reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

carioca77 dzięki za to mleko:))) wczoraj wypiłam kubek o 22 i dzis rano brak ketonów:-). Dodałam do niego cynamonu mysląc że skoro niektórym obniża poranny cukier i mi sie uda ale niestety nie udało sie osiągnąć dwa w jednym. Ale pociecha że ketonów nie ma:-) cukier ranny codziennie 100 - 103. czekam do wtorku na wizytę u diabetologa. Miłego weekendu Słodziutkie:tak:
 
reklama
Witam Was weekendowo

Ja już po drugim śniadaniu i zaliczyłam już dzisiaj mały kawałek jabłecznika. Wieczorem grill i tak sobie myślę, że małą kiełbaskę wypadało by zjeść.

Jeszcze dwa miesiące ... kiedy one w końcu miną
 
ja kiełbasy mogę ile mi się zmieści :-) ona nie ma węglowodanów i nie winduje mi cukrów :tak:
podzielcie się ze mną proszę informacjami nt porodu z cukrzycą? Mam mętlik w głowie.., wiem, że było kilka postów na ten temat, ale wątek jest tak rozbudowany, że nie udało mi się znaleźć, a z ginem będę rozmawiać dopiero za parę dni :-( w Wawie specjalizuje się w takich porodach karowa i jeszcze jakiś szpital? czy tam też trzeba się zapowiedzieć, żeby byli przygotowani? w jakich sytuacjach kładą na patologię w terminie porodu?
 
Nie zapytałam o to ginekologa, ale pytałam moją diabetolog, czy poród będzie musiał przebiegać z kroplówką z glukozy, a ona że tak - jeśli kobieta w ciąży była na insulinie, a poza tym to sie jedynie kontroluje poziom cukru.
Natomiast - przed porodem trzeba zbadać u okulisty dno oka. Mam termin na za miesiąc :confused2:
 
Dziewczyny, ja się tylko melduję, po wizycie czwartkowej u diabetologa wszystko ok. Z racji moich wyników, cukier mam badać tylko jak mi się przypomni, nie stosuję diety cukrzycowej, wyniki mam idealne. Po porodzie od czasu do czasu mam sprawdzić cukier, nie muszę robić powtórki obciążenia glukozą :-D Nie muszę się już pojawiać w poradni diabetologicznej.
 
Dzieki za rady. Pozbylam sie ketonow, od 3 dni juz nie mam zadnych. Jem wieczorem przed snem jogurt z polowa kromki chleba.
Poza tym to moja nowa pani doktor stwierdzila, ze za czesto zdarza mi sie hiperglikemia i mam albo jesc wiecej, albo zmniejszyc dawki insuliny po obiedzie i po kolacji. Podobno to zle wplywa na komorki mozgowe moje i dzidzi. Tak wiec zmniejszylam, no i cukier mam nadal dobry, a nie zdarza mi sie hiperglikemia. Jakos mam lepsze cukry ostatnio (oprocz sniadania, oczywiscie). Moze to pod koniec ciazy sie polepsza?
Carioca77: Biore pewnie cos podobnego do Fenoterolu, nazywa sie Partusisten. Ale cukrzyce mialam juz wczesniej, w 23 tygodniu. Partusisten biore od 32 tygodnia. Tak wiec to nie wina lekow.
Co do porodu, to pytalam juz pare osob, lekarzy i poloznych i mowili, ze normalnie moge rodzic. Nic nie slyszalam o kroplowce z glukozy. Ale pewnie w szpitalu beda wiedzieli, co zrobic. Juz mnie tam znaja, bo bylam u nich tydzien, chociaz musze przyznac, ze pare pielegniarek na prawde mialo male pojecie o cukrzycy ciazowej (np. dopiero po 2 dniach jedna z lepszych pielegniarek powiedziala mi, ze cukier mi skoczyl po zastrzyku na rozwoj pluc dziecka). Tak wiec bede sama pilnowac cukrow, no i moj maz ze mna.
 
Witam wszystkie "słodkie mamuśki". O cukrzycy ciążowej dowiedziałam się dwa tygodnie temu. W poprzedniej ciąży też się z nią męczyłam jednak przegrałam i straciłam mojego Aniołka w 38 tyg. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Przeczytałam wszystkie wpisy od pierwszego do ostatniego i nareszcie wiem, że nie jestem sama!Cukry cały czas w normie jednak dzisiaj na czczo 105!:-(Chyba zbyt późno wczoraj poszłam spać!Już po śniadanku (dwie kanapki z serkiem wiejskim i sałata z pomidorem i ogórkiem). To dopiero 20 tydz. ciąży i bardzo się cieszę, że was znalazłam. Razem zawsze raźniej!Termin: 8.01.2010.
 
kaśka k ja też jeździłam na Polną. Totalna porażka! Teraz jestem zapisana prywatnie do dr Ewy Biegańskiej. Ona też przyjmuje w poradni na Polnej ale mój gin mówił, że lepiej iść prywatnie.Wiesz może coś więcej o niej?Czy warto do niej iść?pozdrawiam
 
reklama
AgMich witamy na forum. Na pewno od dziewczyn dowiesz się wiele istotnych rzeczy. A twoja dzidzia umarła przez cukrzycę>? Strasznie mnie to zmartwiło

U mnie wczoraj cukier skoczył po obiedzie. Ale to pewnie dlatego, że polałąm sobie mięsko sosikiem. Nie było go dużo, ale cukier 133. Dzisiaj zjem normalny obiad taki jak zawsze i zobaczę czy to przez to czy po prostu takie skoki.
 
Do góry