reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

U nas na pediatrii zdarzają się nastolatki kt są w ciąży a o tym nie wiedzą...
Jedna była w 6miesiacu już, ale mówiła że zawsze była okrągła trochę, jak przytyła to nie zrobiło to na nikim wrażenia, na niej też...
A że ordynator zawsze nowoprzyjętym pacjentom robi USG brzucha i nerek następnego dnia rano, to niektóre dziewczyny się zaskakują...
 
reklama
lekarz kazał jej rzucić ale ona mowi ze jak rzuci teraz to ze jej sie cos stanie i takie glupie jej gadanie ;)
Ciekawa jestem czy po urodzeniu będzie dziecku dmuchać dymka żeby się mu nic nie stało? Bo chyba przez te kilka miesięcy dziecko przyzwyczai się do fajek wystarczająco żeby potem miało syndrom odstawienia? Takie gadanie to szukanie usprawiedliwienia i okłamywanie samej siebie, że własne działania nie są takie złe. Nie wiem jak to jest, że jedna matka chce swoje maleństwo ochronić przed wszelkim złem tego świata, a druga od początku mu takie coś funduje...
 
Myślę że trzeba krytykować palenie i picie w ciąży. Krytykowac czyny, nie ludzi . Dziecko nienarodzone traktuję jak człowieka od poczęcia dlatego uważam że należy dbać o niego na każdym etapie. Sama mam ogromne wyrzuty, że wypiłam sobie piwko nie wiedząc o ciąży chociaż lekarz uspokaja że na początku dziecko nie jest jeszcze "podłączone" do matki , nie ma jeszcze wykrztałconego mózgu i wątroby w których ten alkohol się może osadzić lub coś zniszczyć. Mojej bratowej inny lekarz mówił prawie to samo ale czy to prawda? Kto wie.
Co do tego odbijania się rybą o którym jedna z was mówiła to też od razu się zorientowałam, że to mogą być kapsułki z DHA. Ja brałam takie na początku do momentu jak jedna mi nie pękła. Były za twarde, źle się łykalo więc zawsze sobie w ręce trochę gniotłam żeby się zmiękczyła no i przesadziłam. Takiego obrzydliwego smrodu zdechłej ryby nie czułam niegdy w życiu. Rąk nie umiałam domyć cały dzień . W kuchni śmierdziało jeszcze kilka dni. Moja intuicja nie pozwoliła mi już więcej tego tknąć . Na szczęście od początku brałam też wiesiołek i przy tym zostanę + normalne witaminy ciążowe. A tamte nieszczęsne kapsułki to Mama dha premium, obrzydlistwo.
Mam pytanie, konsultowałaś z lekarzem branie oleju z wiesiołka? Bo ja zaczęłam brać go przed ciążą, ale jak zaszłam w ciążę to przerwałam, bo wyczytałam, że bierze się go dopiero po 36 tygodniu na zmiękczenie szyjki. Ale muszę przyznać, że nie trafiłam na jakieś szczególnie wiarygodne źródła na ten temat, więc ciekawe co sądzą o tym lekarze. No i na moich kapsułkach nie ma nic o zawartości DHA, więc to go chyba nie zastąpi. Ja ryb jem mało, więc biorę 600 DHA z prenatalu. I na szczęście rybą mi się nie odbija ;)
 
Mam pytanie, konsultowałaś z lekarzem branie oleju z wiesiołka? Bo ja zaczęłam brać go przed ciążą, ale jak zaszłam w ciążę to przerwałam, bo wyczytałam, że bierze się go dopiero po 36 tygodniu na zmiękczenie szyjki. Ale muszę przyznać, że nie trafiłam na jakieś szczególnie wiarygodne źródła na ten temat, więc ciekawe co sądzą o tym lekarze. No i na moich kapsułkach nie ma nic o zawartości DHA, więc to go chyba nie zastąpi. Ja ryb jem mało, więc biorę 600 DHA z prenatalu. I na szczęście rybą mi się nie odbija ;)
Ja też przedtem brałam prenatal duo i był spokoj a teraz wzięłam doppel herz aktiv mama premium i po tym mialam ten posmak ryby....Ale wina też pewnie moja bo nie popilam porządnie wodą...

 
@didi 133 ja nie napisałam kobiety w wieku rozrodczym nie mogą palić.
Pisałam a propos niespodziewanej ciąży że moim zdaniem jak ktoś idzie z kimś do łóżka to musi się spodziewać że z tego mogą być dzieci, zawsze tak uważałam.
I trzeba też pamiętać że żadna metoda antykoncepcji nie daje nam 100% pewności, więc trzeba się liczyć że w tych 2ch czy 1% możemy się znaleźć akurat my..
No ale myślę ze spokojnie 90% kobiet w tym wieku jest aktywna sexualnie więc jedno oznacza drugie. Na to nie ma wątpliwości więc każda musi rzucić palenie bo może wpaść.
 
