reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

ja rozumiem każdy ma swoje zdanie na ten team każdy ma inny charakter ;)
jak inne napisały tutaj wsparcia bym i tak nie zalazła tylko sama krytyka ...
 
reklama
Niestety glownie oddzialy patologii ciazy w szpitalach przepelnione wlasnie kobietami z podejrzeniami niewydolnosci szyjkowej :(

Ja sie ciagle zastanawiam czy ja o tym slysze wciaz, bo mnie dotyczy czy naprawde jest to teraz popularne zagrozenie ciazowe. I kolata mi sie po glowie czemu w PL diagnsotyka i badania szyjki są bardzo rozwiniete, a w krajach Europy Zach juz mniej i jak nawet niektore z Was wspominaja - nie są badane :/
Czy my jestesmy przewrazliwieni?

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Byłam na patologii 2 razy i tylko raz na ok 10pan w tym ja spotkalam sie z niewydolnością. Bardzo częste sa obumarle ciąŻe czy krwiaki.
 
ja rozumiem każdy ma swoje zdanie na ten team każdy ma inny charakter ;)
jak inne napisały tutaj wsparcia bym i tak nie zalazła tylko sama krytyka ...
a ja myślę, że gdybyś napisała, że potrzebujesz rady lub wsparcia to byś je dostała, bo dużo dziewczyn rzucało przed ciążą lub zaraz po teście i na pewno by pomogły radą i doświadczeniem :)
 
Dziewczyny, pierwszy pomiar szyjki w zeszły wtorek wyszedł mi 32mm. Lekarz robiący usg powiedział, że jeszcze moze być... Wizyta u mojego 20.02, zastanawiam się czy lepiej jej nie przyspieszyć? Boję się, że będzie się skracac, mimo że w sumie nie wiem czy faktycznie tak się dzieje...

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam też pomiar na ostatniej wizycie (pierwszy) i wyszło 31 mm, też lekarz powiedział, że nie za długa, nie za krótka. A że mam skurcze jak pochodzę trochę albo postoję to kazał się oszczędzać i dołączył nospę 2x1, magne b6 i luteinę brałam już wcześniej. Ale wizytę kontrolną mam za 4 tygodnie, więc nie uznał raczej, że z szyjką jest źle.
 
A ja myślałam, że programy typu "ciąża z zaskoczenia" to typowe Sci-fi :D Ja w drugiej ciąży przeszłam grypę w 5tc. Taką dramatyczną z gorączką po 40 stopni, nie do zbicia paracetamolem. Miałam plamienia. I lekarze powiedzieli mi to samo, szanse 50/50. Masakra, że ktoś na własne życzenie tak ryzykuje. My mieliśmy dużo szczęścia :D
Ja też zawsze tak myślałam, ale w sumie to się zdarza (i kurcze madal totalnie nie rozumiem jak to jest możliwe :D). Na studiach opowiadali nam o kobiecie, która (z tego co pamiętam) trafiła do lekarza rodzinnego z bólami brzucha. Jako że wcześniej miała rozpoznaną bezpłodność (ileś lat starań, stan po operacji jakiejś wady macicy, totalnie nieregularne cykle) to ciąży nikt nawet nie podejrzewał. Lekarz wybadał guza w brzuchu i wysłał na klinikę se skierowaniem do diagnostyki - i okazało się, że jest w ok. 6 miesiącu ciąży ;) To taka w sumie bardzo pozytywna opowieść :D
ja rozumiem każdy ma swoje zdanie na ten team każdy ma inny charakter ;)
jak inne napisały tutaj wsparcia bym i tak nie zalazła tylko sama krytyka ...
No napisałaś, że nie dotyczy to Ciebie, ok. Ale po takiej wiadomości jaka wywołała cały temat (Twój pierwszy post) oczekiwałaś wsprcia? Jak dla mnie super, że reakcja była raczej jednoznaczna - bo jak ktoś pali w ciąży, to należy się krytyka tego faktu, zdecydowanie nie wsparcie. Wsparcie należy się np. osobie, która - to na czasie :D - martwi się o dziecko bo szyjka jej się skraca. I jak widać je otrzymuje :)
 
nie wiem co mam z nia zrobic ona jest juz 25 tyg i mowila ze juz jest za pozno na rzucenie palenia nie wiem co mam jej powiedziec ;/
Ciężka sprawa, jak ona nie chce/nie potrafi rzucić dla dobra dziecka to raczej nic prócz uświadomienia jej szkodliwości zrobić się nie da..
Możesz ją jedynie prosić żeby przy tobie nie paliła bo nie chcesz wdychać dymu..
 
