reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Bardzo fajna ta sukienka!
Podeślijcie linki gdzie można kupić ładne ciążowe sukienki? Takie do chodzenia na co dzień. I takie które nie są opięte jak osłonka na parówce :D
HM odpada. Ciuchy jak na stare baby wieloryby... W necie przejrzałam mnóstwo i nic znaleźć nie mogę...
Podrzucilam parę linków parę postów wcześniej, dla mnie hitem jest misimi, bardzo wygodne ciuchy :)
Imprezowe sukienki są fajne z asos maternity, ale zdążyłam kupić już dwie I będę sprzedawać, bo a to nie ten rozmiar, a to nie kolor... Na szczęście na allegro są sklepy outletowe więc nie płaci się za nie milionów a paredziesiat złotych

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi lekarka powiedziała właśnie że najważniejsze że jest zamknięta (szyjka) i że naturalnie że się skraca w trakcie ciąży. Ja wiem że zaczynałam z szyjką ponad 5cm bo tam mi wymierzył lekarz w PL w styczniu. Czyli w 3 miesiące skrócona się o połowę. Mówiłam jej na co ona właśnie se to naturalne. I nie kazała 'leżeć bezwzględnie', ale oszczędzać się. A ja choćbym miała przeleniuchować na kanapie te 2 miesiące to zrobię to, byle wszystko było ok. Nie nakręcajmy się już dziewczyny z tymi szyjkami (i kto to mówi), rozsądnie z wysiłkiem i wszystkie nasze szyjki dadzą radę, no!

A co do dyskusji o aborcji. WIEM, LEPIEJ NIE CIĄGNAĆ TEMATU ALE MUSZĘ, BO SIE UDUSZĘ [emoji2]
Moim zdaniem obie strony tego sporu mocno przeginają pałę, z czego antyaborcjoniści dużo bardziej. Najgorsze jest to że nie pozwala się w naszym pięknym kraju ludziom MYŚLEĆ, mieć swoich wartości i mówi się nam co jest moralne co nie. Musisz być wspaniałomyślną matką polką bohaterką i urodzić chore dziecko, albo sama umrzeć przy porodzie, bo tak! Bo to jest moralne! Bo ja bym tak zrobiła! EH....
Bardzo bliska mi osoba zaszła w trzecią ciaze, długa historia, ale lekarze stwierdzili że trzeci poród MOŻE skończyć się jej śmiercią. Ona nie wyobrażała sobie osierocić swoich 2 dzieci, wtedy 4 i 7 letnich. I decyzja na pewno nie była dla niej łatwa, no bo przecież jest to MOZE, jakis procent szans jest ze urodzi szczęśliwie i będzie wszytko ok. Ale zdecydowała się usunąć ciążę. I nikt, zupełnie nikt nie ma najmniejszego prawa jej oceniać, czy zrobiła dobrze czy źle, czy to moralne, czy nie, a tym bardziej nikt nie może jej za to karać! Przecież to chore! Legalna aborcja to nie NAKAZ aborcji, jeżeli masz taką moralność, chcesz być bohaterką, chwała Ci kobieto, nikt nie każe usuwać Ci ciąży. Ale nie zabierajcie WYBORU myślącym kobietom.
Na koniec, żyje w kraju w którym aborcja jest na życzenie. Nikt nie pyta nawet dlaczego chcesz to zrobić. Antykoncepcja jest darmowa dla dziewczyn do 21 roku życia, w szkołach jest POŻĄDNE wychowanie seksualne, dzieciaki wiedzą JAK i kiedy się zabezpieczać. Zerknęlam na statystyki. W 2010 roku wykonano aż 37 tysięcy aborcji w Szwecji. W Polsce, rocznie nielegalnie wykonuje się od 80 do 150 tysięcy aborcji. Chyba nic więcej nie trzeba mówić.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Ta znajoma na pewno nie miała łatwej decyzji, ale miała opcje wyboru i każdy powinien ją mieć..

Pamiętam z etyki, (kt tak wogóle mieliśmy z byłym księdzem), że z etycznego punktu widzenia ważniejsze jest życie matki, bo w nią już państwo czyli społeczeństwo całe "zainwestowało", między innymi przez to że się uczyła itp, a dziecko w łonie matki "nic nie wniosło do społeczeństwa" (to tak w bardzo dużym uproszczeniu i uogólnieniu). Jak kolwiek to brzmi, ale nie umiem teraz tego ładniej ująć w słowa, mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi..

Zgadzam się z @nixie że dziecko w łonie matki nie jest tylko zlepkiem komórek, ale zgadzam się też z resztą dziewczyn co do tego że każdy powinien mieć prawo wyboru, bo to kobieta/ rodzina będzie ponosić konsekwencje tej decyzji a nie rządd, kt się szybciej czy później zmieni.
A za dużo wsparcia dzieci chore i ich rodziny od nich nie mają niestety;/


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję :-) A zamawialas tam coś ? Masz jakieś opinie?

Napisane na HUAWEI ATH-UL01 w aplikacji Forum BabyBoom
Zamawialam tam w poprzedniej ciąży 2 sukienki. Mieli akurat jakas promocje. Mam taką szara, bardziej sportową, ze sznureczkiem do regulacji pod brzuchem i taka z krotkim rękawem w paski biało-granatowe. Obie raczej na co dzień, niż "na wielkie wyjście". Material fajny, rozciagliwy, z praniem nie mialam problemów. Dobrze uszyte, moge polecić :)
 
ja ostatnio kupiłam sukienkę na zalando :) patrzę już na takie wiosenno-letnie i żeby były później do karmienia :)
 
O, a to mają na zalando sukienki do karmienia? Czy bralaś jakąs zwykłą spod ktorej bedzie sie dało "wyjać cycuszka do karmienia"? :)
mają na zalando specjalne do karmienia i ciążowe też. tą, co kupiłam jest ciążowa z funkcją karmienia, o taka:
Link do: NURSING SKATER DRESS - Sukienka z dżerseju - black/white @ Zalando.pl
taka sukienka do założenia na co dzień, ukryje pociążowy brzuszek jakby co ;)

chcę kupić jeszcze taką z tej firmy:
Link do: SPOT PRINT LONGLINE - Sukienka z dżerseju - navy/white @ Zalando.pl
ale czekam na rozmiar, bo mojego nie ma, a zawsze mi się marzyła taka sukienka w grochy :)

EDIT: ta w paski ma tak samo zorganizowane karmienie jak ta w grochy, tylko nie jest to pokazane na żadnym zdjęciu. i rozmiarówka lekko zawyżona, wymieniałam rozmiar na mniejszy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja na początku ciązy popełniłam parę głupot kupując sukienki dużo za duże (myśląc, że urosnę cała wszerz :D), więc teraz chcę je sprzedać - może któraś się Wam spodoba. Każda jedynie przymierzona, dwie mają wycięte metki bo sprzedawane były przez outlet (użytkownik Lav-mag na allegro).
Każdą wystawiłam taniej niż kupiłam, ale jeśli znajdziecie gdzieś w necie niższą cenę to mogę opuścić ;)
Link do: Maya Maternity Sukienka Ciążowa L Outlet Nowa
Link do: Bluebelle Maternity Sukienka Ciążowa L Outlet Nowa
Link do: HM Mama Sukienka Ciążowa M Nowa z metką
 
Do góry