja swoje i zauważyła ze jak powiem A to będzie A:happy2::-Dco do wychowania tez wie ze sobie nie dam a jak będę potrzebować pomocy poproszę. Ale ze ja jestem zosia samosia to nie poproszę :rofl2::-D
Powodzenia i tak trzymaj

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Weronika cukier szybko podnoszą słodzone napoje gazowane, np Pepsi, fanta... No wiem że nie wskazane w ciąży, ale warto mieć w torebce jakby gdzieś na mieście Cie złapało...
Przede wszystkim warto nie dopuszczać do spadku cukru przez jedzenie małych porcji i często - taka fanta czy pepsi podniesie jak najbardziej cukier, ale za 1,5-2h będie jeszcze większa hipoglikemia reaktywna... Wszystko co podnosi cukier nagle też powoduje duży wyrzut insuliny. Dlatego przede wszystkim tzreba skupić się na zmianie diety na opartą na produktach o niskim indeksie glikemicznym (podnoszą cukier powoli, spada też powoli) :)
 
Ale Co z tym robic? :-\
Już napisałam wyżej :) Ale przede wzystkim skontaktuj się z lekarzem prowadzącym - czasem też kończy się (albo zaczyna ;)) na profilu glikemii w szpitalu i ogólnie kontakcie z diabetologiem... Hipoglikemie reaktywne to paskudztwo, ale da się z tym żyć, trzeba tylko trochę pozmianiać nawyki :) I tak na marginesie: prawidłowa glikemia na czczo nie wyklucza hipoglikemii poposiłkowych - więc nawet jeśli glukometr, to niestety żeby zbadać problem trzebaby monitorować cukry na czczo, przed posiłkiem, godzinę, dwie i trzy po posiłku - plus nocne, chyba ok. 24 i 3 nad ranem. Lub właśnie ciągły pomiar glikemii, ale to wyższa szkoła jazdy ;)

No a przede wszystkim zobacz czy to to ;) Cała masa dziwnych objawów w ciąży po prostu jest :)
 
Przede wszystkim warto nie dopuszczać do spadku cukru przez jedzenie małych porcji i często - taka fanta czy pepsi podniesie jak najbardziej cukier, ale za 1,5-2h będie jeszcze większa hipoglikemia reaktywna... Wszystko co podnosi cukier nagle też powoduje duży wyrzut insuliny. Dlatego przede wszystkim tzreba skupić się na zmianie diety na opartą na produktach o niskim indeksie glikemicznym (podnoszą cukier powoli, spada też powoli) :)
Dokładnie tak jak Dare napisała, a o napoju gazowanym napisałam, jak gdzieś wychodzisz żebyś miała pod ręką, jakby nagle cukier Ci spadł...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja nie mam teściowej i teścia bo oboje zmarli i przykro mi w święta że mój ukochany nie ma ich przy sobie.....
Mówić nie musimy bo mam duży brzuch przez wzdęcia i nie ma szans na ukrycie.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry