reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja tez juz po wizycie. Płeć w końcu było widać i będzie dziewczynka. Waży ok. 640g. Za 3 tyg mam zrobić ponownie odczyn coombsa, przepyszna glukozę, morfologię i mocz. Próbował zrobić usg 3d i zdjecie buźki ale akurat cały czas trzymała rączki przy twarzy i nie było nic widać. Mówił, że może na następnej wizycie spróbujemy.
Na te twardnienia brzucha powiedział, że jeśli twardnieje to odpocząć i ewentualnie nospe można lyknac. Jeśli by twardniał, przestawał i znów twardniał i trwało by to ponad godzinę to mam przyjść i powiedział, że do szpitala musiałby mnie położyć i dożylnie magnez podawać. Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Termin porodu z usg znów wyszedł na 26, więc pewnie z końcem czerwca lub początkiem lipca będę rodzic.
Kurcze muszę się oswoić z myślą o kolejnej córce, bo marzyłam o synku...
No widzisz, a u mnie było odwrotnie :) Bardzo chcialam drugą corkę, wszyscy mowili, że pewnie bedzie chłopak i tak sobie myślalam, że guzik z tego, będzie corka! A jak na usg okazało się, że będzie chłopak to byłam tak.zdzieiona i rozżalona, że jak wsuadłam do auta to prawie się poryczalam! I wstyd się przyznać, ale przez chwilę nawet myślałam, że nie chce tej ciąży, że ja chcę drugą corke.. Ale dojechalam do dou, pogadalam z mężem (który po cichu też liczył na córkę), przespałam się, przemyślałam i wytlumaczylam sobie, że tak może będzie i lepiej. Że widocznie tak miało być, że przynajmniej bedzie równowaga w domu 2:2 .. Ze 2, 3 dni trwało oswojenie sie z tą myślą i teraz już się bardzo z tego cieszę i choć obsługa siuraka mnie najbardziej z tego wszystkiego przeraża, to bardzo sie cieszę, że będzie synek :)
A pomyśl sobie, że jak druga będzie u Was dziewczynka to bedzie Wam o wiele lepiej "ekonomicznie" ;) Bo ubranka, zabawki, rowerki itp druga córka bedzie dziedziczyc po starszej i sporo wydatkow Wam odejdzie :) Moja corka akurat bardziej woli bawic sie klockami niż lalkami, wiec choc czekała na siostrę (barszo chciala.mieć starszą, ale to raczej nie możliwe) to powiedziala mi ostatnio, że sie cieszy z braciszka, bo przynajmniej będzie miała z kim pograć w piłkę i minecrafta ;)

1520405436-1624e7da3337bb61-aaaaaa.jpeg


Kolory pokoju Igora, wiec tym bardziej sie jaram. Odwiedziłam też Matkę IKEA, więc mam też dary stamtąd.
W ogóle, urządzanie pokoiku jest super! Kupowanie rzeczy dla dziecka jest cudowne! Mogę sie tym zajmować zawodowo [emoji6]
Ja też lubię kupować dzieciom ubranka i zabawki, ale stanęłam przed tematem urządzenia młodemu pokoju i nie mam kompletnie pomysłu! Ściany są jasnoniebieskie, do tego na jednej ścianie jest okno, na drugiej do połowy skosny dach, a za nim dwuskrzydłowy balkon francuski. Niby pokój duży, ale przez te skosy i okna nie jest latwy do zagospodarowania. I o ile do tej pory nie miałam problemow z wystrojem wnętrz w domu, to teraz chyba przez hormony jestem mega niezdecydowana :/ Ciepla klucha ze mnie jeśli chodzi o podejmowanie decyzji... Mąż sie śmieje, że ma nadzieje,że po ciąży "wróci mi myślenie"... ;)
 
reklama
1520405436-1624e7da3337bb61-aaaaaa.jpeg


Kolory pokoju Igora, wiec tym bardziej sie jaram. Odwiedziłam też Matkę IKEA, więc mam też dary stamtąd.
W ogóle, urządzanie pokoiku jest super! Kupowanie rzeczy dla dziecka jest cudowne! Mogę sie tym zajmować zawodowo [emoji6]
Jak dobrze, że u mnie w pobliżu nie ma Ikei:D
Ja do "pokoiku" nic nie kupuje, tylko łóżeczko i materac do niego.
Żadnych kolder, poduszek, broń Boze ochraniaczy, kocykow bo lato przecież.. moze jakies bambusowe cos czym mozna przykryć ale tez od tego mam pieluchy.
W sumie się cieszę bo jest sporo innych wydatków a pewnie gdybym ikee misla obok to bym nakupowala duzo niepotrzebnych ciulstw [emoji14] bo jestem zakupoholiczka i co widzę dla mlodego w promocji to musze miec[emoji16]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też właśnie te średnie widziałam w tym wzorze ale ja bym chciała taki duży[emoji16] [emoji30] A jak nie to miętowy zamowie ...

 
@elciaaaak to super że wyniki są ok:)

Dzisiaj się zabrałam za pizze na obiad:) a później robię jabłka w ciescie francuskim na deser:)
U Was też jest tyle śniegu? Normalnie dawno w marcu tyle go nie było
 
@elciaaaak to super że wyniki są ok:)

Dzisiaj się zabrałam za pizze na obiad:) a później robię jabłka w ciescie francuskim na deser:)
U Was też jest tyle śniegu? Normalnie dawno w marcu tyle go nie było
U nas już prawie nie ma :) dzisiaj w końcu poszłam na spacer, a jak wróciłam to termometr pokazywał +8. Zmęczyłam się okrutnie, muszę częściej chodzić. Szczególnie, że dzisiaj rano się ważyłam, bo jutro mam wizytę i od ostatniej, 4 tygodnie, temu przybyło mi 3 kg. Ogólnie nie jest źle, bo +5 kg, ale tempo rośnie ;)
 
reklama
Do góry