reklama
Apropos astmy najnowsze badania wskazują że weychanie smogu teŻ przyczynia się do astmy u dZieci temu mamy wzrost tej choroby
Dlatego w naszym smrodliwym Krakowie niestety rzadko da sie wyjść w zimie na spacer, siedzimy więc w domu.. Chyba, że aplikacja pokaze, że smog rozwiany to wtedy robimy wielkie wietrzenie domu ;) i można sie gdzies ruszyc...

miałam już nie pisać w temacie palenia, ale muszę bo się uduszę :p dziewczyny, przecież nikt tu nie atakował dziewczyny personalnie, Jasmina skrytykowała (fakt dość dosadnie) samo pytanie, a nie dziewczynę, o której nic przecież nie wiemy i nikt tu nie pisał , że jest głupia czy coś takiego. jej pytanie stało się tylko i wyłącznie podstawą do wyrażenia własnego zdania na temat palenia w ciąży przez wiele dziewczyn i tyle. a do tego przecież służy forum - wyrażamy własne opinie na dany temat, a nie na temat danej osoby.
Dokladnie. Dlatego też zdziwila mnie ta nagla jatka?

Myślę że trzeba krytykować palenie i picie w ciąży. Krytykowac czyny, nie ludzi . Dziecko nienarodzone traktuję jak człowieka od poczęcia dlatego uważam że należy dbać o niego na każdym etapie. Sama mam ogromne wyrzuty, że wypiłam sobie piwko nie wiedząc o ciąży chociaż lekarz uspokaja że na początku dziecko nie jest jeszcze "podłączone" do matki , nie ma jeszcze wykrztałconego mózgu i wątroby w których ten alkohol się może osadzić lub coś zniszczyć. Mojej bratowej inny lekarz mówił prawie to samo ale czy to prawda? Kto wie.
Co do tego odbijania się rybą o którym jedna z was mówiła to też od razu się zorientowałam, że to mogą być kapsułki z DHA. Ja brałam takie na początku do momentu jak jedna mi nie pękła. Były za twarde, źle się łykalo więc zawsze sobie w ręce trochę gniotłam żeby się zmiękczyła no i przesadziłam. Takiego obrzydliwego smrodu zdechłej ryby nie czułam niegdy w życiu. Rąk nie umiałam domyć cały dzień . W kuchni śmierdziało jeszcze kilka dni. Moja intuicja nie pozwoliła mi już więcej tego tknąć . Na szczęście od początku brałam też wiesiołek i przy tym zostanę + normalne witaminy ciążowe. A tamte nieszczęsne kapsułki to Mama dha premium, obrzydlistwo.
Kurcze, a ja lykam prenatal duo z dha i nie mam takich akcji z odbijaniem rybą.. Ale odbija mi się ogólnie cześciej niż przed ciążą ;)

dzięki, postaram się nie nakręcać ;)

zmieniając temat, kupujecie coś dla dzieci na Aliexpress? Z jednej strony trochę boję się, że to niewiadomego pochodzenia a z drugiej można tak powiedzieć o 90% rzeczy na rynku PL i jestem rozdarta
Też nad tym sie zastanawiam.. Na ali można fajne i tanie ciuszki albo zabawki kupić, ale mam taki sam dylemat jak Ty - czy to nie będzie zawieralo jakiegoś szkodliwego syfu? A z drugiej strony większość zabawek znanych firm ma metke z "made in china".. Na fb jest nawet fanpage "aliexpress dla dzieci" i tam czasem naprawde piekne rzeczy dziewczyny pokazuja. Od ubranek, przez zabawki, dekoracje pokoju, nianie, jezdziki...

nie wiem co mam z nia zrobic ona jest juz 25 tyg i mowila ze juz jest za pozno na rzucenie palenia nie wiem co mam jej powiedziec ;/
Każdy moment jest dobry! Jeszcze prawie połowa ciąży przed nią, niech bardziej nie truje już dziecka! Ono sie cały czas rozwija, to jej powiedz. Czy woli urodzić chore dziecko (oby nie) i jezdzić z nim ciagle po lekarzach i szpitalach, czy woli sobie i dziecku darowac te przyjemności? ..
 
Do góry