reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Iza, córeńka przesłodka !
Migotko, fajnie, że juz jesteście w domu. Gratulacje!

ja dzisiaj byłam u diabetologa i jestem w szoku: mam zmniejszyć insulinę do śniadania, bo cukry są poniżej 100, a najlepiej gdyby były ok. 110-115.

Dużo się ostatnio dzieje na wątku :-)
Pozdrowienia.
 
reklama
Megi - wiele z nas zmagalo sie z wysokim cukrem po śniadaniu, w tym i ja. Z rana metabolizm jest mocno spowolniony, dlatego ja startowałam bardzo delikatnie - tylko jedna kromka na 1 pierwsze sniadanie, za to 2 śniadanie już porządniejsze. Po 2 kromkach na 1 śniadanko również cukry były ok 140. Sprawdzonym patentem jest na 1 śniadanie omlet: bełtasz na gładką piankę 1 jajko, dodajesz do tego kawałki wędliny, pomidora, papryki i smażysz na masełku z 2 stron. Natomiast na najwiecej mogłam sobie pozwolić na obiad, w zasadzie jadłam normalny, byleby nie rozgotowane ziemniaki/makaron/ryż, wszystko musiało być aldente. A wtedy po obiadku nieraz w ramach grzechu serniczek (tylko ściągałam z niego lukier, czy inne polewy) i było ok z cukrami.


Carioca77
Posłuchałam waszych rad i dzisiaj na sniadanie zjadłam kromkę razowego chlebka z odrobinką masełka, 2 cieniutkie plasterki twarogu chudego i plasterek pomidora i po godzinie wynik 92:-)
Na pewno wypróbuję twój przepis na omleta,czytając przepis już mam na niego smak:tak::-)
 
Iza piękna ta Twoja maleńka.:-)

A ja mam dziś dołka.:-:)-(
Byłam na badaniu krzywej 75 , po przyjściu do domu po 2h zmierzyłam glukometrem i było 153 :wściekła/y::wściekła/y:......a godzine po obiedzie 131.Miałam nadzieję że cukry się uspokoją po 2 tygodniach diety.No i jeśli po 2h miałam tak wysoki to nie chcę wiedzieć co było po 1h.:wściekła/y::wściekła/y:
Już widzę skierowanie do szpitala.........
We wtorek dopiero odbieram wyniki i do gina.
Na dodatek spotkałam koleżanka a ta mi mówi że u nas w szpitalu takich ciężarnych podobno nie chcą przyjmować:-:)-(.

 
Ostatnia edycja:
AAsica - z tego co wiem to bez wzgledu na szpital, w calej Polsce kobiety z ckurzyca przyjmowane sa od reki. ja nawet do diabetologa chodze poza kolejka a do szpitala tez zostalam przyjeta z dnia na dzien bo wyniki byly zle. teraz ponoc jest taka zapadalnosc na cukrzyce ciezarnych ze lekarze nie ryzykuja i nawet przy braku miejsc przyjmuja na oddzial

glowa do gory!

ja dzis mam dosc dobry cukier.1 h po obiedzie ( makaron z sosem slodko- kwasnym i kurczakiem) cukier 128 wiec ok. zmierze jeszcze za godzine...na kolacje bede dzis jadla budyn czekoladowy z cukrem :happy2:- pozwalam sobie czasem bo akurat po tym jedzeniu cukier jest u mnie ok
 
Migotka - gratulacje. :-):-):-)

IzaBK - śliczna córeczka. :-):-):-)

Klara M
- dobrze, że wszystko ok. Nie wiem, czy wiesz, ale są takie wkładki, które sprawdzają, czy wody się sączą - można w aptece kupić. Ponieważ ja co chwila mam ostatnio jakieś wycieki, to kupiłam - za opakowanie 3 szt, zapłąciłam 39 zł.
 
Migotka Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IzaBK też Gratuluję słodziutka jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ciesze się że i u Was wszystko przebiegło bez problemów.

Zdrówka życzę:-)
 
AAsica - z tego co wiem to bez wzgledu na szpital, w calej Polsce kobiety z ckurzyca przyjmowane sa od reki. ja nawet do diabetologa chodze poza kolejka a do szpitala tez zostalam przyjeta z dnia na dzien bo wyniki byly zle. teraz ponoc jest taka zapadalnosc na cukrzyce ciezarnych ze lekarze nie ryzykuja i nawet przy braku miejsc przyjmuja na oddzial

glowa do gory!

Dzięki za słowa otuchy to jak plaster na moje serducho.:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Mam nadzieję że rzeczywiście tak jest.A poradni w moim miasteczku nie ma, sądzę że skierują mnie do Zabrza.Ciekawe czy przyjmą mnie tam tak bez długiego czekania.Bo w mniejszych miastach tak niestety jest:wściekła/y:.
Poszukam na necie nr tel. i tam w poniedziałek za dzwonie ,zapytam co i jak,bo dopiero we wtorek do gin.
A Ty jakie miałaś złe wyniki że Cię przyjęli od razu??
Rozumiem że związane z cukrzycą.

_Basia ciekawe te wkładki ...dobrze wiedzieć że jest takie coś.

 
Witajcie dziewczyny dzisiaj pozno wpadlam na bb bo musialam zawiezc meza do pracy i mialam troche urwanie glowy. A pogoda przepiekna dzisiaj. Moje cukry dzisiaj chyba oszalaly po nalesniczkach i to trzech mialam jedynie 99 szok po obiadku ziemniaczki z mieskiem smarzonym i suroweczka 104.
Iza słodka ta Twoja coreczka juz sie nie moge doczekac jak ja bede calowac sowjego malca.
Migotka gratuluje!

Nie wiem czy nie za szybko ale dzisiaj popralam polowe ciuszkow dla maluszka bo tyle ich mam ze w miesiac nie zdaze ich wyprac i wysuszyc;) a szkoda nie wykorzystac takiej pogody.
 
reklama
AAsica - z tego co wiem to bez wzgledu na szpital, w calej Polsce kobiety z ckurzyca przyjmowane sa od reki.
Na dodatek spotkałam koleżanka a ta mi mówi że u nas w szpitalu takich ciężarnych podobno nie chcą przyjmować:-:)-(.

aasica - lepiej sie upewnij. W Wawie ciężarne z cukrzycą na insulinie mogą rodzić tylko w dwóch szpitalach... Bez insuliny, z wyrównaną cukrzycą mogą rodzić gdzie chcą..
 
Do góry