reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

reklama
A jak z tymi wadami,które powoduje cukier ? Jak to jest ? Czy takie pojedyncze skoki bardzo zagrażają? Czytałam,że cukier musiałby być przewlekle ponad 180,ale wiadomo,że ryzyko instnieje 😔
 
A dlaczego masz się nie doczekać glukometru? Jeśli masz receptę na paski to w każdej aptece dają za darmo glukometr. Ja bym się bała bez żadnej kontroli zjeść czegokolwiek...

Bo ciąża jest wczesna, pomiar glukozy był po wizycie u gina, a teraz wizytę u diabetologa mam wcześniej niz ginekologiczna.
No ja chyba nie mam wyjścia skoro pierwsze badania glukozy są do 10 tyg. a ja robiłam wcześniej na własną rękę.
Gdyby nie to byłabym jeszcze nieświadoma.
 
Bo ciąża jest wczesna, pomiar glukozy był po wizycie u gina, a teraz wizytę u diabetologa mam wcześniej niz ginekologiczna.
No ja chyba nie mam wyjścia skoro pierwsze badania glukozy są do 10 tyg. a ja robiłam wcześniej na własną rękę.
Gdyby nie to byłabym jeszcze nieświadoma.
Ale to nie jest tak ,że w aptece np nie potrzeba specjalnych wytycznych żeby dostać glukometr? Ja dostałam jeszcze przed ciążą ,ale na ten moment paski kupuje jeszcze na własną rękę i niestety place .
 
A jak z tymi wadami,które powoduje cukier ? Jak to jest ? Czy takie pojedyncze skoki bardzo zagrażają? Czytałam,że cukier musiałby być przewlekle ponad 180,ale wiadomo,że ryzyko instnieje 😔
Pojedyncze skoki nie grożą. Zagrożeniem jest zaniedbana cukrzyca, z permanentnie podwyższonym cukrem. Wtedy dziecko ma stałe zbyt wysoką podaż glukozy.
 
Ale to nie jest tak ,że w aptece np nie potrzeba specjalnych wytycznych żeby dostać glukometr? Ja dostałam jeszcze przed ciążą ,ale na ten moment paski kupuje jeszcze na własną rękę i niestety place .
Zapytaj w aptece. Glukometry darmowe są od producentów, którzy je dostarczają do aptek.
 
Mój nie reagował 🤫
A moja reaguje. Rusza się ciągle ale jak np chce żeby się poruszała bo za długo jej nie czuje to zjem coś niedozwolonego i już ja mam 😀 Pani doktor mówiła że jak kobieta w ciąży chce poczuć ruchy bo za długo nie czuje i się martwi to mamy napić się coca coli. 😀 Ja zjem kromkę białego chleba i wystarczy 😀
 
reklama
Ale to nie jest tak ,że w aptece np nie potrzeba specjalnych wytycznych żeby dostać glukometr? Ja dostałam jeszcze przed ciążą ,ale na ten moment paski kupuje jeszcze na własną rękę i niestety place .
Serio myślicie, że ktoś bada glukozę i przed wizytą u lekarza leci do apteki po glukometr? 👀
No ja sobie tego nie wyobrażam.
Ale za sprawą swojej kontroli glukozy od razu wzięłam skierowanie do specjalisty żeby mnie poprowadził.
Jedyne co to czekam ok 10 dni a powinni mnie przyjąć wcześniej zgodnie z przepisami.
Ale to już lada moment więc nie robiłam afery.
Musi mi to ktoś od a do z wyłożyć , powiedzieć co z metforminą i pokazać jak się obsługuje to ustrojstwo.
Jestem chyba dziwna bo zastrzyki z heparyny robię już bez zbędnego jęczenia ale nie wyobrażam sobie kłuć paluchów 🙈
Wiem, wszystko zniosę.
 
Do góry