reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa

Hej dziewczyny ,jak niedziela? 😘 Ja dziś trochę więcej leżę i mąż już się pakuje do pracy,ale możliwe,że wróci na święta. Od poniedzialku nie byłam w łazience 😳 Brzuch mnie tak boli,już sama nie wiem czy to ciążowy ból czy od tych zapchanych jelit. Aż mi Bożena spuchła 🙈 Próbowałam wszystkiego,ale nie idzie,dziś mam zamiar się przyłożyć do picia wody,może puści.
W nocy jak się obudziłam to miałam atak paniki,że za niecałe 4 miesiące dzidzia będzie ze mną,w ja w sumie w czarnej d...🤦😋
Brzuch mi tak urósł ostatnio,że już go pod bluza nawet nie ukryje,kurtka jeszcze daje radę 😅 Ruchy czuje już fajne ,mój mąż nawet stwierdził,że poczuł też i ja raz też miałam takie wrażenie jak położyłam rękę na brzuchu,ale to chyba za wcześnie.
A w którym tygodniu jesteś? Ja w pierwszej ciąży zaczęłam czuć w 16 chyba? A w drugiej o wiele szybciej chyba w 12,13. Gdzie to mogłoby wydawać się niemożliwe :) ja chudzielec jestem, może to też wpływ ma
 
reklama
Lista wciąż czeka 🙈
Mówiłam,że mnie sierpień zastanie.
Dostałam dwa wory ubranek od kuzynki,przejrzałam pierwszą rozmiarowke i muszę dokupić tylko kilka bodziakow,spodenek,kaftanikow. No i całą resztę jak ręczniki,itp .
Wózek mam wybrany,a nad łóżeczkiem się zastanawiam. Ta kuzynka mi zaproponowała swoje,ale strasznie się gdzieś nakręciłam na takie z opuszczanym bokiem,ale nie wiem czy jest sens. Jak stary przyjedzie za 3tyg to chce jechać obejrzeć na żywo i zdezyduje czy to jest w ogóle potrzebne.
Tak, z tą pierwszą rozmiarowka nie ma co szaleć, bo to tylko chwilówki, tak szybko dziecko rośnie. Nath pociesze cię, że teraz jest tyle sklepów z artykułami dla dzieci, że nawet jak na ostatnia chwilę wejdziesz do sklepu to kupisz cała wyprawkę 😁
A podeślij link przykładowego łóżeczka, bo ja też mam jedno że składanym bokiem, może coś podpowiem 🙂
Hej dziewczyny :) ja na 6 skierowanie do szpitala i cały czas myślę, że akcja sama się zacznie :D fajnie by było, bo na święta byłabym w domu. Ale nigdy nie jest tak jak człowiek sobie zaplanuje no nie? Ja wczoraj zeszłam do piwnicy zobaczyć ciuszki po starszej córce to ja nie wiem jak ogarnę później te wszystkie rozmiary od 68 w górę bo tam jest z 10 worków i wszystkie pomieszane do rozmiaru 92 🤣
Mała mi tak uciska na te nerwy w pachwinach i w rwie kulszowej że cały czas chodzę i krzyczę bo serio, nie idzie ustać na nogach. Taki nagły paraliż od pasa w dół. Z pierwsza też to miałam ale o wiele mniej. Cukry jak narazie ok ale i tak czekam do momentu otwarcia torby po porodzie i tych słodkości co tam mam:D
Cały czas trzymamy kciuki, żeby samo się zaczęło, chociaż właśnie wczoraj tak myślałam, że zapytam Ciebie jak tam, ale tak pomyślałam, że już działasz 😁
Współczuję tego przekopywania worków, bo te ubranka są tak małe, że jest ich tam więcej niż się wydaje 🙈
Teraz to już takie duże dziecko, że każdy ruch boli. Ja mam 21+4 i już czuję się jak inwalida, nie mogę się przekręcić, wszystko mnie boli 🤣
Ja też planuje mieć taką torbę ze sobą 😍😍❤️❤️ale przestrzegali mnie, żeby takiej nie zabierać, bo jak się najem nagle wszystkiego to dopiero moge mieć skok, ale cóż, zaryzykuję 🤷😁
 
