reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Właśnie jestem po wizycie, 29tc 3d mały nie jest wcale taki maly bo waży 1760g, wiec jest dość duży. Lekarz powiedział ze jeśli będzie tak szalał i dojdzie do 4kg to będziemy musieli zaplanować cesarkę. Trochę sie boje szczerze mowiac, bo chciałam rodzić siłami natury. Poza tym wszystko dobrze, serduszko tłucze, szyjka w normie. Mam skierowanie na morfologię, crp i mocz, kolejna wizyta za 3tygodnie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Właśnie jestem po wizycie, 29tc 3d mały nie jest wcale taki maly bo waży 1760g, wiec jest dość duży. Lekarz powiedział ze jeśli będzie tak szalał i dojdzie do 4kg to będziemy musieli zaplanować cesarkę. Trochę sie boje szczerze mowiac, bo chciałam rodzić siłami natury. Poza tym wszystko dobrze, serduszko tłucze, szyjka w normie. Mam skierowanie na morfologię, crp i mocz, kolejna wizyta za 3tygodnie.
Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja się tego samego boję. Na ostatniej wizycie moja ginka powiedziała, że mały jest duży i też się przestraszyłam, że klocka będę miała.. Zażartowałam, ze w takim razie przestaję jeść, ale ginka się zaśmiała i powiedziała, że to nie pomoże :) A ja naprawdę nie chciałabym mieć cesarki! :/ Ponoć chłopcy rodzą się więksi od dziewczynek, tylko pytanie "o ile więksi?". Moja starsza urodziła się w terminie z wagą 3250, a młodsza 2 tygodnie przed terminem z wagą 2950. Więc byłoby dobrze, jakby synek urodził się większy ale np. z wagą 3600 ;)
 
Właśnie jestem po wizycie, 29tc 3d mały nie jest wcale taki maly bo waży 1760g, wiec jest dość duży. Lekarz powiedział ze jeśli będzie tak szalał i dojdzie do 4kg to będziemy musieli zaplanować cesarkę. Trochę sie boje szczerze mowiac, bo chciałam rodzić siłami natury. Poza tym wszystko dobrze, serduszko tłucze, szyjka w normie. Mam skierowanie na morfologię, crp i mocz, kolejna wizyta za 3tygodnie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super że mały zdrowo rośnie [emoji4] mi też lekarz powiedział że z pomiarów 1700g, i tak samo miałam 29tc, więc jest podobnie. Ale usg czasem swoje, a dzidziuś potem i tak ma inną wagę przy urodzeniu, więc reguły nie ma. Aczkolwiek też wolałabym żeby mały miał max 3500g bo wiem co to rodzic 4kg [emoji13]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, mój gin tez wspomniał o tym ze chłopcy sa więksi. U nas duży wpływ maja też geny, bo co z tego że ja ważyłam 3200 jak mój partner 4600. Także narazie pozostaje czekać i Zobaczymy jak bedzie dalej :) ale strach trochę wzrósł.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chyba geny mają duże znaczenie. Synek z pomiarów w 28t6d miał 1300g czyli środkowe centyle pomimo, że mam cukrzycę ciążową zdiagnozowaną dopiero 27tyg.
 
Jaką maść ochronną wybrałyście p.odparzeniom? Zastanawiam się nad Linomag albo Bepathen, ale ten drugi dosyć drogi...
 
Ja kupiłam linomag zielony. Też jest chwalony często i fakt różnica cenowa jest spora.

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się tego samego boję. Na ostatniej wizycie moja ginka powiedziała, że mały jest duży i też się przestraszyłam, że klocka będę miała.. Zażartowałam, ze w takim razie przestaję jeść, ale ginka się zaśmiała i powiedziała, że to nie pomoże :) A ja naprawdę nie chciałabym mieć cesarki! :/ Ponoć chłopcy rodzą się więksi od dziewczynek, tylko pytanie "o ile więksi?". Moja starsza urodziła się w terminie z wagą 3250, a młodsza 2 tygodnie przed terminem z wagą 2950. Więc byłoby dobrze, jakby synek urodził się większy ale np. z wagą 3600 ;)
Mnie doula powiedziala, ze to przez te witaminy...
Mam super wyniki musze gina spytac czy to brac jesli wyniki książkowe i np ograniczyc sie do wit d, magnezu i kwasu foliowego

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mój 'okruszek' tydzień temu miał 1424g, kolejna wizyta za 3 tygodnie. I też się nastawiam na poród naturalny. Prawdę mówiąc nie rozumiem kobiet, które płacą za cesarkę, ja bym zapłaciła żeby tego uniknąć :p
 
Do góry