reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Na krzywą cukrową wchodzi się zazwyczaj w pierwszej kolejności ludzie burzą się czy się jest w ciąży czy nie i tak...Ja jak byłam na badaniach to tylko zapytałam czy ktoś jest w kolejce na krzywą cukrową i weszłam bo nie było....pan się tak oburzyl który miał wchodzić właśnie......... ze jak byłam po to dziewczynka az mówiła do mamy ze pan jest zły...To tylko się uśmiałam pod nosem...a mu głupio się zrobiło....

 
Hej. Dwa razy udało mi się wymigać od glukozy ale teraz już myślę że się uda. Ale mam mały problem, tak sobie czytałam zalecenia przed badaniem moczu :
"Przed oddaniem moczu do analizy unikajmy intensywnego wysiłku fizycznego, w tym także współżycia seksualnego (co najmniej jeden dzień przed)"
Ups:p
Lecę budzić dzieci.
Miłego poranku życzę :)
No to na pewno, ja kolejnego dnia po współżyciu, najczęściej rano podczas oddawania moczu wydalam z siebie resztę tego, co poprzedniego dnia niw wypłynęło(wybaczcie za dosłowność).. i tych rzeczy w kubeczku na mocz do badania na pewno być nie powinno:p wiec ja bym badanie dołożyła

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Co jest takiego strasznego w glukozie żeby się od niej migac? Szczególnie znając konsekwencje nieleczonej cukrzycy ciążowej?

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
Mnie najbardziej przeraża wizja 3 wkłuć 1 dnia.. no ale jakoś to przeżyje:) gorsze rzeczy mnie w życiu czekają:p

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Ja dzisiaj rano wstałam z zamiarem pójścia na glukozę, cała szczęśliwa i zadowolona z dobrym humorem podreptałam do mojej przychodni, a tam niespodzianka! 20 osób przede mną w kolejce i zapomnij że ktoś przepuści... Po 10 minutach było mi już tak słabo, że musiałam natychmiast wyjść. A na jutro do lekarza potrzebuję wyniki. No i wkurzona już porządnie wróciłam do domu i musiałam jechać do miasteczka oddalonego o 15 km, już wypiłam to dziadostwo i czeka mnie dwugodzinna mordęga, bo nie dość że znowu mi słabo to jestem głodna jak hipopotam... No nic to, pocieszam się, że dzisiaj idę na paznokcie, tak na poprawę humoru.
Ale ;) happy valentines day! :-) :)
Trzebabyło sie powołać na ustawę.
Miałaś prawo skorzystać poza kolejnością, na krzywą też pielęgniarki powinny przepuszczac bez kolejki.
1518608132-a84bf961bb4cbe3f-aaaaaa.jpeg


9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Ja nie biorę leków na tarczyce ...I raczej mówiłam o herbacie z rana...raz mi się zdarzyło wypić

 
Kurcze a na glukozę nie idzie się u Ciebie bez kolejki?
U nas wisi kartka jak byk, że na krzywą wchodzi się bez kolejki, więc w razie w można pokazać jakby się ktoś czepiał..
Ja ostatnio byłam z przyjaciółką, bo też musiała zrobić i przepuszczała nad ciężarna z mega brzuchem, no jak nic 8 miesiąc albo i dalej...
Aż mi głupio było, ale ona mówi że jak na krzywą to mamy iść przed nią...


No niestety ale jestem ciele mele i nie upominam się o swoje, już nawet mąż mnie wyzywa że nie korzystam z przywilejów ktore mi przysługują. Wystarczyło mi,że ludzie z kolejki spojrzeli na mnie jakbym im pół rodziny wymordowała, było mi słabo i płakać mi się zachciało, jakaś przewrażliwiona jestem i niepotrzebnie się tylko zdenerwowałam.
Ale już na szczęście po wszystkim, w tej drugiej przychodni były tylko dwie osoby przede mną, też ciężarne. Ta glukoza to chyba nie było coś najbardziej słodkiego co w życiu piłam/jadłam, po jakimś czasie tylko mnie lekko mdliło bo byłam głodna a biedny synek fikał w brzuchu, nie wiedział co się dzieje;) dla mnie nie ma chyba czegoś za bardzo słodkiego bo jestem uzależniona od słodyczy :cool2: na szczęście po mnie nie widać i w ciąży potrafię się o dziwo stopować i rzadko jem.
Także dzisiaj post nas nie dotyczy dziewczyny bo przecież dzieci do lat 13 nie muszą pościć:tak:
 
reklama
No a ja jestem w 20-tym tygodniu dopiero dlatego się nie przejmuje tym że mi to co chwilę wypada. Pójdę w poniedziałek albo czwartek a w piątek mam lekarza. Ostatnio nie widzę mojego suwaczka. Muszę sprawdzić czy czegoś w ustawieniach nie pomieszałam.
To masz jeszcze czas.. Ja mam też skończony 20ty, kolejną wizytę mam na początek marca i lekarka powiedziała, że dopiero wtedy da mi skierowanie na krzywą, bo powinno się ją zrobić po 24 tygodniu.. Na razie mam przynieść tylko wyniki moczu.
 
Do góry