Tak, z tą pierwszą rozmiarowka nie ma co szaleć, bo to tylko chwilówki, tak szybko dziecko rośnie. Nath pociesze cię, że teraz jest tyle sklepów z artykułami dla dzieci, że nawet jak na ostatnia chwilę wejdziesz do sklepu to kupisz cała wyprawkę 😁
A podeślij link przykładowego łóżeczka, bo ja też mam jedno że składanym bokiem, może coś podpowiem 🙂

Cały czas trzymamy kciuki, żeby samo się zaczęło, chociaż właśnie wczoraj tak myślałam, że zapytam Ciebie jak tam, ale tak pomyślałam, że już działasz 😁
Współczuję tego przekopywania worków, bo te ubranka są tak małe, że jest ich tam więcej niż się wydaje 🙈
Teraz to już takie duże dziecko, że każdy ruch boli. Ja mam 21+4 i już czuję się jak inwalida, nie mogę się przekręcić, wszystko mnie boli 🤣
Ja też planuje mieć taką torbę ze sobą 😍😍❤️❤️ale przestrzegali mnie, żeby takiej nie zabierać, bo jak się najem nagle wszystkiego to dopiero moge mieć skok, ale cóż, zaryzykuję 🤷😁
Dużo kobiet nie ma apetytu po porodzie ale jak przypomnę sobie pierwszy to jadłam jak szalona, jeszcze mieli dobre jedzenie na porodówce o wiele smaczniejsze niż na patologii ciąży ale teraz koleżanka mówi, że przez inflację trochę się zmieniło 🤣🤣 no te jajniki mnie bolą cały czas jak na okres ale ile to już trwa..chyba z 3 tygodnie. I nic :D wczoraj te prądy z pachwin przeszły trochę na brzuch to tak się podjaralam, że to może już?
Wgl wysłałam męża wczoraj do biedry po jajeczka czekoladowe żeby schować córce na Wielkanoc do plecaka bo jej kupiłam taki fajny w peppe. I on prawie wszystkie je zjadł :/ i musiałam się na nim wyżyć trochę bo ja też miałam ochotę poprostu na nie 🤣🤣🤣🤣
 
@a.szczypiorek ja dzisiaj 22+3 i dziś rano znowu była rozróba i jestem pewna,że czułam pod ręką 🥰

@Daria1991 no mi mówią,że patrzac na mnie i na męża to mi to 56 posłuży 😅 ale to racja ,w dzisiejszych czasach można wszystko nawet przez internet i w 2dni masz wszystko w domu 👌
No właśnie nie wiem,wydawało mi się,że przy moim wzroście i tym,że nie będę miała dostawki to będzie mi jakoś łatwiej to dziecko wyciągać i w ogóle,że będę miała do niego lepszy dostęp,ale nie wiem czy to nie moja wyobraźnia 🤔🤷
 
Dużo kobiet nie ma apetytu po porodzie ale jak przypomnę sobie pierwszy to jadłam jak szalona, jeszcze mieli dobre jedzenie na porodówce o wiele smaczniejsze niż na patologii ciąży ale teraz koleżanka mówi, że przez inflację trochę się zmieniło 🤣🤣 no te jajniki mnie bolą cały czas jak na okres ale ile to już trwa..chyba z 3 tygodnie. I nic :D wczoraj te prądy z pachwin przeszły trochę na brzuch to tak się podjaralam, że to może już?
Wgl wysłałam męża wczoraj do biedry po jajeczka czekoladowe żeby schować córce na Wielkanoc do plecaka bo jej kupiłam taki fajny w peppe. I on prawie wszystkie je zjadł :/ i musiałam się na nim wyżyć trochę bo ja też miałam ochotę poprostu na nie 🤣🤣🤣🤣
Głowa też swoje robi, jak się tak czasem nastawimy i usilnie czekamy to nie przychodzi🤷może te ubranka będą jednak dobrym zajęciem, zajmujesz czymś głowę 😁
Haha, a to łakomy mąż 🤣
Z tego, co pamiętam to sama za bardzo nie jadłam po porodzie, ale wiesz, teraz będzie inaczej, bo jednak jesteśmy w jakimś sensie wygłodzone 😁
@a.szczypiorek ja dzisiaj 22+3 i dziś rano znowu była rozróba i jestem pewna,że czułam pod ręką 🥰

