reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Moja niedziela straszna. Boli mnie brzuch i pachwiny cały dzień. Przeleżałam praktycznie cały dzień teraz smażyłam naleśniki, wykąpałam młodą i znowu leżę. Z książek o dziecku nie czytam niczego przy pierwszym dziecku czytałam namiętnie wszystko co się da:) teraz chętnie poczytałabym jakiś kryminał a niestety nie jestem zapisana do biblioteki i nie ma tak dobrze.
Generalnie przez mój ślinotok zużyłam od października chusteczek na taką kwotę że kupiłabym dobry wózek:/
 
reklama
Faktycznie, cicho tu. Grupa na FB jest ale tam to już zupełnie nic się nie dzieje. I nawet nie wiem kto z tego forum tam jest.
Mnie jakaś chandra straszna dopadła. Przenieśli mi wizytę u lekarza z 14 lutego na 28... więc kolejne 2 tygodnie bez zwolnienia lekarskiego i bez pracy (ciagnę urlop bezpłatny...). Źle mi bo nie nadaje się do pracy, nie zarabiam, mam wrażenie że marnuję ten czas. Niby finansowo nie ma jakiejś wielkiej paniki, mogę jeszcze chwilę pobimbać ale i tak mam dziwne wyrzuty sumienia że nic nie robię. Próżnuje strasznie. Staram się w międzyczasie szlifować mój szwedzki, ale przez to samopoczucie idzie jak po grudzie... [emoji19]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Idz do rodZinnego powiedz jaka jest sytuacja i popros o l4 i tyle.
 
U mnie nudy, nic się (na szczescie!) nie dzieje.

Leże i czytam ksiazki calymi dniami :) Podobnie jak w przypadku pierwszej ciązy zamiast kupować wyprawkę - kupuje ksiazki! Kindla juz mi się dawno jako inwestycja zwrocila. Sprawdzilam sobie statystyki i przez ostatnie 2,5 roku licznik ksiazek na Kindli wskazuje mi 240 przeczytanych! W poprzednim tygodniu trafilam na promocje 6 tomow Remigiusza Mroza - wiec kupilam, bo jeden tom po 15 zl, a teraz koncze wlasnie ostatni i juz rozglądam sie za kolejnymi.
U mnie biblioteka sie nie sprawdza. Tyle co ja za kary przedluzenia oddania juz zaplaciłam... zreszta teraz i tak nie mialabym jak chodzic.

Moja prawie 2-latka teraz miala raj, bo ciagle albo byla babcia, albo ciocia albo mąz i miala uwagi na sobie ogromnie duzo. Straszna z niej spryciula i gadula ogromna.

Czytalam ta ksiazke o Pierwszym Roku Zycia. Dla mnie z perspektywy przygotowania sie na pierwsze miesiace - wspierająca.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja zakupiłam dwie książki J.Juula, "Nie z miłości" i "Życie w rodzinie". Podoba mi się styl w jakim są napisane i ogólna koncepcja wychowywania dzieci, taka skandynawska, dużo pisze o szacunku i jak można wypracować pewne cechy u dziecka nie zaburzając jego poczucia wartości. Polecam.
 
I jak wrazenia z książki? Tez szukam czegos do poczytania ale ciezko po wyglądzie okładki stwierdzic, czy dany poradnik jest wart kupienia czy tez nie.
ja kupiłam "W oczekiwaniu" i "Pierwszy rok" jak byłam w pierwszej ciąży, wtedy też obie przeczytałam od deski do deski i powiem szczerze, że wrażenia średnie. To znaczy dobrze się to czyta (choć mi dość mocno przeszkadzały odniesienia do amerykańskich realiów), daje to jakąś wiedzę i wyobrażenie co może nas czekać po porodzie, ale są to rzeczy bardzo ogólne. W ogóle nie korzystałam z tej książki jak synek się już urodził i pojawiały się jakieś problemy - wtedy internet i portale dla mam :) jak dla mnie książka do pożyczenia i poczytania, ale na pewno nie obowiązkowa lektura.

polecam za to "Język niemowląt" Tracy Hogg - tu można znaleźć konkretne wskazówki i porady, babeczka fajnie pisze o tym, żeby wsłuchiwać się w swoje dziecko i swój instynkt. moim zdaniem książki nie należy brać dosłownie i na siłę wprowadzać proponowanego planu dnia, ale można wykorzystać kilka pomysłów i dostosować je do swojego dziecka:)

Miałam też książkę Zawitkowskiego "co nieco o rozwoju dziecka" i ta też była o wiele praktyczniejsza - pokazywała jak prawidłowo nosić, przewijać, itp.
 
