reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca w ciąży

Kurde mać no. Te cukry jakieś szalone są. W niedzielę sporo pofolgowalam z jedzeniem to cukry o 3 i rano mam ok 100 przez 2 dni, mimo 11j insuliny. Dziś wizyta mam nadzieję, że da się coś z tym zrobic. Myślicie, że jeden dzień wakacji w diecie może tak się odbić na cukrach przez kilka dni ?
 
reklama
Kurde mać no. Te cukry jakieś szalone są. W niedzielę sporo pofolgowalam z jedzeniem to cukry o 3 i rano mam ok 100 przez 2 dni, mimo 11j insuliny. Dziś wizyta mam nadzieję, że da się coś z tym zrobic. Myślicie, że jeden dzień wakacji w diecie może tak się odbić na cukrach przez kilka dni ?
Raczej nie. Chociaz nie wiem :) Jak miałam jeden dzien gorsze cukry to diabetolog pytał, czy impreza była. Dzisiaj też jadę, na czczo 75 a jestem mega głodna. Tylko co tu zjeść jak gardło mnie boli...
 
Ja też mam w godziny w jedną stronę, a w tej poczekalni krzesełka są takie kibolskie, plastikowe, więc po tych 5 godzinach to już chyba tyłek mam kwadratowy :D
Teraz biorę ze sobą chłopa, niech też zazna tych rozkoszy:p


Czy od kiedy mierzycie cukier glukometrem, to zdarzyło Wam się robić też badania glukozy na czczo w laboratorium?
Jestem ciekawa, czy była duża różnica?

W piątek mój glukometr pokazał 93, a wynik z krwi w labie kwadrans później to 69 (przy normach 65-99).
Poprzednio miałam na swoim glukometrze 89, a z tego samego labu 62.
Mam dwa glukometry i właśnie żeby sprawdzić,który jest w miarę ok poszłam na glukozę z krwi. Rozbieżności właśnie miałam.duze i okazało się ,że accu check jest dokładny...
 
Byłam rano w szpitalnym labie na glukozie, po południu podjadę po wynik i zobaczę czy to będzie coś podobnego do wyniku z glukometru.
Jeśli tak, to znaczy, że te wyniki cukru z labu pod domem można o kant tyłka potłuc.

Znalazłam też w necie płyn testowy do mojego glukometru, jak przyjdzie to jeszcze sprawdzę glukometr.

Koty mnie o 3 obudziły i zglodniałam, więc wciągnęłam na zimno kawałek pieczonej kaczki. Rano cukier w normie jak nigdy ostatnio. Widocznie mój cukier się lubi z mięchem.
 
Ja mam na 13.30 więc jeszcze w ogóle nie jestem ogarnięta. To normalne, że wodę zbierasz. A dużo pijesz?
Bardzo dużo ok 3 l ale rozmawiałam akurat z diabetolog i powiedziała że to nie od tego. Akurat u Nas bardzo teraz wszystko pyli więc pewnie to ma wpływ. Mam zwiększać insulinę i kolejna wizyta za 2 tyg. Jak nic się nie ruszy to po prostu zmieni mi insulinę. Teraz mam humulin N
 
Bardzo dużo ok 3 l ale rozmawiałam akurat z diabetolog i powiedziała że to nie od tego. Akurat u Nas bardzo teraz wszystko pyli więc pewnie to ma wpływ. Mam zwiększać insulinę i kolejna wizyta za 2 tyg. Jak nic się nie ruszy to po prostu zmieni mi insulinę. Teraz mam humulin N
Ja mam insulatard i na 4j już zeszłam na 75-85 max. Przydałoby mi się coś doraźnie, bo czasami po obiedzie szaleje a nie jem nic takiego co by miało cukier podnosić... No nic ja lece do tego diabetologa bo muszę do apteki jeszcze i do sklepu ;)
 
reklama
Do góry