reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Wiecie co? Wchodzę na forum a tu ogromniasta reklama nowych kanapek z McDonalda :szok: Ale bym wsunęła taką!!!!!:-D:-D:-D
 
reklama
U mnie to akurat różnie jest z tym wzrokiem czasem widzę dobrze czasem gorzej nie wiem od czego to zależy okulista zalecił -0,75 i że nie muszę nosić okularów na co dzień tylko jak mam taką potrzebę a ja to niekiedy z kilku metrów nr autobusu nie widzę :zawstydzona/y:
Carioca
Twoja diabetolog Cię skierowała do okulisty czy sama poszłaś?
 
Ostatnia edycja:
Właśnie dzwoniłam do gina i bardzo pomogła mi ta rozmowa :tak:. Wizytę mam za cztery tygodnie (DOPIERO) ale powiedział, że mniejsza kość udowa o cztery dni to nie dramat i mam nie panikować. Wspominałam już, że miałam chodzić tylko do jednego lekarza ale diabetolog stwierdziła, że mam chodzić do swojego ginekologa i co najważniejsze jak wszystko będzie dobrze to będę rodzić w swoim szpitalu a nie w Poznaniu! To jeszcze bardziej zmotywowało mnie do trzymania diety. A już miałam zjeść kawałek serniczka na zimno!:zawstydzona/y:

Migotka mi moja diabetolog mówiła, że będę miała też robione badanie dna oka ok. 38 tygodnia chyba, że będą zwiastuny wcześniejszego porodu to ok 36 tyg. Musisz spytać bo może to zależy od lekarza.
 
AgMilch - rozjazdy w pomiarach u mojej córuni to 2 tyg i mój gin mówi, ze to w normie :eek: Co dopiero o 4 dni...

Migotko - zapisałam sie sama, bo muszę sprawdzić siatkówkę, a potem mi diabetolog powiedziała żebym sprawdziła też dno oka. Do okulisty nie trzeba mieć skierowania - dzwoni sie i umawia bezpośrednio, tylko u nas czeka się na wizytę średnio 2 miesiące, więc radzę nie zwlekać :tak:
 
Carioca wiem, że to nie dużo i że panikuje ale przed wami mogę po panikować i się wyżalić bo wszyscy w moim otoczeniu mają juz dosyć zrzędzenia:tak: a ja jestem naprawdę mega panikarą:tak:
 
AgMich u mnie w pomiarach małego też są różnice miałam usg w 31tydz 4d a rozbieżności spore i martwię się bo ma dużą główkę względem reszty choć gin powiedział że wszystko ok ale jakoś zaczynam się niepokoić bo wymiar dwuciemieniowy główki był na 34tydz(+,-) 2dn, obwód brzuszka 29tydz (+,-) 4dn a długość kości udowej tak jak powinno być 31tydz(+,-) 3dn i mój maluszek jeszcze leży sobie wygodnie w położeniu podłużnym miednicowym i mam nadzieję że się przekręci jak trzeba:eek:
 
cześć dziewczyny

AgMich ja również jestem panikarą i jak tylko coś się dzieje nie tak to wszyscy muszą się nieźle nasłuchać. A teraz to zaczynam już bać się porodu.

dzisiaj już cukry ok. A wczoraj pozwoliłam sobie na loda, no i po godzinie 104 także jest ok. Ciągle coś podjadam i nie umiem się powstrzymać, bo tak mi się tego wszystkiego chce, a jak widzę, że cukry niskie to już całkiem sama sobie się tłumaczę, że przecież nie robię krzywdy dzidzi jak mam niskie cukry.
 
a ja się dziś spotkałam z warszawskimi listopadówkami :) zżarłam krewetki, 3 łyżki ryżu, sałątkę caprese i 40 frytek. I cukier 123 :-D 6 brzuchatek w kupie robiło wrażenie na postronnych :cool2:
 
reklama
cześć dziewczyny

AgMich ja również jestem panikarą i jak tylko coś się dzieje nie tak to wszyscy muszą się nieźle nasłuchać. A teraz to zaczynam już bać się porodu.

dzisiaj już cukry ok. A wczoraj pozwoliłam sobie na loda, no i po godzinie 104 także jest ok. Ciągle coś podjadam i nie umiem się powstrzymać, bo tak mi się tego wszystkiego chce, a jak widzę, że cukry niskie to już całkiem sama sobie się tłumaczę, że przecież nie robię krzywdy dzidzi jak mam niskie cukry.


Widzę że mamy podobne przemyślenia ja tak samo sobie tłumaczę jeśli chodzi o cukry :cool2: i zaczynam wtedy podjadac i o porodzie też coraz więcej myślę
Widzę że mamy chyba na ten sam dzień termin porodu :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry