reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

A ja dzisiaj jakąś niedojedzona jestem :oops:

Niby brzuch pełen, zresztą co mi się tam zmieści w tym moim ściśniętym żołądku, a ciągle mi się chce coś futrować. Chyba się kiełbasy z grilla po południu najem albo co.
 
reklama
Ja tylko coś zjem i zaraz mnie poty oblewaja.
Dość już mam
Ja tak mam za każdym razem jak mam wyjść z domu. A zwłaszcza coś załatwiać - lekarz itp. Już się zastanawiam, czy ja jakiejś nerwicy nie mam, bo jak bym miała iść do lasu, to jest jeszcze w miarę spoko, a do przychodni obok czy labu, to jestem zaraz cała mokra, nawet jak tylko siedzę.
 
A ja w ogole nie mam apetytu... Od sniadania nic nie jadłam i zmusić się nie mogę. To znaczy pierogi mi się marzą ale czy bym wcisneła... Jestem choraaa mam chęć zasnąć i obudzić się po chorobie.
Mam zwiększać insuline poki nie spadnie cukier po sniadaniu ale tak zeby na czczo nie spadl poniżej 70. Jak nie pomoze to dostane tą szybką, bo te zestane sniadania wiecznie ponad 140
 
Ja tak mam za każdym razem jak mam wyjść z domu. A zwłaszcza coś załatwiać - lekarz itp. Już się zastanawiam, czy ja jakiejś nerwicy nie mam, bo jak bym miała iść do lasu, to jest jeszcze w miarę spoko, a do przychodni obok czy labu, to jestem zaraz cała mokra, nawet jak tylko siedzę.
Ja nie zdążyłam zjeść do końca a już poty.

@slodkatrojeczka ja do śniadania mam szybką insulinę no też wiecznie wysoko było.
 
A ja w ogole nie mam apetytu... Od sniadania nic nie jadłam i zmusić się nie mogę. To znaczy pierogi mi się marzą ale czy bym wcisneła... Jestem choraaa mam chęć zasnąć i obudzić się po chorobie.
Mam zwiększać insuline poki nie spadnie cukier po sniadaniu ale tak zeby na czczo nie spadl poniżej 70. Jak nie pomoze to dostane tą szybką, bo te zestane sniadania wiecznie ponad 140
Czyli ta co bierzesz na noc jest dla Ciebie za słaba w ciągu dnia bo po jedzeniu Ci wybija? To będziesz musiała brać jeszcze przed każdym posiłkiem? Nie wiem czy dobrze rozkminiłam
 
Czyli ta co bierzesz na noc jest dla Ciebie za słaba w ciągu dnia bo po jedzeniu Ci wybija? To będziesz musiała brać jeszcze przed każdym posiłkiem? Nie wiem czy dobrze rozkminiłam
Nie koniecznie jest za słaba tylko gorzej sobie radzi z nagłym wzrostem cukru co jest normalne.
Szybką insulina działa w ciągu 15 minut i max 4h
Ja biorę ta 24h dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a do śniadania ta szybka jeszcze.
Szybką insulina działa inaczej niż ta 24h,latwiej radzi sobie z nagłym wzrostem węglowodanów.
 
Nie koniecznie jest za słaba tylko gorzej sobie radzi z nagłym wzrostem cukru co jest normalne.
Szybką insulina działa w ciągu 15 minut i max 4h
Ja biorę ta 24h dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a do śniadania ta szybka jeszcze.
Szybką insulina działa inaczej niż ta 24h,latwiej radzi sobie z nagłym wzrostem węglowodanów.
I tą szybką podaję się przed posiłkiem?
Żeby jak zjesz to Ci nie wybiło cukru, tak ?
Pytam tak ze zwykłej ciekawości bo ta cukrzyca w ciąży mnie kurna zafascynowała ;p
 
Czyli ta co bierzesz na noc jest dla Ciebie za słaba w ciągu dnia bo po jedzeniu Ci wybija? To będziesz musiała brać jeszcze przed każdym posiłkiem? Nie wiem czy dobrze rozkminiłam
Tylko przed śniadaniem. No ale narazie spróbuję z tą na noc. Jak się uda obnizyc te po sniadaniu nie obnizajac za mocno cukru na czczo to zostaniemy przy tej. A jak nie to dodatkowo ta szybka. Będę testowała ale nie wiem czy nie będzie przeklamane jak chora jestem...
 
I tą szybką podaję się przed posiłkiem?
Żeby jak zjesz to Ci nie wybiło cukru, tak ?
Pytam tak ze zwykłej ciekawości bo ta cukrzyca w ciąży mnie kurna zafascynowała ;p
Tak bierze się przed samym posiłkiem żeby cukier nie wybił.
Tylko przed śniadaniem. No ale narazie spróbuję z tą na noc. Jak się uda obnizyc te po sniadaniu nie obnizajac za mocno cukru na czczo to zostaniemy przy tej. A jak nie to dodatkowo ta szybka. Będę testowała ale nie wiem czy nie będzie przeklamane jak chora jestem...
Choroba bardzo często podnosi także ja bym nie podejmowała żadnej dezycji jak jesteś chora. Np w chorobie możesz podnieść, i często się tak robi, a po chorobie okaże się że za dużo podniosłas.
 
reklama
Tak bierze się przed samym posiłkiem żeby cukier nie wybił. Choroba bardzo często podnosi także ja bym nie podejmowała żadnej dezycji jak jesteś chora. Np w chorobie możesz podnieść, i często się tak robi, a po chorobie okaże się że za dużo podniosłas.
Podniosę o 1j, więcej narazie nie. Bo jeszcze wczoraj byłam zdrowa [emoji23]
 
Do góry