reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Jako już rozpakowana tak się zastanawiam... Robić krzywą czy nie? Dostałam zalecenie od lekarza, żeby ją zrobić 6 tygodni po porodzie. Cukry mam dobre i sama nie wiem...
 
Jako już rozpakowana tak się zastanawiam... Robić krzywą czy nie? Dostałam zalecenie od lekarza, żeby ją zrobić 6 tygodni po porodzie. Cukry mam dobre i sama nie wiem...
Ja sobie jedynie nie wyobrażam takiego 6-tygodniowego bobasa zostawić na ok. 3 godziny. Szczególnie tylko cycowego.

Ja może zrobię, ale później... Chociaż cukier też mam dobry.
 
Jako już rozpakowana tak się zastanawiam... Robić krzywą czy nie? Dostałam zalecenie od lekarza, żeby ją zrobić 6 tygodni po porodzie. Cukry mam dobre i sama nie wiem...
Ja mam też przykaz z poradni diabetologicznej żeby zrobić krzywą 6 tygodni po porodzie.

Tylko że ja wiem, że zrobię i że przy okazji zrobię za jednym zamachem krzywą insulinową. U mnie ta cukrzyca wyszła bardzo wcześnie, w pierwszych tygodniach ciąży, więc nie jestem pewna czy coś nie było wcześniej na rzeczy.
 
Ja mam też przykaz z poradni diabetologicznej żeby zrobić krzywą 6 tygodni po porodzie.

Tylko że ja wiem, że zrobię i że przy okazji zrobię za jednym zamachem krzywą insulinową. U mnie ta cukrzyca wyszła bardzo wcześnie, w pierwszych tygodniach ciąży, więc nie jestem pewna czy coś nie było wcześniej na rzeczy.
Też myślałam o tym żeby od razu zrobić i insulinową bo musiałam mieć jakiś problem z cukrem wcześniej.
Niby w pracy co roku miałam badania okresowe i tam glukoza na czczo zawsze była powyżej normy ale nigdy nie byłam na tym badaniu na czczo ;p
 
Ja czasem jem lody. Jagodziankę jadłam pół jednego i pół drugiego dnia ;) raczej nadrabiam to wszystko owocami w sumie już się przyzwyczaiłam. Ja już sama nie wiem bo moje wyniki były na granicy w tym 2 pobraniu i mnie przy mniejszych porcjach cukier się nie podnosi ... przy zbyt dużych przerwach mam wręcz niski. No ale od kiedy się dowiedziałam to nie odważyłam się na pączka np.
 
reklama
Ja dziś 24+4, jaki macie glukometr? To prawda ze tw z diagnostic zawyzaja wynik? Bo taki właśnie mam i zastanawiam się nad kupnem nowego.
W końcu ktoś z Diagnostik ;) też mam i wydaje mi się,że niestety wyniki wyższe niż powinno, mam nadzieję,że Pani Diabetolog weźmie to pod uwagę
 
Do góry