reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa?

Ja mam już drugi raz... i ufam mojej diabetolog. przy krzywej jest 90/180/140.... teraz podają 92... no i w necie też są różne normy... także trzymam się tego co mi moja mówi.
Ale to są złe normy. Już od paru ładnych lat się nie zmieniają. Może Twoja diabetolog zatrzymała się kilka lub kilkanaście lat wstecz i nie poszerza swojej wiedzy. Normy, które teraz obowiązują (i to nie jest kwestia interpretacji danego lekarza) to 92/180/153. Nie wprowadzaj innych w błąd.
 
reklama
Ale to są złe normy. Już od paru ładnych lat się nie zmieniają. Może Twoja diabetolog zatrzymała się kilka lub kilkanaście lat wstecz i nie poszerza swojej wiedzy. Normy, które teraz obowiązują (i to nie jest kwestia interpretacji danego lekarza) to 92/180/153. Nie wprowadzaj innych w błąd.
Nie wprowadzam nikogo...każdy z wynikami krzywej idzie do ginekologa i do diabetologa i on przecież stawia diagnozę 😁. Chyba nikt patrząc na normy z neta ich nie stawia ;), także tak ...
Edit : w sumie ja tymi po 1h i 2 h problemu nie miałam więc może ta ostatnią pomyliłam ;). Ale z iloma kobietami u których stwierdzono cukrzyce, każda podaje inne normy jakie diabetolog jej podawał..
 
Ostatnia edycja:
Nie wprowadzam nikogo...każdy z wynikami krzywej idzie do ginekologa i do diabetologa i on przecież stawia diagnozę 😁. Chyba nikt patrząc na normy z neta ich nie stawia ;), także tak ...
Edit : w sumie ja tymi po 1h i 2 h problemu nie miałam więc może ta ostatnią pomyliłam ;). Ale z iloma kobietami u których stwierdzono cukrzyce, każda podaje inne normy jakie diabetolog jej podawał..
Ale lekarz sugeruje się normami, które obecnie obowiązują. A są one takie jak podałam. I to nie diabetolog powinien podawać normy tylko ginekolog bo najpierw idzie się do niego z wynikami.
 
Ale lekarz sugeruje się normami, które obecnie obowiązują. A są one takie jak podałam. I to nie diabetolog powinien podawać normy tylko ginekolog bo najpierw idzie się do niego z wynikami.
No tak jak napisałam idziesz do gina, a potem diabetolog.. no i niestety w kwestii cukrzycy bardziej będę wierzyć w to co powie diabetolog.
No i ja się sprzeczać nie będę jakie normy, bo z neta podawać nie będę.. bo tam też różnie z tym jest ;)
 
No chodziło mi o poradnię, że diabetolog sprawdza cukry i to co jesz, a dietę daje Ci dietetyk z poradnii. Jeśli już schudłaś 10 kg to bardzo niedobrze, że nie tyjesz 20 tc już powinna waga choć ruszyć o 1-2 kg na plus. No i jak z ginem i diabetologiem? Nic Ci nie powiedzieli na ten spadek wagi? Mam nadzieję, ze wyniki z krwi masz dobre i maluszek też ok :).
Wyniki krwi mam właśnie Ok. Ginekolog powiedziała, że na kolejną wizytę mam przytyć 1 kg przynajmniej. Okaże się 14.10, w domu nawet się nie ważę bo boje się wyników 😀
Maluszek tez Ok. Teraz na wizytę do diabetologa mam zabrać wymiary maluszka. Pewnie będzie oceniała czy nie jest za duża..
 
Ja mam już drugi raz... i ufam mojej diabetolog. przy krzywej jest 90/180/140.... teraz podają 92... no i w necie też są różne normy... także trzymam się tego co mi moja mówi.
A jakie normy po posiłku są ok dla Twojej diabetolog? Te z glukometru, nie normy krzywej.
 
reklama
A co jeśli chodzę do ginekologa prywatnie? Nie wystawi mi skierowania na NFZ, a wolałabym iść na NFZ, gdyż nie stać mnie na drugiego prywatnego lekarza. Czy lekarz pierwszego kontaktu wystawi mi takie skierowanie?
Skontaktuj się z twoim lekarzem z poz, on ci na pewno wystawi skierowanie. Im szybciej to zrobisz tym lepiej bo niełatwo o terminy nawet dla ciężarnych (przerabiałam to w zeszłym tygodniu)
 
Do góry