reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Gabrielko, biorę teraz tylko 2-3j jednostki do śniadania. i tym bardziej jestem zszokowana. może to chwilowe, bo do terminu jeszcze 5 tygodni, ale chyba i tak jest z czego się cieszyć :-)
poza tym ostatnio jestem ciągle w ruchu co pewnie nie pozostaje bez wpływu na poziom cukru.
Iza, faktycznie, z tym białym pieczywem to już pojechali ostro. jakby co to trzeba mieć deski przy sobie :-)
 
dziewczyny z tego co Was podczytuje widze ze moje cukry sa naprawde ok biorac pod uwage moja diete. mowicie o bezwzglednym zakazie jedzenia bialego pieczywa - ja jem je codziennie i cukier mam ok. moja diabetolog mowi ze biale a ciemne pieczywo nieiwle sie rozni w tym wzgledzie.czytalam to samo w roznym artukulach dotayczacych cukrzycy. szcezrze mowiac czasem denerwuja mnie sprzeczne informacje dot tej choroby....
moja lekarka mowi ze co innego z bialym slodkim pieczywem typu chalka, rogaliki, drozdzowki.

moj cukier dzis na czczo 90, godzine po sniadaniu 101 wiec ok.
 
Cześć Dziewczyny,
nie było mnie przez jakiś czas, niestety nie miałam dostępu do netu :(

Cukry mam jak na razie w porządku, na czczo do 90, po posiłku w granicach 100-130. Dwa razy zdarzyło mi się przekroczyć 140, ale ewidentnie zjadłam nie to co trzeba ;) Byłam na kontroli w poradni i lekarka powiedziała, że mam mierzyć codziennie 4 razy, za 2 tygodnie do kontroli i jeśli nic się nie zmieni to będę mierzyć tylko 2 razy w tygodniu :) Ale oczywiście dieta dalej...
No i tu mam problem, może macie jakieś doświadczenia .... Bo cukry ok, ale chudnę. W ciągu 16 dni ubyło mi 1,8kg. Niby nie dużo, ale wychodzi, że od początku ciąży przytyłam tylko 5,5kg... To chyba trochę mało :( Diety od lekarza nie dostałam konkretnej, więc nie wiem, może popełniam jakiś błąd... Jakie macie zalecone ilości WW i kcal?

A z innej beczki dopadł mnie jakiś wirus, gardło boli, katar... brrrr... masakra, nawet herbaty z sokiem malinowym nie mogę się napić :(
 
dziewczyny z tego co Was podczytuje widze ze moje cukry sa naprawde ok biorac pod uwage moja diete. mowicie o bezwzglednym zakazie jedzenia bialego pieczywa - ja jem je codziennie i cukier mam ok. moja diabetolog mowi ze biale a ciemne pieczywo nieiwle sie rozni w tym wzgledzie.czytalam to samo w roznym artukulach dotayczacych cukrzycy. szcezrze mowiac czasem denerwuja mnie sprzeczne informacje dot tej choroby....
moja lekarka mowi ze co innego z bialym slodkim pieczywem typu chalka, rogaliki, drozdzowki.
.

nie patrz na teorie, obserwuj siebie :tak: i ciesz się, że możesz jeść zwykły chleb :-D są różne stopnie zaawansowania cukrzycy, Twoja jest akurat łaskawa :-)

Cześć Dziewczyny,
nie było mnie przez jakiś czas, niestety nie miałam dostępu do netu :(

Cukry mam jak na razie w porządku, na czczo do 90, po posiłku w granicach 100-130. Dwa razy zdarzyło mi się przekroczyć 140, ale ewidentnie zjadłam nie to co trzeba ;) Byłam na kontroli w poradni i lekarka powiedziała, że mam mierzyć codziennie 4 razy, za 2 tygodnie do kontroli i jeśli nic się nie zmieni to będę mierzyć tylko 2 razy w tygodniu :) Ale oczywiście dieta dalej...
No i tu mam problem, może macie jakieś doświadczenia .... Bo cukry ok, ale chudnę. W ciągu 16 dni ubyło mi 1,8kg. Niby nie dużo, ale wychodzi, że od początku ciąży przytyłam tylko 5,5kg... To chyba trochę mało :( Diety od lekarza nie dostałam konkretnej, więc nie wiem, może popełniam jakiś błąd... Jakie macie zalecone ilości WW i kcal?