Dziewczyny. Przeprosilam wczoraj za bardzo dosadne sformułowanie odnoszace sie do pytania i zapowiedzialam - ze nie bede takich slow uzywac. Nie bede sie juz wiecej tez w temacie doboru slow i ich dobitnosci powtarzac.

Jednoczesnie w kontekscie uzywania sformulowania "linczu" i pozostalych - dla mnie sporym przestrzeleniem sie jest porownywanie decyzji o paleniu, (czy tez picciu) do decyzji o terminie rozszerzania diety, przegrzewania dziecka czy kazdej innej, ktora bezposrednio zyciu i zdrowiu nienarodzonego dziecka szkodzi w wymiarze zero-jedynkowym.
Paląc, pijąc czy ćpając - wiesz, ze ryzykujesz zyciem i zdrowiem dziecka w sposob bezposredni.
I tu nie mowie o sytuacjach, gdy jeszcze test nie zrobiony a my sie raczymy lampka wina tylko o swiadomej decyzji.

Dwa - nikt tutaj nikogo nie wyzywa personalnie. Jezeli tak - prosze o przytoczenie takiej wypowiedzi.


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Nie przejmuj się :)

dlatego chce jej jakos pomóc tylo nie wiem jak
Obawiam się, że jeśli świadomość, że krzywdzi własne dziecko nie skłoniła jej do rzucenia to już nic nie pomoże. Pozostaje mieć nadzieję, że młode poniesie jak najmniejsze konsekwencje jej egoistycznej decyzji. :realmad:
 
Niestety glownie oddzialy patologii ciazy w szpitalach przepelnione wlasnie kobietami z podejrzeniami niewydolnosci szyjkowej :(

Ja sie ciagle zastanawiam czy ja o tym slysze wciaz, bo mnie dotyczy czy naprawde jest to teraz popularne zagrozenie ciazowe. I kolata mi sie po glowie czemu w PL diagnsotyka i badania szyjki są bardzo rozwiniete, a w krajach Europy Zach juz mniej i jak nawet niektore z Was wspominaja - nie są badane :/
Czy my jestesmy przewrazliwieni?

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też cały czas gdzieś czytam i słyszę o tych skracających się szyjkach i od początku mi to spokoju nie daje, bo ja nie mogę liczyć na żadne badanie kontrolne, pomimo częstego twardnienia brzucha. I myślę że w PL ilość badań w ciąży w porównaniu z innymi krajami jest ogromna, i w sumie to raczej dobrze, skoro można wyeliminować zawczasu jakieś zagrożenia... Ale z drugiej strony czy w UK albo w Szwecji jest źle bo do ciąży podchodzi się bardziej 'na luzie'? Kurczę nie wiem, szczerze powiedziawszy, polskie dziewczyny w ciąży są dużo bardziej zestresowane niż znajome mi Szwedki. To od polek ciągle słyszę o cukrzycach, skracających się szyjkach, złych wynikach tego czy tamtego... tutaj dziewczyny serio podchodzą do tego zupełnie inaczej. Pewnie z niewiedzy... Sama nie wiem co myśleć o tym wszystkim bo sama często się wściekam i marudzę na tą służbę zdrowia. Ale może w Polsce faktycznie w wielu przypadkach napędza się młodym mamom strachu? przecież tu wcale nie jest więcej powikłań ciążowych lub porodowych niż w PL, pomimo ubozszej diagnostyki...

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ze zdrowych olejów świetny jest też olej z pestek z dyni, świetny dla dzieci, naturalnie wspomaga odrobaczanie i smakuje. Podobno warto też tym karmić faceta bo jest zdrowy na te męskie sprawy :-D
Uwielbiam[emoji7] dodaje do sałatki z pestkami. Pycha [emoji173]

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
reklama
dlatego chce jej jakos pomóc tylo nie wiem jak
A ona chce rzucic, a nie umie czy nie chce, ale Ty masz potrzebe jej pomoc? Bo tego nie potrafie rozroznic z Twoich slow.

A co na to jej partner? Najblizsze otoczenie? Czasami potrzeba interwencji szerszego grona. Moze to oni, a nie ona są dla Ciebie partnerami do rozmowy w pierwszej kolejności?
Bo jezeli ona chce rzucic, ale ma partnera ktory wrecz jej dmuch dymem i ją czestuje i namawia to raczej krótka pilka z nim.



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry