reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Ja jadłam taki mały zbity chleb z Lidla. Jakiś słonecznikowy. No i nie jadłam go dużo bo dwie średnie kromeczki na śniadanie i kolację. Jak ukroilam za gruba bo już były różnice w cukrach :D ogólnie zostaję przy tej diecie bo poszalalam z czekoladą i chipsami od porodówki i czuję się z tym okropnie. Jak mam zjeść biały chleb to mnie trzęsie :D

Starsza córka się rozchorowała. Katar,kaszel, gorączka, wymioty. Też nie miała kiedy tylko jak jest noworodek 😱😱 wszyscy mówią żeby się izolowac tylko nie mamy gdzie bo mamy małe mieszkanie.
Ogólnie jestem strasznie rozbita emocjonalnie. Starsza przeżywa, jest zazdrosna. Nie byłam chyba na to gotowa. Jeszcze do usypiania chce tylko mnie to próbowałam jednocześnie czytać i karmić ale nie ma jak. Małej się ulewa to co chwile przerwa, ta mi każe czytać dalej. No kosmos 🤣
Nie martw się u nas też już była choroba ale moja...zaraz po cc byłam tak osłabiona nie wiem ale.mnie gdzieś przewiało bolało gardło i ucho..dostałam antybiotyk ale nie wzięłam bo żal.mi małej bo przecież przed porodem też mnie coś złapało i fali i antybiotyk więc to byłby już drugi w ciągu 3 tyg...
 
reklama
U nas 3 tyg było pięknie spanie i cyś a teraz chyba zaczynają się problemy z brzuszkiem...
Do tej pory nie byłam na jakiejś restrykcyjnej diecie i nic małej nie było a teraz poblewa ja chyba...albo ma jakiś skok rozwojowy bo więcej uwagi się domaga..jak ja nakarmię i usnie to jak wstanę z łóżka to po paru minutach już jest płacz ..ale jakbym leżała obok to godzinami śpi 😊
 
U nas 3 tyg było pięknie spanie i cyś a teraz chyba zaczynają się problemy z brzuszkiem...
Do tej pory nie byłam na jakiejś restrykcyjnej diecie i nic małej nie było a teraz poblewa ja chyba...albo ma jakiś skok rozwojowy bo więcej uwagi się domaga..jak ja nakarmię i usnie to jak wstanę z łóżka to po paru minutach już jest płacz ..ale jakbym leżała obok to godzinami śpi 😊
Szkoda, że nie można sobie pozwolić, żeby cały dzień tylko leżeć obok dzidzi 😁
 
Dziewczyny, ja nie ze swoimi wynikami 😀 ja już po porodzie i ze swoją cukrzyca czekam do połowy maja na obciążenie i zobaczymy czy została.
Zerknijcie proszę na te wyniki.
Czy jest ok?
 

Załączniki

  • Screenshot_20230415_100244_Messenger.jpg
    Screenshot_20230415_100244_Messenger.jpg
    312,7 KB · Wyświetleń: 37
U nas 3 tyg było pięknie spanie i cyś a teraz chyba zaczynają się problemy z brzuszkiem...
Do tej pory nie byłam na jakiejś restrykcyjnej diecie i nic małej nie było a teraz poblewa ja chyba...albo ma jakiś skok rozwojowy bo więcej uwagi się domaga..jak ja nakarmię i usnie to jak wstanę z łóżka to po paru minutach już jest płacz ..ale jakbym leżała obok to godzinami śpi 😊
U nas też są problemy z brzuszkiem. Mamy już 2 miesiące. Ja jestem na diecie bez mleka krowiego bo może ma uczulenie na laktozę...
 
Dziewczyny, ja nie ze swoimi wynikami 😀 ja już po porodzie i ze swoją cukrzyca czekam do połowy maja na obciążenie i zobaczymy czy została.
Zerknijcie proszę na te wyniki.
Czy jest ok?

Hej! Nie jestem lekarzem oczywiście, ale wynik po 2 h jest nieprawidłowy, ktoś powinien się temu przyjrzeć (hipoglikemia reaktywna?).
 
Dziewczyny, ja nie ze swoimi wynikami 😀 ja już po porodzie i ze swoją cukrzyca czekam do połowy maja na obciążenie i zobaczymy czy została.
Zerknijcie proszę na te wyniki.
Czy jest ok?

Jest hipoglikemia reaktywna. Konieczna wizyta u diabetologa bo moze doprowadzic do takiego spadku cukru ze straci przytomnosc. Musi miec dobrze zbilansowana diete w ciazy zeby tego uniknac i zeby bobas sie dobrze rozwijal na takich spadkach. Zapewne po posilku ma mega zjazdy ze spadkiem sil koncentracji i checia spania na siedzaco.
 
reklama
Ja dzis dziewczyny taki skret kich ze nawet czopka nie moglam sobie zapodac bo tak sie poblokowalo. Od razu mnie wytrzepalo z zimna, teraz goraco... obrocic sie nie moge bo boli wszystko. Myslalam ze kefir rano to fajny pomysl - juz nie mysle :-( nabialowi mowimy nadal stanowcze nie.
Wzielam lactulosum jak juz moglam reka ruszyc i zobaczymy jak sie sytuacja wyklaruje do wieczora.
 
Do góry