A z innej beczki dopadł mnie jakiś wirus, gardło boli, katar... brrrr... masakra, nawet herbaty z sokiem malinowym nie mogę się napić :(

cieszę sie raem z Tobą, że dietka wystarczy :-D ja przez pierwszy mniesiąc diety, mimo tego, że byłan najedzona jak bąk, i nie dawałąm rady zjadać wszystkich wymienników, i jadłam więcej niż przed dietą, schudłam 2 kg, a potem przez 1,5 miesiące nic nie przybyłam. Wcale się nie martw!! to wynik przejscia na zdrowe żywienie, regularnych posiłków, nie do końća zbbilansowanej diety i stresu :sorry:

ilości wymienników - ja miałam : I sniadanie 4 ww, II śniadanie 1-2 ww, obiad 5 ww, podwieczorek 2 ww, kolacja 4 ww, II kolacja 1-2 ww. Kalorycznie nie miałam opisu.
A zaczęłam przybierać dopiero jak zauważyłąm, że opróćz węglowodanów moge jeść białka :-D i jak zaczęłam jeść mięso i ryby, to zaczęłam prawie normalnie przybierać :cool2:
a propos gardła - soku nie możesz, ale cebulę i czosnek możesz :-) zazdroszczę, bo ja nie mogę :-(
 
xmila ja chyba za wiele nie podpowiem co do diety bo widze ze w porownaniu z dziewczynami moja dieta to nie dieta. ja jem wszystko za wyjatkiem slodkich buleczek, ciast, slodyczy w ogole, tlustych potraw typu frytki, ociekajace tluszczem kotlety itd. staram sie nie jsc tez za duzo owocow bo one tez wiadmo podnosza cukier. nie pije kolorowych napojow i to chyba wsio. poza tym jem jak dawniej:eek:


edit

powiem Wam ze wkurza mnie to ze nikt nie wytlumaczyl mi dokladnie co mam jesc. ja mimo diety przytylam normalnie czyli 2kg w miesiac czyli tak jak wczesniej wrrrrr


prosze Was o wytlumaczenie mi jak krowie na miedzy jak jest z tymi wymiennikami bo dla mnie to czarna maia co oznacza stwierdzenie - 4 WW na obiad, a np 1-2 WW na druga kolacje. dla mnei to jakas czarna magia:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:


po krzywej cukrowej miesiav temu dostalam wytyczne takie jak - nie ma pani cukrzycy typowej bo wyniki sa w normie choc w gornej granicy. dla bezpieczenstwa prosze uwazac stosowac diete( pisalam wyzej czego mi zabroniono) i mierzyc cukier 3 razy dziennie. cukry mam ok wiec mam sie nie przejmowac a moze powinnam jakos bardziej uscislic diete
 
Ostatnia edycja:
prosze Was o wytlumaczenie mi jak krowie na miedzy jak jest z tymi wymiennikami bo dla mnie to czarna maia co oznacza stwierdzenie - 4 WW na obiad, a np 1-2 WW na druga kolacje. dla mnei to jakas czarna magia:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

chodzi o to, że niektózry diabetolodzy zalecają spożywanie konkretnej ilości węglowodanów przyswajalnych. dla ułatwienia posługujemy sie pojęciem ww - 1 ww to ilość danego pokarmu, w któym zawarte jest 10g węglowodanó przyswajalnych. WIęc pod względem wymienników 1 kromka chleba to tyle samo co 2 łyżki ryżu lub 2 łyżki kaszy, lub duży pomidor, lub 1 średni ziemniak, lub 10 dkg makaronu, lub kiwi, lub 1/2 grapefruita, lub 1/4 banana, lub 16 truskawek lub szklanka mleka itd. Komponujesz posiłki patrząc na wymienniki, więc możesz mieć zróżnicowaną dietę a jednocześnie dostarczac dobrą ilość węglowodanów, tak, żeby dzidziuś nie głodował i żeby nie utyć i żeby kontrolowac cukry i żeby nie wytwarzały się ciała ketonowe :-D
mogę Ci podesłąć tabelę wymienników, jak podasz maila zewnętrznego, bo tu na bb nie da się załączać nic do postów..

pytania?

PS. nie masz cukrzycy o bardzo dobrze !!! wyeliminuj słodycze i już. proponuję nie przejmuj się w tej sytuacji za bardzo dietą, bo niestety - jeśli masz mieć cukrzycę, to dieta zapobiegawczo nie zadziała... w naszej cukrzycy problemem są hormony ciążowe, które uposledzają funkcje trzustki, datego zapobiegać naszej cukrzycy się nie da..
 
Ostatnia edycja:
dzieki Iza!!!

moj mail kamilaczarniecka@tlen.pl

z gory dziekuje za tabele. niby mam jakies z netu ale zawsze sie przydadza;-)


mam jeszcze jedno pytanie - czy Wam tez chwilami robi sie goraco. mnie czasem zalewaja poty i jest mi goraco jakby z niczego:crazy:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry