reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Z tymi pieluchami newborn 2-5kg to nie przesadzaj, bo może się okazać, że dzidzia od razu się przesiądzie na 3-6kg. Wszystko zależy, jak duże dziecko urodzisz. Moi synowie obaj mieli na starcie po 4 kg, więc tych pierwszych pieluch nawet nie poznali :)
Myślę, że jedna paczka pieluch do szpitala wystarczy. Zanim wrócicie do domu, Tatuś i tak będzie musiał przejść się na zakupy :)
 
reklama
aasica wytrzymałam, wyniki jeszcze dzisiaj, ale mierzyłam sobie też glukometrem i na czczo 87, po godzinie 150, po 2 113, zobaczymy jak wyjdzie z żyły i co mi na to powiedzą, jakie są normy na 75g, pamiętacie??
emka nie znam się kompletnie na posiewach, a jak tam poranne cukry?
aasica z wózkiem to faktycznie teraz można zgłupieć, dobrze, że mam po Jaśku ;)
co do pieluch to u nas 1 były dośc długo, tak samo jak rozmiar 56, ale polecam kupić 1-2 paczki i w razie czego się dokupi teraz to już nie problem wysłać chłopa po pieluchy ;)
 
Z pieluchami jest dosyć dziwnie, bo ja używam firmy pampers newborn pomimo tego że mój waży teraz 4500g, użyłam dwie paczki newborna i potem użyłam tych większych czyli 1 i wyciekały mi siuśki bokiem - więc wróciłam teraz do tych newborn jednak. A moja koleżanka używa huggisa ( chyba tak się pisze) i ma dzidzię 4 kg i już na 3 przechodzi - więc to zależy od firmy chyba i maleństwa.
Czy ktoś wie co się dzieje z rybką?
 
Cześć dziewczyny

Assica ma uczulenie na chusteczki pampers, ponoć to mija, mówią,m żeby do 12 miesiąca używać wyłacznie wody przegotowanej a później można już zacząć wprowadzać chusteczki, więc czekam do 13:-).
Co do kąpieli to smaruje małego parafiną przed kąpielą, biorę go w pieluszce, żeby się nie wyśliznął, a po nie używam już żadnej oliwki. Położna powiedziała, że po kapieli zatyka pory, ale każdy mówi inaczej - ja stosuje się do rad położnej.
My już po pierwszej wizycie u lekarza - mały waży 3910 po 3,5 tygodnia:-), niestety nadal ma wzdęcia i podaje mu co drugie karmienie sab simplex, pomaga ale nie tak jak powinno, nadal się pręży.

A moje cukry??? Nie mam bladego pojęcia - brakuje mi czasu na mierzenie, nocki też mało co przespane, ostatnia była w miarę;-).

Nie mogę Was nadrobić ale co u Rybki???
 
Zmierzyłam teraz po 3 kawałkach jabłecznika , zupie krupnik i kawa inka z mlekiem 119 po 2h. Mam nadzieję, że jestem w normie z tego co pamiętam.
 
Riterka no to super - gratuluję o ile się orientuję to nie masz cukrzycy !
Gabrielka mój się tak samo pręży i wyje, jest tylko spokojny gdy zasypia mi na brzuchu ale jak tylko go odłożę to za jakieś 15 min się pręży i budzi. też mam te kropelki i boję się nieco je podawać, daję mu max. 1 raz dziennie na wieczór, ale może zacznę częściej je stosować.
a w jakim czasie ile utył? mój 1 kg przez 2,5 tygodnia! wczoraj byłam u pediatry i w szoku byłam że tyle, bo wydawało mi się że mam za mało mleka bo on ciągle głodny.
też nie wiem co u rybki a niepokojąca ta cisza z jej strony.
 
Maria bardzo ładnie Bartoszek przybiera, a teraz wygrzebałam na marcówkach, że rybka jeszcze w dwupaku, ale znowu na porodówce byli, bo zemdlała i myśleli, że rodzi
 
reklama
Wiadomość od Rybki: Leżę od 1 na patologii małemu sie śpieszy leżę na klockach i walczymy o każdy dzień, cukru mi skaczą a mały ma już 2kg i czekamy pozdrawiamy wszystkie e@ciotki!
 
Do góry