reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Ja prowadzę ciążę na NFZ, ale kontroluje dodatkowo prywatnie. I u mnie wizyty prywatne zależne są od tego, czy biorę USG z konsultacją i wtedy możemy sobie długo pogadać i przebadać się bardzo szczegółowo, albo tylko USG, czyli krótki wywiad, sprawdzanie, czy wszystko ok z dzieckiem i tyle.
U nas chyba nawet nie ma czegoś takiego jak USG z konsultacja :D ale jaja.
 
reklama
A sprawdzacie cukier przed ostatnią przekąska? Bo ja zauważyłam, że jak długo jestem najedzona np do 3 h po posiłku to ten cukier mam zawsze 100-105 a jak już czuję burczenie to 90 gdzieś

Nigdy nie mierze przed. Ale jest tak jak mowisz na bank. I mowimy tu juz o wieczirnych godzinach gdzie duzo zalezy od tego czy zjesz czy nie i jaki bedzie cukier na czczo a nie tak w ciagu dnia. W ciagu dnia to mi to tam troszke lotto:-)
 
Nigdy nie mierze przed. Ale jest tak jak mowisz na bank. I mowimy tu juz o wieczirnych godzinach gdzie duzo zalezy od tego czy zjesz czy nie i jaki bedzie cukier na czczo a nie tak w ciagu dnia. W ciagu dnia to mi to tam troszke lotto:-)
Ja tak zauważyłam, że jak mam skoki np do 160 to niekoniecznie źle dobrane składniki czy za duża porcja tylko może zaczęłam jeść z cukrem 110 😌 ale niestety nie da rady wszystkie wyplapywac
 
Jakie miałaś skurcze i jak często? Możesz coś więcej napisać?
To w takim razie ja jestem następna w kolejce 🙂
Kochana ja mialam takie skurcze powodujące mega twardnienia brzucha nie były to regularne skurcze tylko np 2,3 pod rząd i przerwa za jakiś czas znów 1 a czasami kilka godzin zupełnie nic. GL. Są jak się dużo naschylam i dużo siedzę czy coś robię ale nawet jak i po szpitalu więcej polegiwalam to dalej były ale teraz już na szyjkę mniej wpłynęły bo od pobytu w szpitalu się nie zmieniła. A Ty masz na kiedy termin??
 
Ja na 22.04, wywoływanie wstępnie 17.04
Też mam dni, że tych skurczów jest więcej (Braxtona właśnie), czasem nawet kilka w ciągu pół h i to zazwyczaj są jak dużo pochodzę, posiedzę, a czasem kilka na dzień tylko. Takie skurcze miałam od początku ciąży, mniejsze oczywiście, ale były zawsze.
Natomiast ostatnio mam też twardnienia, nie zawsze, ale są dni, kiedy brzuch jest twardy jak się schylam, wstaję, kucam, itd. A są dni, kiedy tego nie ma.
Czy to są właśnie objawy skracającej się szyjki? Od tygodnia mam Luteinę dopochwowo.
 
Ja na 22.04, wywoływanie wstępnie 17.04
Też mam dni, że tych skurczów jest więcej (Braxtona właśnie), czasem nawet kilka w ciągu pół h i to zazwyczaj są jak dużo pochodzę, posiedzę, a czasem kilka na dzień tylko. Takie skurcze miałam od początku ciąży, mniejsze oczywiście, ale były zawsze.
Natomiast ostatnio mam też twardnienia, nie zawsze, ale są dni, kiedy brzuch jest twardy jak się schylam, wstaję, kucam, itd. A są dni, kiedy tego nie ma.
Czy to są właśnie objawy skracającej się szyjki? Od tygodnia mam Luteinę dopochwowo.
Mi na te skurcze zdecydowanie pomógl magnez w większych dawkach. Ten b6 fort.e :) w ogóle wczoraj na ktg jak córka przysypiała to miała tętno 120 i położna mówi że dlatego takie niskie bo biorę magnez. Hmm nigdy o tym nie słyszałam.
 
Mi na te skurcze zdecydowanie pomógl magnez w większych dawkach. Ten b6 fort.e :) w ogóle wczoraj na ktg jak córka przysypiała to miała tętno 120 i położna mówi że dlatego takie niskie bo biorę magnez. Hmm nigdy o tym nie słyszałam.
Też dostałam zwiększoną dawkę magnezu, ocenie 3x2 tabl Magnez B6 🙂 Faktycznie pomaga.
 
reklama
@Lokata89 a spina Ci się cały brzuch czy tylko dół? Bo mi od początku tylko dół..
Też dostałam zwiększoną dawkę magnezu, ocenie 3x2 tabl Magnez B6 🙂 Faktycznie pomaga.
Ja na początku kupiłam sobie taki czysty magnez bez ulepszaczy żeby sie nie truć ale niestety nie było poprawy. Cena 2 razy taka bo wiadomo, dla kobiet w ciąży bez dodatkowych chemikaliów ale brałam miesiąc i stwierdziłam, że nie ma sensu. Ja to tak nieregularnie biorę ten b6 fort.e. czasem jedną tabletkę, czasem 3. Różnie :D
 
Do góry