@Daria1991 no mi mówią,że patrzac na mnie i na męża to mi to 56 posłuży 😅 ale to racja ,w dzisiejszych czasach można wszystko nawet przez internet i w 2dni masz wszystko w domu 👌
No właśnie nie wiem,wydawało mi się,że przy moim wzroście i tym,że nie będę miała dostawki to będzie mi jakoś łatwiej to dziecko wyciągać i w ogóle,że będę miała do niego lepszy dostęp,ale nie wiem czy to nie moja wyobraźnia 🤔🤷
Niee no bez przesady z tym wzrostem 😁
Ja mam np. łóżeczko turystyczne właśnie z taka obniżana ściana i je się przywiązuje do łóżka specjalnymi pasami i wtedy służy jako dostawka. I powiem ci, że jestem mega zadowolona, bo to o jeden mebel mniej w domu, tym bardziej, że później składa się w zgrabna paczuszkę 🙂
 
Głowa też swoje robi, jak się tak czasem nastawimy i usilnie czekamy to nie przychodzi🤷może te ubranka będą jednak dobrym zajęciem, zajmujesz czymś głowę 😁
Haha, a to łakomy mąż 🤣
Z tego, co pamiętam to sama za bardzo nie jadłam po porodzie, ale wiesz, teraz będzie inaczej, bo jednak jesteśmy w jakimś sensie wygłodzone 😁

Niee no bez przesady z tym wzrostem 😁
Ja mam np. łóżeczko turystyczne właśnie z taka obniżana ściana i je się przywiązuje do łóżka specjalnymi pasami i wtedy służy jako dostawka. I powiem ci, że jestem mega zadowolona, bo to o jeden mebel mniej w domu, tym bardziej, że później składa się w zgrabna paczuszkę 🙂
Dlatego chce sobie też zobaczyć łóżeczko na żywo,bo dawno nie miałam styczności 😅
A jak miałam to uwagi nie zwracałam na różne rzeczy. I wtedy zdecyduje właśnie.
 
Dziewczyny troche jestem oderwana od rzeczywistosci i pewnie na spokojnie nadrobie Was dopiero jak mnie poloza na szpitalnym lozku. Jutro jade na IP ze skierowaniem na te sterydy, bo szyjka sie skraca dalej wiec to takie zabezpieczenie dla maluszka. Brakuje mi 8 tyg do pelnych 40, ja liczylam zawsze byle do 37 wiec oby 5 tyg dac rade💪 oby nic w badaniach nie wyszlo to 3 dni i do domku... eh.
Jutro Was nadrobie, obiecuje :-)
 
Część dziewczyny ! U nas wszytsko dobrze. Igusia jest bardzo grzeczna głównie je i śpi 😊uwielbia cycusia i od pierwszych chwil po narodzinach bardzo ładnie ssie. Za mną już ogromny nawał i straszna bolesność sutków ale jest już o niebo lepiej.
A jak tam u Was dziewczyny ?
Która teraz wybiera się na porodówkę ??
 
reklama
Część dziewczyny ! U nas wszytsko dobrze. Igusia jest bardzo grzeczna głównie je i śpi 😊uwielbia cycusia i od pierwszych chwil po narodzinach bardzo ładnie ssie. Za mną już ogromny nawał i straszna bolesność sutków ale jest już o niebo lepiej.
A jak tam u Was dziewczyny ?
Która teraz wybiera się na porodówkę ??
Ja mam nadzieję, że szyjka nie pokrzyżuje planów i dopiero za 3-4 tygodnie 🙈
Tak poczytuję od jakiegoś czasu Wasze zmagania i powiem szczerze - cukrzyca mnie już wykańcza. Dobrze, że to końcówka 😂
 
Do góry