reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

My robimy sesję brzuszkową w ostatni weekend kwietnia, także mam nadzieję, że wtedy będą kwitnąć wiśnie :tak: fotografka sama zapewnia te takie luźne sukienki, jakieś wianki gdybym chciała itd. Na sesję z maluszkiem też już jesteśmy wstępnie umówieni od jakiegoś miesiąca, jej kalendarz się zapełnia błyskawicznie. Mamy do niej 3 godziny jazdy, ale po przejrzeniu kilkunastu prac byłam pewna, że chcę to zrobić właśnie tam. Podobały mi się też zdjęcia jednej babki, ale liczy jak za zboże, także jednak się nie spotkamy :p
 
reklama
Mi lekarka powiedziała właśnie że najważniejsze że jest zamknięta (szyjka) i że naturalnie że się skraca w trakcie ciąży. Ja wiem że zaczynałam z szyjką ponad 5cm bo tam mi wymierzył lekarz w PL w styczniu. Czyli w 3 miesiące skrócona się o połowę. Mówiłam jej na co ona właśnie se to naturalne. I nie kazała 'leżeć bezwzględnie', ale oszczędzać się. A ja choćbym miała przeleniuchować na kanapie te 2 miesiące to zrobię to, byle wszystko było ok. Nie nakręcajmy się już dziewczyny z tymi szyjkami (i kto to mówi), rozsądnie z wysiłkiem i wszystkie nasze szyjki dadzą radę, no!

A co do dyskusji o aborcji. WIEM, LEPIEJ NIE CIĄGNAĆ TEMATU ALE MUSZĘ, BO SIE UDUSZĘ [emoji2]
Moim zdaniem obie strony tego sporu mocno przeginają pałę, z czego antyaborcjoniści dużo bardziej. Najgorsze jest to że nie pozwala się w naszym pięknym kraju ludziom MYŚLEĆ, mieć swoich wartości i mówi się nam co jest moralne co nie. Musisz być wspaniałomyślną matką polką bohaterką i urodzić chore dziecko, albo sama umrzeć przy porodzie, bo tak! Bo to jest moralne! Bo ja bym tak zrobiła! EH....
Bardzo bliska mi osoba zaszła w trzecią ciaze, długa historia, ale lekarze stwierdzili że trzeci poród MOŻE skończyć się jej śmiercią. Ona nie wyobrażała sobie osierocić swoich 2 dzieci, wtedy 4 i 7 letnich. I decyzja na pewno nie była dla niej łatwa, no bo przecież jest to MOZE, jakis procent szans jest ze urodzi szczęśliwie i będzie wszytko ok. Ale zdecydowała się usunąć ciążę. I nikt, zupełnie nikt nie ma najmniejszego prawa jej oceniać, czy zrobiła dobrze czy źle, czy to moralne, czy nie, a tym bardziej nikt nie może jej za to karać! Przecież to chore! Legalna aborcja to nie NAKAZ aborcji, jeżeli masz taką moralność, chcesz być bohaterką, chwała Ci kobieto, nikt nie każe usuwać Ci ciąży. Ale nie zabierajcie WYBORU myślącym kobietom.
Na koniec, żyje w kraju w którym aborcja jest na życzenie. Nikt nie pyta nawet dlaczego chcesz to zrobić. Antykoncepcja jest darmowa dla dziewczyn do 21 roku życia, w szkołach jest POŻĄDNE wychowanie seksualne, dzieciaki wiedzą JAK i kiedy się zabezpieczać. Zerknęlam na statystyki. W 2010 roku wykonano aż 37 tysięcy aborcji w Szwecji. W Polsce, rocznie nielegalnie wykonuje się od 80 do 150 tysięcy aborcji. Chyba nic więcej nie trzeba mówić.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No kwitnące wiśnie to jest to. Może sobie też popstrykamy w ogrodzie. Ta moja biała krótka sukienka będzie idealnie pasować do białych kwiatów. Jeszcze jedną kolorową za grosze mam na oku ale zobaczymy czy będzie taka ładna jak na zdjęciach. Wianek to tez dobry pomysł
 
A żesz... Wysłało mi się... I jeszcze chciałam napisać że siedzi narazie główką do góry, dlatego mój pęcherz cierpi na tym niemiłosiernie!
Wspomniałam ginowi że czasem napina mi się brzuch, więc kazał brać magnez 3x2 tabletki i jeszcze przepisał luteine 1x. Ta luteina mnie trochę zdziwila bo w sumie z szyjka bez zmian, a brzuch się mi aż tak nie napina. No cóż, jak mus to mus. A jak że współżyciem w takim razie, skoro mam to brać? Oczywiście nie zapytałam... [emoji19]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No ja właśnie też niewiem co ze współżyciem. Bo zapewniał że niby nie jest źle ale szyjka się trochę osłabiła więc luteina. Trochę ograniczyliśmy i się zobaczy co będzie później.
A to jest ta druga sukienka która by się może nadawała na jakąś sesyjke. No chyba że do tego czasu będę wyglądać w niej jak beza :-D
Screenshot_20180227-144213.png
 

Załączniki

  • Screenshot_20180227-144213.png
    Screenshot_20180227-144213.png
    64,1 KB · Wyświetleń: 433
No ja właśnie też niewiem co ze współżyciem. Bo zapewniał że niby nie jest źle ale szyjka się trochę osłabiła więc luteina. Trochę ograniczyliśmy i się zobaczy co będzie później.
A to jest ta druga sukienka która by się może nadawała na jakąś sesyjke. No chyba że do tego czasu będę wyglądać w niej jak beza :-D
Zobacz załącznik 843835
Sukienka piękna [emoji7] też chcę taką !!! I też chcę sesję w kwiatach wiśni! [emoji254][emoji254][emoji254]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bardzo fajna ta sukienka!
Podeślijcie linki gdzie można kupić ładne ciążowe sukienki? Takie do chodzenia na co dzień. I takie które nie są opięte jak osłonka na parówce :D
HM odpada. Ciuchy jak na stare baby wieloryby... W necie przejrzałam mnóstwo i nic znaleźć nie mogę...
 
No ja właśnie też niewiem co ze współżyciem. Bo zapewniał że niby nie jest źle ale szyjka się trochę osłabiła więc luteina. Trochę ograniczyliśmy i się zobaczy co będzie później.
A to jest ta druga sukienka która by się może nadawała na jakąś sesyjke. No chyba że do tego czasu będę wyglądać w niej jak beza :-D
Zobacz załącznik 843835
Piękna a gdzie ja można kupić :-) 4 maja mam wesele i wstępnie się wybieram na nie bo termin na koniec maja najwyżej torba spakowany będzie w bagażniku a mąż nie będzie pił alkoholu :-)

Napisane na HUAWEI ATH-UL01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry