reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas po poronieniu na kolejną ciążę.

Ja po samoistnym poronieniu w 8 tyg po pierwszym okresie poszłam na kontrolę i gin powiedziała, że nie widzi przeciwskazań. Udało się w drugim cyklu, teraz końcówka 34 tyg, ciaza bez problemów żadnych do tej pory :)
 
reklama
Poroniłam w czerwcu w 10 tc, miałam tez łyżeczkowanie. Dwie kreski zobaczyłam w sierpniu. Czyli miałam jedna miesiączkę. Obecnie 19 tc 😊
Nie bałaś się ? Ja poroniłam w październiku, pod koniec miałam zabieg i teraz dostałam pierwszej miesiączki. Ze jednej strony chce się starać od razu jak dostaniemy zielone światło, z drugiej strony boje się że znowu usłyszę ten sam wyrok 😢
 
Nie bałaś się ? Ja poroniłam w październiku, pod koniec miałam zabieg i teraz dostałam pierwszej miesiączki. Ze jednej strony chce się starać od razu jak dostaniemy zielone światło, z drugiej strony boje się że znowu usłyszę ten sam wyrok 😢
Wiesz co, bałam się oczywiście. Jestem w 20 tygodniu i nadal się boje 🙄😭 to taki strach, który będzie do porodu, a później o zdrowie dziecka. Ale ja bardzo chciałam być znowu w ciąży. My też wiedzieliśmy jaka była przyczyna straty, bo zrobiliśmy badania genetyczne płodu. To nam pomogli podjąć decyzję o drugiej ciąży
 
Nie bałaś się ? Ja poroniłam w październiku, pod koniec miałam zabieg i teraz dostałam pierwszej miesiączki. Ze jednej strony chce się starać od razu jak dostaniemy zielone światło, z drugiej strony boje się że znowu usłyszę ten sam wyrok 😢

W pierwszej kolejności musisz przygotować się psychicznie bo fizycznie już jesteś gotowa skoro dostałaś miesiączki. Moje pierwsze poronienie 10tc strasznie to przeżyłam nie mogłam się długo pozbierać, po 11 tygodniach dostałam pierwszej miesiączki od zabiegu chyba przez ten stan psychiczny. W kolejną ciążę zaszłam po 9 miesiącach niestety w 15tc kolejne poronienie w lipcu zakończyła się zabiegiem. Od 10 października trzecia ciąża obecnie 8tc, ale na takim luzie że czasem nawet po papierocha sięgnę gdzie wcześniej było nie do pomyślenia. Niestety na poronienie nie mamy wpływu co ma być to będzie. Moje poronienia wytłumaczyłam sobie nabraniem pokory do życia bo wcześniej jej nie miałam chyba.
 
W pierwszej kolejności musisz przygotować się psychicznie bo fizycznie już jesteś gotowa skoro dostałaś miesiączki. Moje pierwsze poronienie 10tc strasznie to przeżyłam nie mogłam się długo pozbierać, po 11 tygodniach dostałam pierwszej miesiączki od zabiegu chyba przez ten stan psychiczny. W kolejną ciążę zaszłam po 9 miesiącach niestety w 15tc kolejne poronienie w lipcu zakończyła się zabiegiem. Od 10 października trzecia ciąża obecnie 8tc, ale na takim luzie że czasem nawet po papierocha sięgnę gdzie wcześniej było nie do pomyślenia. Niestety na poronienie nie mamy wpływu co ma być to będzie. Moje poronienia wytłumaczyłam sobie nabraniem pokory do życia bo wcześniej jej nie miałam chyba.
Kochana, trzymam kciuki, żeby ta ciąża była nudna, spokojna i zakończona szybkim porodem 🤞❤️
To chyba prawda, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu
 
Kochana, trzymam kciuki, żeby ta ciąża była nudna, spokojna i zakończona szybkim porodem 🤞❤️
To chyba prawda, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu

Mój mąż ciągle dowcipkuje że ta ciąża się zapewne uda bo wykupione wakacje dwutygodniowe w czerwcu we wrześniu planuje szybki last na tydzień. Aparat kupiony, walizki wymienione, zrezygnowałam z pracy, aby iść do szkoły cały rok zaplanowany więc mąż twierdzi że moje plany zawsze się sypią to znaczy że ciąża pójdzie dobrze zamiast na wakacjach będę w lipcu na porodówce 😀
 
Mój mąż ciągle dowcipkuje że ta ciąża się zapewne uda bo wykupione wakacje dwutygodniowe w czerwcu we wrześniu planuje szybki last na tydzień. Aparat kupiony, walizki wymienione, zrezygnowałam z pracy, aby iść do szkoły cały rok zaplanowany więc mąż twierdzi że moje plany zawsze się sypią to znaczy że ciąża pójdzie dobrze zamiast na wakacjach będę w lipcu na porodówce 😀
Trzeba będzie delikatnie przesunąć plany 😁
Te początkowe tygodnie są ciężkie, ale z pozytywnym nastawieniem będzie wam łatwiej 😅
 
W pierwszej kolejności musisz przygotować się psychicznie bo fizycznie już jesteś gotowa skoro dostałaś miesiączki. Moje pierwsze poronienie 10tc strasznie to przeżyłam nie mogłam się długo pozbierać, po 11 tygodniach dostałam pierwszej miesiączki od zabiegu chyba przez ten stan psychiczny. W kolejną ciążę zaszłam po 9 miesiącach niestety w 15tc kolejne poronienie w lipcu zakończyła się zabiegiem. Od 10 października trzecia ciąża obecnie 8tc, ale na takim luzie że czasem nawet po papierocha sięgnę gdzie wcześniej było nie do pomyślenia. Niestety na poronienie nie mamy wpływu co ma być to będzie. Moje poronienia wytłumaczyłam sobie nabraniem pokory do życia bo wcześniej jej nie miałam
Trzymam za Ciebie kciuki żeby wszystko było dobrze ❤️ a co do mnie, to zobaczę co mi powie lekarz bo w poniedziałek mam wizytę. A w głowie to chyba tylko z czasem się poukłada…
 
Wiesz co, bałam się oczywiście. Jestem w 20 tygodniu i nadal się boje 🙄😭 to taki strach, który będzie do porodu, a później o zdrowie dziecka. Ale ja bardzo chciałam być znowu w ciąży. My też wiedzieliśmy jaka była przyczyna straty, bo zrobiliśmy badania genetyczne płodu. To nam pomogli podjąć decyzję o drugiej ciąży
Trzymam kciuki żeby wszystko ułożyło się po Twojej myśli ❤️
 
reklama
Trzymam za Ciebie kciuki żeby wszystko było dobrze ❤️ a co do mnie, to zobaczę co mi powie lekarz bo w poniedziałek mam wizytę. A w głowie to chyba tylko z czasem się poukłada…

Tak czas leczy rany. Jest to złote zdanie tylko czas pomoże. Życzę powodzenia na wizycie. Daj znać co powiedział lekarz 💪
 
Do góry