reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Hej. Mąż mi kupił czerwoną herbatę pu-erh zamiast czerwonej roibos. Niewiem co teraz robić bo to niby odchudzające jest. Jedna dziennie nie zaszkodzi? W smaku niezbyt dobre ale chciałam czymś zastąpić czarną.
 
reklama
Hej. Mąż mi kupił czerwoną herbatę pu-erh zamiast czerwonej roibos. Niewiem co teraz robić bo to niby odchudzające jest. Jedna dziennie nie zaszkodzi? W smaku niezbyt dobre ale chciałam czymś zastąpić czarną.
Ja bym se kupiła inną:)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Hej. Mąż mi kupił czerwoną herbatę pu-erh zamiast czerwonej roibos. Niewiem co teraz robić bo to niby odchudzające jest. Jedna dziennie nie zaszkodzi? W smaku niezbyt dobre ale chciałam czymś zastąpić czarną.


A ja piję tylko Rooibos, nawet takie smakowe, karmelowa, waniliowa itp. Czytałam, że pu-ehr nie jest wskazana w ciąży ale rooibos jak najbardziej bo nie zawiera teiny, w odróżnieniu od czarnej i zielonej. Rooibos polecają też matkom karmiącym.
 
Hej. Mąż mi kupił czerwoną herbatę pu-erh zamiast czerwonej roibos. Niewiem co teraz robić bo to niby odchudzające jest. Jedna dziennie nie zaszkodzi? W smaku niezbyt dobre ale chciałam czymś zastąpić czarną.

Mi zdarza się wypić pu-erh, ale bardzo rzadko, bo kawy i herbaty piję stosunkowo mało do np. wody, którą wlewam codziennie litrami :)

Ogólnie wydaje mi się, że tak jak ze wszystkim- raz na jakiś czas nie zaszkodzi :)
 
Hej. Mąż mi kupił czerwoną herbatę pu-erh zamiast czerwonej roibos. Niewiem co teraz robić bo to niby odchudzające jest. Jedna dziennie nie zaszkodzi? W smaku niezbyt dobre ale chciałam czymś zastąpić czarną.
Polecam do picia miety melise napary z lipy lub inne ziolka opcjonalnie zieloną herbate. Ja osobiście nie piję anatolka zbozowego z mlekiem bo mi ciśnienie podnosi a kawa nie. Dziwne;/
Laski a co myślicie o hustach? Ja przy pierwszym nie miałam a przy drugim sie zastanawiam. Dzis bylam w hurtowni i oglądałam różne rzeCzy w tym bujaki. Bo mam duzy ale obawiam sie ze Frania niezechce go oddac bratu bez walli
 
Ten napar z rumianku zaparzasz codziennie świeży czy jak raz zaparzysz to stosujesz aż ci się skonczy?

To chyba normalne że każda z nas ma jakieś obawy, zwłaszcza dziewczyny które zostają mama po raz pierwszy jak np ja :-) jeśli chodzi o poród to boję się i sn i cc chociaż te obawy nie sa jakieś naprawdę wielkie bo nigdy nie rodzilam, nie czytam nic na ten temat, więc tak na prawdę nie wiem co mnie czeka, jaki ból, to całe dochodzenie do siebie, połóg. Trochę mnie też martwi higiena synka, co z tym napletkiem, czy trzeba go odciągnąć czy nie, czy będę potrafiła robić to prawidłowo, czy będę umiała karmić piersią itd duuuzo tego ale staram się tym nie przejmować, wszystkiego się nauczę :-)

Nie odciąga się napletka. Ja z synkiem dużo chodziłam po urologach i żaden nie kazał odciągać do 2 lat. Tylko troszkę przy myciu ale to milimetry, nic na siłę.

@didi133 ja przy synku nie miałam chusty a teraz bym chciała:)
 
Polecam do picia miety melise napary z lipy lub inne ziolka opcjonalnie zieloną herbate. Ja osobiście nie piję anatolka zbozowego z mlekiem bo mi ciśnienie podnosi a kawa nie. Dziwne;/
Laski a co myślicie o hustach? Ja przy pierwszym nie miałam a przy drugim sie zastanawiam. Dzis bylam w hurtowni i oglądałam różne rzeCzy w tym bujaki. Bo mam duzy ale obawiam sie ze Frania niezechce go oddac bratu bez walli
O chustach już dość sporo pisaliśmy wcześniej.
Ja używałam przy corce szczególne na wypady, teraz też zamierzam.
Mam fajna chustę z domieszką lnu i wełny, a teraz nabyłam w Lidlu chustę bawełniane, bo one są ponoć dobre.
Chustę z domieszkami najlepiej kupować używane, bo są już "złamane" czyli miękkie i łatwiej się je wiąże.
Na FB masz grupy sprzedażowe np "chusty na każdą kieszeń", albo "chusty sprzedam kupię zamienię", tam można nabyć coś dla sienie, do wyboru do koloru..
Najlepiej też znaleźć kogoś w swoim mieście kot chustuje, żeby pokazał co i jak, dziewczyny przeważnie chętnie udzielają rad..
Albo zasięgnąć nauki u doradcy, ale kilka stów kosztuje..
 
Nie odciąga się napletka. Ja z synkiem dużo chodziłam po urologach i żaden nie kazał odciągać do 2 lat. Tylko troszkę przy myciu ale to milimetry, nic na siłę.

@didi133 ja przy synku nie miałam chusty a teraz bym chciała:)
No niby się nie odciąga, a w pracy spotykam się z chłopcami, kt nie idzie zacewnikować, bo napletek nie był odciągany...
Już były takie przypadki że badanie zostało odwołane, a rodzice musieli umówić się na zabieg.
 
reklama
Do góry