Ja się zdaję na instynkt i internet (głównie jeśli chodzi jak kąpać i przewijać, bo nigdy tego nie robiłam). U nas niedziela nudna na szczęście, coraz bardziej czuję małego. I chyba więzadła mi dokuczają, bo mam takie dziwne uczucie po bokach jakby mi skóry brakowało, ale to w środku.
 
Ja jeszcze żadnej książki w tematyce ciążowo dziecięcej w ręku nie miałam... muszę coś sprowadzić sobie z PL. O tej Tracy Hogg czytałam jakieś złe recenzje więc się zniechęciłam.
Jeśli chodzi o inne czytadła to ja jestem wielką fanką kryminałów, całkiem od niedawna. Królem dla mnie zdecydowanie jest Nesbø, przeczytałam wszystko co wydał, poza tym Camilla Läckberg, Steig Larsson (wszystko w skandynawskim klimacie). Z polskich autorów to bardzo fajnie pisze Katarzyna Bonda, zaskakująco dobrze napisane kryminały. No i teraz zaczęłam Mroza, czytam drugą książkę i jest nawet ok, póki co.
Z nie-kryminalnych rzeczy polecam 'Sekretne życie drzew'-zaskakująca, magiczna i nie wpisująca się w żadne kanony, piękna! O drzewach, serio. Z tej serii mam jeszcze 'Duchowe życie zwierząt' ale jeszcze nie czytałam.
Ohh o książkach to ja bym mogła godzinami...Tylko nie Grey. Greya hejtuję całą sobą. Nie czytajcie tego [emoji120]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nawet miałam pytać o grupę na fb, bo jakoś tu ciszej ostatnio i też myślałam, że tam dziewczyny wyemigrowały :) ja czytam W oczekiwaniu na dziecko, mam z biblioteki, no i na Język niemowląt chcę zapolować. od trzech dni robię listę wyprawkową, taką kompletną, z meblami i rzeczami dla mnie też, z konkretnymi linkami, więc zajmuje mi to trochę czasu, bo czytam recenzje od razu, no i nasz wątek wyprawkowy. Chce policzyć cały koszt i od marca kupować po 1/3 wydatków miesięcznie ;) no i mały remoncik jeszcze nas czeka w kwietniu
 
reklama
Ja jeszcze żadnej książki w tematyce ciążowo dziecięcej w ręku nie miałam... muszę coś sprowadzić sobie z PL. O tej Tracy Hogg czytałam jakieś złe recenzje więc się zniechęciłam.
Jeśli chodzi o inne czytadła to ja jestem wielką fanką kryminałów, całkiem od niedawna. Królem dla mnie zdecydowanie jest Nesbø, przeczytałam wszystko co wydał, poza tym Camilla Läckberg, Steig Larsson (wszystko w skandynawskim klimacie). Z polskich autorów to bardzo fajnie pisze Katarzyna Bonda, zaskakująco dobrze napisane kryminały. No i teraz zaczęłam Mroza, czytam drugą książkę i jest nawet ok, póki co.
Z nie-kryminalnych rzeczy polecam 'Sekretne życie drzew'-zaskakująca, magiczna i nie wpisująca się w żadne kanony, piękna! O drzewach, serio. Z tej serii mam jeszcze 'Duchowe życie zwierząt' ale jeszcze nie czytałam.
Ohh o książkach to ja bym mogła godzinami...Tylko nie Grey. Greya hejtuję całą sobą. Nie czytajcie tego [emoji120]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
z Tracy Hogg to jest taki problem, że ludzie biorą jej porady jako gotowy przepis na super ułożone dziecko i jak coś nie wychodzi (a to normalne, bo każde dziecko inne ;)), to potem jest rozczarowanie i frustracja "czemu u mnie nie działa, co robię źle"... a oprócz planu dnia, ta książka oferuje o wiele, wiele więcej, warto przeczytać i ocenić samemu :)
 
Do góry