reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

witajcie slodkie :)

ja dzisiaj padam na twarz... no tak mi sie spac chce ze szoookkk...

Kasia B - o kurczaczek - to ja zycze szybkiego powrotu do zdrowia bo chorowanie w lato to nic przyjemnego :) no chyba ze angina bo wtedy to lody zalecane :D

Gabrielka - dasz rade i kolejny okres bez babci :) no i kurcze podziwiam bo ja dalej nie dojrzalam jeszcze zeby mala zostawic ... ehh toxic mother ze mnie :D:D:D ale fajnie ze odpoczelas sobie, nie koniecznie spiac, na wyjezdzie i wybawilas :) a co do samotnej opieki przez dwa miesiace to ja mam urlop w sierpniu - zawsze mozna jakies spotkanko zorganizowac :D

nice - nie ryczeczec nie ryczec - za duze juz jestesmy :) no i zobacz ile przemus ci radosci daje :) tak sie martwilas jego rozwojem a on prosze - po prostu musial dojrzec :) sama zaraz zobaczysz ze na dwoch bedzie smigal i wcale nie bedzie juz potrzebowal noszenia na rekach :) wszystko sie wam ladnie pouklada :) co do leczenia to mysle ze to nawet nie wymaga komentarza bo wszyscy mamy zdanie wyrobione... ale sobie tak mysle.... moze sprobuj w innym miescie...? wiem ze to glupie ale moze warto..... no i rowniez brawo za wyjazd :) faaaajnie ze udany :)

Maria - no w koncu jakies wiesci od ciebie :) fotki cudne :)

Agga - podpisuje sie - co to za ucieczki?

iryska - oooj usmialam sie usmialam ... zabawą małej :)boooskie :) szkoda ze foty nie strzelilas :)


a co to sie dzieje z pozostalymi slodziakami ? eeehh chyba jednak wakacje rozleniwily wszystkich... :) pozdrawiamy z upalnego znowu i zaspanego wrocka:)
 
reklama
Majka ja właśnie gardło lecze lodami a na katar podkradam Stasiowi maśc majerankową :-) i tak jak karmię to nic skuteczniejszego nie dostanę ...
 
Kasiu_B a pytałaś w aptece o ATRIVIN (aerozol do nosa)? W ciąży wiem, że jest niewskazany, ale czy przy karmieniu również - nie wiem - ale pomaga :)
 
Manuska przy poprzedniej chorobie pozwolili mi tylko na roztwór soli morskiej więc teraz już się nawet nie pytałam ... na szczęście tak bardzo mnie nie męczy a maść majerankowa pomaga :-)
 
Kasia B - na pewno mozesz do nosa nasivin soft, a na gardlo hascosept albo tantum verde w spray'u :) a moim zdaniem i tak najlepszy jest septosan :) wygulgasz dwa trzy razy dziennie po szklance i gardlo jak nowo narodzone - polecam :) poza tym mozesz nawet karmiąc wspomagac sie witaminą c, wapnem i paracetamolem a nawet teraz mozesz juz nurofen :) takze wcale nie jestes taka bezsilna :)
 
Iryska - hehe, fajne zabawy ma malutka :-) Też mi się właśnie przypomniało to nocne mlaskanie - ale to jest urocze :-) Fajną rocznicę będziecie mieć :-D Powodzenia życzę, oby malutka przespała ładnie chrzest, imprezka się udała i teściowa nie była upierdliwa :-)

Majka - no właśnie próbujemy w innych miastach. W poniedziałek mamy wizytę u alergolog w moim rodzinnym mieście (ale też ponad 2 miesiące czekaliśmy). Zobaczymy co z tego będzie. No i do sanatorium będziemy jechac na alergologię 1 dnia z małym, też w okolice mojej miejscowości. Wszystko sama załatwiałam i pediatra mi wypisała skierowanie na moją prośbę. Ale to czekamy jeszcze nadal na wyznaczenie terminu. Mówili że około 2,5 miesiąca się czeka,więc tak wypada jakoś na początek sierpnia,ale terminu jeszcze nie znam.

Kasia_B - na gardło też świetnie działają płukanki z zaparzonej szałwii(w aptece herbatkę się kupuje), no i na gardło i katar inhalacje ze zwykłego wrzątku,albo z dodatkiem mięty, majeranku czy innych orzeźwiających ziółek (co tam lubisz). Gotujesz w dużym garnku aż zacznie wrzeć, schylasz się nad garnkiem przykryta ręcznikiem i sobie wdychasz - mega ulga dla bolącego gardła, zatkanego nosa, albo chorych zatok.

Agga - kobito gdzie zniknęłaś? Wracaj, bo pusto tu bez Ciebie!
 
Dzięki dziewczyny ...

Majka oczywiście paracetamol łykam regularnie. Nie wiem jak bym bez tego przeżyła :-) z nosem i gardłem już całkiem spoko (na gardło mam do ssania tabletki Isla, pomagają tak sobie ale można je brać często :-) )najgorsze jest takie ogólne rozbicie. Najchętniej bym sobie posiedziała jakieś 2 dni w domu jeszcze i odpoczęła, ale niestety muszę do pracy ...
 
Cześć dziewczyny, mam do was takie pytanie. Byłam dzisiaj na krzywej cukrowej i trochę się niepokoje.... nie wiem czy mam cukrzyce czy też nie. Bardzo was prosze abyście obejrzały moje wyniki i pomogły w interpretacji.
Test obciążenia 75g:
glukoza na czczo 77.86mg/dl norma 74-106
glukoza po 1h 103.62mg/dl norma do 200
glukoza po 2h 106.54mg/dl norma 70-105
 
Ostatnia edycja:
19ania90 - wyniki masz jak marzenie :-) Nie masz się czym martwić. Po 2h powinna być norma do 140, albo ta bardziej rygorystyczna do 120. Nie wiem skąd się to 105 wzięło - chyba jakiś błąd. W każdym bądź razie cukrzycy na pewno nie masz i wyniki są dużo poniżej normy.
 
reklama
Do góry