reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Magni wyniki masz podobne do moich ja też na czczo miałm ponad 100 już teraz nie napisze dokładnie bo nie pamiętam ale chyba 118 po 2 godzinach miałam na pewno 65 więc różnica bardzo duża no i w tym problem że ciężko jest dieta wyregulować ten rodzaj cukrzycy no bo niby jak,nie mamy wpływu na pomiary na czczo bo w ciągu dnia można dietką sobie regulować :-(Jestem 3 dzień na insulinie i teraz na czczo pomiary są super ale muszę się kłuć ale cóż wszystko dla mojej kruszynki
 
reklama
maniulka a ja mam masakre w tym tygodniu cukier na czczo powyzej 90 a dzis oszalał 99.Pierwszy dzień po insulinie był 84 a teraz jak by go coś w d,,,, strzeliło i po posiłkach też ma powyżej 140 no zwariował a nie jem nic takiego innego , a dziś po kolacji 180 najwięcej ile miałam . Niewiem co dalej w poniedziałek wizyta i coś tak myślę że dostanę większą dawkę.:szok:
 
KasiulkaW no to nie dobrze ja mam super pomiary jak na razie mam nadzieje że tak zostanie.Teraz wieczorem to po kolacji po godzinie miałam 84 i nie wiedziałam co mam zrobić czy brać tą insulinę o 21/30 czy nie bo 84 to przecież mało a po insulinie jeszcze by spadła ale zjadłam jeszcze jabłko i mi podskoczył więc wzięłam po insulinie zjadłam 2 kanapki i herbate z łyżeczką cukru mam nadzieje że będzie git i już mi nie spadnie cukier :tak:
 
hej Rafaelo,
niestety stres ma wplyw na poziom cukru we krwi... zwieksza go.
i uwazajcie na produkty mleczne, gdyz u niektorych (jak np u mnie) weglowodany tluszczowe zwiekszaja cukier bardziej niz weglowodany 'zwykle' (niepamietam jaka jest roznica, ale tak mowila moja diabetolog). ja mam cukrzyce od 6 roku zycia, a teraz moja polozna i lekarz kazali mi obchodzic sie z soba jak z jajem... normalnie masakra...
 
Hello wszystkim. Wiedziałam że to tak pięknie nie będzie. Jestem w 35 tygodniu ciąży i prawdopodobnie mam cukrzycę boję się jak cholera, Może któraś kiedyś miała i wszystko dobrze się skończyło? Boje się o dziecko bo komplikacje ponoć mogą być straszne. Idę dopiero w po niedziałek do poradni. Błagam pomóŻcie bo się zapłacze.:-( To moja druga ciąża w [pierwszej nawet nie słyszałam o badaniu cukru a córka też urodziła się spora bo aż 4100 a prognoży były nawet na 4700.
Wczoraj robiłam cukier na czczo i wyszło 89 a po obciążeniu glukozą 50g 195.
Dziewczyny odpiszcie bo już jestem na skraju oszelenia.,
 
anesto 35 tc to juz kawał czasu pewnie dostaniesz dietkę i będzie ok z tego co sie orientuje to w tak wysokiej ciąży nie przepisują insuliny,mądre odżywianie się i przetrwasz te 5 tygodni i moja dobra rada nie czytaj za dużo rzeczy w internecie bo można oszaleć ja już dałam sobie na luz i nie czytam każda z nas jest inna trzeba wierzyć że będzie dobrze musi być:tak:Pozdrawiam
 
Anesto, cieszę się, że skorzystałaś z zaproszenia na wątek:-) Wiesz, ja myślę, że diabetolog zleci Ci powtórkę badania ale przy obciążeniu 75 g glukozy:tak: Ja po 50 g glukozy miałam 190, a to był 25 tc o ile się nie myle, a z biegiem ciąży to wyniki coraz gorsze podobno, więc u Ciebie nie jest aż tak źle. Do jutra czas Ci szybciutko zleci i zobaczysz, diabetolog napewno Cie uspokoi:tak: Trzymaj dietkę i bedzie ok, a z tego co pisałaś, to dzidzia nie jest aż tak strasznie znowu duża. Damy rade, przecież jesteśmy silnymi babami:-)
 
dziewczynki jutro wizyta wiec zobaczymy co i jak ale zajrze dopiero wieczorkiem wam opowiedziec bo wizyte mam na14,30 a zanim sie do niego dostane to spedze tam dobre 3 h musze kupic gazetke do czytania bo sie tam zanudze.Do juterka:-)
 
:happy2:Anesto nie martw się, mi wyniki po diecie, oczywiście jak już przestałam panikować i nakręcać się strasznymi historiami o cukrzycy, o czym pisała Maniulka (żeby nie czytać wszystkiego) unormowały się. Teraz po posiłkach mam do 114 a na czczo do max.88. Może to efekt obniżenia łożyska, ale już około 12 dni na czczo wszystko się prezentuje nienagannie, więc pewnie z tobą będzie tak samo:tak:ja jestem w 36 t.c., więc niewiele nas dzieli. Wiem, łatwo jest doradzać komuś spokój, ale to naprawdę najlepsza metoda. Kasiulka napisz co się stało, że pojawiły się takie problemy:confused::no: a jeszcze chciałam was spytać o paski do glukometru.Czy wasze są sterylne, pakowane każdy osobno? ja mam w takim pudełku i wkurza mnie to, że się utleniają bo wrzucone są razem, niektóre do góry nogami i trzeba uważać przy otwieraniu górnego "kapsla" bo delikatnie się nie da a jak mocniej się pociągnie to wszystko leci:wściekła/y:czy wy też macie z tym kłopot?
 
Ostatnia edycja:
reklama
wiatm dziewczynki
a ja mam juz dosc... okazalo sie ze wynik nie miarodajny i mam powtorzyc.
chodzilo o to ze nie bylam na czczo przez 12h przed badaniem
i czy ja mam sie cieszyc czy nie?
no nic
jutro jade zrobic ponownie badanie o ile pozalatwiam opieke dla synka i wszystko poustawiam
Anesto witaj, faktycznie jzu jestes na finiszu wiec dietka pewnie pomoze
Kasiulko czekamy na wiesci po wizycie
 
Do góry