reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Iza wymienniki chyba ok no bo ryż to 4 i jogurt 1. Ja mam zalecone na obiad 5-6 więc chyba wystarczy. Objętościowo trochę mało ale jakoś czuję się najedzona:tak: Co do gotowania to zawsze wstawiam troszkę więcej ziemniaków i mięska bo Piotruś wraca o 13 z przedszkola i jemy razem a gotowanie obiadu dla męża to inna bajka bo on wraca codziennie ok 19 i je zazwyczaj wszystko to czego nam nie wolno. :-( Więc gotowanie dla niego to dopiero koszmar;-):dry:
 
Jestem, podczytuję :happy2: u mnie dzis cukry ok, po 1 daniu obiadu zjadłam dwie cząstki czekolady gorzkiej i nie pokutuję.

Ja rozbijam obiad na dwa razy. Nie liczę wymienników, nikt mi nie kazał, a że cukry w miarę, ketonów brak, nie chudnę, to chyba nie będę musiała.
Mam dwa śniadania, dwa obiadki, dwie kolacje. zazwyczaj 5-6 posiłków dziennie.
 
Ag Mich - ja przyjmuję 2 łyżki ryżu jako 1 ww, dlatego sie tak zdziwiłam :-p

Po moim dziwnym obiedzie w końcu nie zmierzyłam po 1h... zapomniałąm, że tak na to czekam :nerd:i wyszłam z domu bez glukometru (choć zawsze go ze soba zabierałam jak do tej pory) no ale po 2h - 108, czyli te kiwi mi nie zaszkodziły :-)

A u mnie na przekąskę obiad jak zwykle :rofl2: dziś spaghetti bolognese :-D dla mnie super hiper al dente, prawie chrupiące :baffled:
 
Iza ja też do czasu szkolenia tak liczyłam ale na szkoleniu kazali liczyć jedną łyżkę jako jeden wymiennik i to samo z kaszą. Pychotka podwieczorek ale jak to danie wygląda u Ciebie objętościowo? Ile zjesz makaronu bo na podwieczorek mało WW:-(
 
Iza ja też do czasu szkolenia tak liczyłam ale na szkoleniu kazali liczyć jedną łyżkę jako jeden wymiennik i to samo z kaszą. Pychotka podwieczorek ale jak to danie wygląda u Ciebie objętościowo? Ile zjesz makaronu bo na podwieczorek mało WW:-(

o! a jakie jeszcze zmiany w wymiennikach Ci podali?
objętościowo to wyjdzie jakieś 6 nitek makaronu :-( i dwie łyżki sosu :baffled: ale smaczek będzie :-D
 
Iza to chyba jedyna "nowość" dotycząca wymienników. No rzeczywiście pychotka;-):tak: ja jutro na obiad zrobię sobie takie spaghetti tylko zastanawiam się nad tym żeby jak najbardziej pasowało do naszej diety. :-( Więc to już chyba nie będzie takie pyszne.

Na podwieczorek zwykłe płatki z odrobiną mleka 0,5 czyli jak z wodą;-) i kawka. Po godzinie 102:tak: Nawet smaczne z tą imitacją mleka. Zawsze jakaś odmiana.
 
AgMich ja zawsze pijam taką wodę 0,5% :) tzn zawsze przed ciążą, bo przy moim obżarstwie choć tyle mogę zrobić dla mojego organizmu :)

Dzisiaj pierwszy raz od czasu cukrzycy zachcialo mi sie czegos slodkiego i to tylko pod wpływem opakowania wafelka!! Znalazłam w sklepie taka nowość Prince Polo o smaku caffe latte - no przepiekne opakowanie!!! No i musialam go mieć, a potem i zjeść. Matko ale to było pyszne!!!!! Po godzinie 107
Co to za pieruństwo ze po słodyczach mamy jak zauwazylam dobre cukry a po roznych innych mniej smacznych rzeczach to nie zawsze????
 
reklama
Kurcze zmierzyła przed kolacją a tu 146:szok::wściekła/y:ale się wkurzyłam to przez te płatki. Już ich nie tknę! A wy jecie płatki z mlekiem? Mleko mi nie podnosi cukru więc to na bank płatki. :-(
 
Do góry