reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa

Cześć,
Jak to jest z testem obciążenia glukozą ? Czy jak się ma od pierwszego trymestru zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, to i tak w odpowiednim tygodniu kierują na badanie ? Czy oszczędzą mi tej przyjemności po raz kolejny :)

Nie powinno się mieć drugiego obciążenia bo w teorii skoro jesteś na diecie i/lub przyjmujesz insulinę to jasne, że wyniki wyjdą super.

Niemniej jednak ja robiłam - ale ja miałam swoje powody ;) a że lekarz się pomylił, to nie musiałam się mocno tłumaczyć po co to zrobiłam xD
 
reklama
A co to za teoria, że przy diecie krzywa wyjdzie dobrze? Nie widzę w tym logiki ;)


Ja miałam 2 krzywe w ciąży. W I trymestrze ze względu na bycie w grupie ryzyka. Dla diabetologa wynik był za wysoki i rozpoznał cukrzycę ciężarnych, ale ginekolog odrzucił tę diagnozę, niemniej byłam na diecie i na pomiarach glukometrem. Potem w tym normalnym czasie 24-28 tc miałam druga krzywa (zarówno diabetolog jak i ginekolog mnie na nią wysłali) i ona już wyskoczyła poza normy.
 
Cześć,
Jak to jest z testem obciążenia glukozą ? Czy jak się ma od pierwszego trymestru zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, to i tak w odpowiednim tygodniu kierują na badanie ? Czy oszczędzą mi tej przyjemności po raz kolejny :)
Mam zdiagnozowaną cukrzyce jakos od 9 tyg (minimalnie podwyższona glukoza na czczo, wczesniejsza ciaza również z cukrzycą - stąd wczesne skierowanie na obciążenie) . Krzywej na szczęście nie musiałam powtarzać 😊
 
Cześć,
Jak to jest z testem obciążenia glukozą ? Czy jak się ma od pierwszego trymestru zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, to i tak w odpowiednim tygodniu kierują na badanie ? Czy oszczędzą mi tej przyjemności po raz kolejny :)

Przypominaj lekarzom ze masz juz zdiagnozowana cukrzyce ciazowa :-) u nie zgadzaj sie gdyby jeszcze raz ktos Ci kazal robic.
 
Mnie nie ki
Cześć,
Jak to jest z testem obciążenia glukozą ? Czy jak się ma od pierwszego trymestru zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, to i tak w odpowiednim tygodniu kierują na badanie ? Czy oszczędzą mi tej przyjemności po raz kolejny :)

Mnie nie kierowali. Miałam zdiagnozowana w 6 tyg i robiłam test tylko raz 🙂
 
A co to za teoria, że przy diecie krzywa wyjdzie dobrze? Nie widzę w tym logiki ;)


Ja miałam 2 krzywe w ciąży. W I trymestrze ze względu na bycie w grupie ryzyka. Dla diabetologa wynik był za wysoki i rozpoznał cukrzycę ciężarnych, ale ginekolog odrzucił tę diagnozę, niemniej byłam na diecie i na pomiarach glukometrem. Potem w tym normalnym czasie 24-28 tc miałam druga krzywa (zarówno diabetolog jak i ginekolog mnie na nią wysłali) i ona już wyskoczyła poza normy.

Z calym szacunkiem ale od diagnozowania cukrzycy ciazowej jest diabetolog a nie ginekolog. Dobrze ze trzymalas diete. Brawo za podejscie do sprawy dla Ciebie :-)
 
Hej dziewczyny. Streszczając masakra... zaliczyłysmu szpital. Słabe przyrosty,mega ulewania . Wyszła krew utajona w kale. Z tego wszystkiego skończył mi się pokarm,przeszłam całkiem na pepti syneo. Mała zagazowana tak,se masakra...nie spała wcale za dnia,ciągły płacz. Mąż pojechał,mieszkam sama od ciągłego noszenia moja blixks zrobiła się bordowa i boli. Byliśmy dwa tyg temu na szczepieniu,lekarka zaproponowana zmianę mleka na Neocate,zgodziłam się bo chyba bym pakt z diabłem podpisała żeby dziecku ulżyć i sobie . No i zagazowane dużo mniej,wyciszyła się,ale to mleko to porażka ,pali ja , śmierdzi jak kwas ,ulewa kisem i się dusi. Nie pytajcie ile razy tylko dzisiaj myślałam,że to ten ostatni raz...😭 No ale pani doktor to olala i przepisala 7 opakowań...bo musi się przyzwyczaić tylko nie wiem czy dożyje . Żadne inne mleko tak na nią nie działało...więc jutro znowu teleporada. Wykończona jestem psychicznie. Mam nadzieję,że u Was lepiej ❤️🤞
 
reklama
Hej dziewczyny. Streszczając masakra... zaliczyłysmu szpital. Słabe przyrosty,mega ulewania . Wyszła krew utajona w kale. Z tego wszystkiego skończył mi się pokarm,przeszłam całkiem na pepti syneo. Mała zagazowana tak,se masakra...nie spała wcale za dnia,ciągły płacz. Mąż pojechał,mieszkam sama od ciągłego noszenia moja blixks zrobiła się bordowa i boli. Byliśmy dwa tyg temu na szczepieniu,lekarka zaproponowana zmianę mleka na Neocate,zgodziłam się bo chyba bym pakt z diabłem podpisała żeby dziecku ulżyć i sobie . No i zagazowane dużo mniej,wyciszyła się,ale to mleko to porażka ,pali ja , śmierdzi jak kwas ,ulewa kisem i się dusi. Nie pytajcie ile razy tylko dzisiaj myślałam,że to ten ostatni raz...😭 No ale pani doktor to olala i przepisala 7 opakowań...bo musi się przyzwyczaić tylko nie wiem czy dożyje . Żadne inne mleko tak na nią nie działało...więc jutro znowu teleporada. Wykończona jestem psychicznie. Mam nadzieję,że u Was lepiej ❤️🤞

Ło jezu ale brzmi hardcorowo :-( jedynie co Cie pociesze to ze okolo 6msca to sie wycisza wszystko... przetrwaj Nath jeszcze troszku. Jestes dzielna mama a Marysia wspaniala corka tylko niestety gdzies tam macie alergie zapewne. One mijaja! Moj pierwszy synek ulewal ciagle i vrzuszkowe problemy byly do 6msca. Pozniej to sie wyciszalo az minelo.
Jakis gastrolog zaliczony? Moze alergolog? Ktos inny procz pediatry? Ehhh bidulki. Przytulasy przesylamy!
 
Do góry