reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A i tak jak patrzę na te rzeczy to mam problem bo nie potrafię je posortowac rozmiarami bo tak jak pisalyscie rozmiarowka rozmiarowce nierowna...I jeszcze niektore bez metek....będę musiała oko wycwiczyc [emoji12]

 
reklama
Skurcze te co sa teraz to skurcze przygotowawcze macice do porodu. Sa one najczęściej bezboleane i nie wycZuwalne. Ja ich w ogole nie czuje. A przepowiadajace pojawiają sie w ostatnim miesiącu przed porodem i je sie czuje. Ja mialam. Na szczęście beZbolesne. A bywaja kobiety że mylą je z porodowymi.

Wiecej witamin i minerałów. Zero kawy i najwazniejsze mniej stresu;)
 
1517747876-b57b0990bc799a78-aaaaaa.jpeg
Pochwalę się - nie dość że przed chwilą kupiłam wózek ( Roan Bass- fajna okazja bo używany, w idealnym stanie 3 w 1 za 1000 PLN) to jeszcze wstawilam pierwsze pranie maleńkich rzeczy bo nie mogłam się doczekać :)
1517747802-fc52ffb5f5aaf16a-aaaaaa.jpeg
1517747810-c16f5580183a2ead-aaaaaa.jpeg
Mam nadzieję, że to zestaw z bezpiecznym fotelikiem samochodowym - chociaż jeśli był używany i nie znasz osób, które Ci go sprzedały to może warto pomyśleć o nowym

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja z ubranek mam już chyba wszystko :D To znaczy po Stasiu cała masa uniseksów, a teraz dokupiłam 6 zestawów po 3 body kopertowe z krótkim rękawem (po 9 szt. w rozmiarze 56 i 62) - w kolorach tęczy (białe, niebieskie, morskie, zielone, żółte, pomarańczowe i różowe) - akurat body z krótkim rękawem nie mieliśmy wiele, bo jak się królewicz urodził to był koniec roku, a poza tym nie mieliśmy kopertowych, a teraz tylko takie chcę ;) Kupiłam też spodenki, spodnie i półśpioszki w kolorach bardziej dziewczęcych (głównie koralowe) i już koniec kupowania :D Teraz tylko czekać na maj/czerwiec :D Na szczęście nie mam znajomych ani rodziny z małymi dziewczynkami, bo nie są mi potrzebne dodatkowe ubranka - a sama wiem, że ma się frajdę z dania rzeczy komuś, więc głupio byłoby odmawiać przyjęcia ;)
O rozmiarach już pisałyśmy - każda ma inne doświadczenia. Jak się Staś urodził to wszystkie rzeczy w rozmiarze 56 były dużo za duże (np. w body był w stanie się skulić po czym za chwilę patrzę, a tu dwie nóżki w jednej nogawce ;)), na szczęście miałam choć kilka 50. Dlatego do szpitala i na początek nastawiam się na 50 i 56. A większe rozmiary i tak mam w odwodzie (na pierwszy rok już 3 pudła "odkryłam" na strychu, a musi być więcej, bo kilku rzeczy które na 100% zostawiałam nadal nie ma) :D
 
A jak z checiemi do prania i składania? ;) ja mam ochote zlecić to komuś innemu;)

No póki co też chęci na to nie ma. Pranie i prasowanie zacznę w kwietniu bo być może w maju urodzę to miesiąc wcześniej chce być gotowa. Jeszcze muszę wygospodarować miejsce na ciuszki dla bobasa bo nie chce nic kupować nowego bo pod koniec roku się przeprowadzamy i nie chce kasy wydawać na coś czego nie zabiorę stąd.
 
Mam nadzieję, że to zestaw z bezpiecznym fotelikiem samochodowym - chociaż jeśli był używany i nie znasz osób, które Ci go sprzedały to może warto pomyśleć o nowym

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
Doskonale wiem o czym mówisz:) foteliki z tego zestawu nie są polecane. Dla córeczki mam inny- "znajomy" i sprawdzonej firmy :)
 
Ja też byłam w Ikei w sobotę, pierwszy raz, bo w tamtym roku otworzyli, tylko przy komodach zatrzymałam się na dłużej, bo wiedziałam, że moje siły są ograniczone, no i faktycznie po przejściu 3/4 sklepu brzuszek mi stwardniał i trzeba było odpocząć ;) my kupiliśmy pierwszą rzecz z wyprawki - łóżeczko (no mam jeszcze kilka pieluch tetrowych i kocyk z biedronki). Kuzynka sprzedawała i koniecznie w ferie chciała się pozbyć, bo robią przemeblowanie.
 
u mnie też cała wyprawka spakowana po starszych i czeka, żeby się za nią zabrać - przejrzeć, posortować, wyprać i wyprasować... kilka nowych rzeczy też trzeba do pralki wrzucić. liczę na przypływ sił wiosną :), bo teraz to mi się nie chceee, ale w następnym miesiącu może powoli się za to wezmę, bo trochę tego jest ;) podobnie jak @Olasec chcę być gotowa na maj, bo poprzednia dwójka też mi się przed terminem urodziła :)
 
reklama
Ja tez w maju wyciągne zapasy wczesniej napewno nie. Zreszta przy poltora rocznej corce prasowanie to wyzwanie. Ale puki co zakupy mebli dla niej nas czeka bo pokoj stoi ale nie umeblowany. I mam problem bo on jest na poddaszu a nasza sypialnia na dole. I mam watpliwosci czy prZenosić
 
Do góry