reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Majka - dzięki, domyslam się,że ta część o wynikach była do mnie a nie do kasfree :-)
dzisiaj spróbuję jeszcze inny rodzaj chlebka a jak się nie "przyjmie" to się przestawię na Wasę ...

co do ciał ketonowych to moja diabetolożka wczoraj mówiła mi dokładnie to samo co Majka - jak się pojawią to znaczy, że za mało jem i trzeba troche zwiększyć porcje i koniecznie jeśc coś tuż przed snem. Dostałam też receptę na paski do badania ciał ketonowych w moczu i mam sobie od czasu do czasu rano sprawdzać, jak się pasek lekko zabarwi to paniki nie ma tylko zwrócić uwagę na jeszczenie a jak w górze skali to przyjść na kontrolę ...
 
reklama
Witajcie :)

kasfree ja miałam ciała ketonowe od samego początku i tak jak ptaszyna do dziś jestem na paskach co rano...Natomiast jestem ich totalnym przeciwnikiem (ketonów), gdyż moja diabetolog wszystko mi wyjaśniła co z czego i dlaczego...
Pojawiają się one jeżeli głodujesz lub jeżeli dostarczasz za mało węglowodanów w ciągu dnia...i tak naprawdę duże znaczenie ma ten ostatni posiłek w nocy półtorej godziny przed snem...już pisałam, że polecono mi np. pół kromki pumpernikielu, bo ma masę węglowodanów i na to np. plasterek serka bądź wędliny...I tak jem od początku bądź płatki kukurydziane na sucho choć te podnoszą cukry - po nocy jednak nie mam problemu po nich. Odkąd przestałam panikować i posłuchałam kobiety mam zero co rano. Poproś by diabetolog przypisała Ci paski i będziesz spokojna bo jednak kontrolę zachowasz i potem wynik Cię nie zaskoczy.
A spokojna mama to i dzidziuś ;)
 
Byc moze to rzeczywiście wina za malej ilosci wegli w ciągu dnia. Większośc pieczywa mi podnosi cukier wiec dałam sobie z nim spokoj ale moze warto jeszcze jednak potestowac ??????? Dziekuje kochane za rozjasnienie i uspokojenie :)
 
Z pieczywa jem tylko wase. Wczoraj spróbowałam dwie kromki na drugie śniadanie pełnoziarnistego ciemnego, to cukier miałam po 1 h 121 ... Oprócz tego jem kaszę. Dlatego tak myslę, ze pewnie to jest za mało ....
 
domka, ptaszyna, kasfree, martaik, beniaminka nice-girl i wszystkie spakowane podajcie komuś na wszelki wypadek na priva swoje numery telefonu bo jak was poród zaskoczy to my tu osiwiejemy z niepokoju a tak to stały kontakt będzie :tak:
 
Ostatnia edycja:
P8014859.jpgP8094882.jpgP8104886.jpg To moje najmłodsze szczęścia:-)

Nie umiałam obrócić zdjęcia Helutki, następnym razem będzie lepiej.


Jeszcze się tylko pochwalę że z wagi urodzeniowej 3170g i najniższej w 3 dobie 3000g 4 tydzień zamykamy z wagą 4330g. Zdaje mi się ze to całkiem nieźle.
Aha, i jeszcze okazało się że ma uczulenie na zwykłe mleko i na dodatek refluks ( kilka razem mleko wyszło jej nawet noskiem) i mamy przepisany Bebilon Pepti.
pencil.png
 
A my dzisiaj jedziemy na kontrolne usg bioderek, oby było dobre.

Ma któraś chustę? Warto w nią zainwestowac?


Wwwanda Helenka prześliczna, no i tez sporo przybiera jak na dziewczynke :tak:
Może ja spikniemy z Wiktorem? Będe miała gdzie jeździć na wakacje :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry