reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Ehhh dziewczyny dopadł mnie jakiś kryzys :/ mam czasami serię przekroczeń porannego cukru, np 3 dni podrząd 91, mialam teraz na początku września wizytę u swojego diabetologa. Z racji tego że mam dobre cukry po posiłkach i brak ketonów umówiliśmy się że dopiero jak zacznę przekraczać 95 to wdrażamy insuline. Szukaliśmy w moim jadłospisie przyczyny tych rannych przekroczeń no j zasugerował mi żebym na podwieczorek nie jadła już owoców (bo jadlam zawsze na 2 śniadanie i podwieczorek) j faktycznie jak ręką odjął elegancko co rano 84...ale żeby nie było zbyt pięknie zaczęły pojawiać się ketony w moczu...sladowe/niewielkie ilości no ale są...pilnuje weglowodanow, nie jest ich za mało- nie mam już pomysłu na to i płakać mi się chce :( zostało mi 5 tyg tylko ;(
 
@Alkaa Jak dorzucisz węgli dzisiaj w ciągu dnia, to pewnie jutro rano nie będzie ketonów. Zresztą, podejrzewam, że nie wyszło Ci ich dużo?

A ja zrobiłam dzisiaj bzdurę niewyobrażalną. Zjadłam na śniadanie sporo całkiem nowego pieczywa. A przeciez pierwsze śniadanie muszę ostrożnie, od daaaawna nie miałam przekroczeń. I wyszło mi 156 na glukometrze. Słodko...
 
@Alkaa Jak dorzucisz węgli dzisiaj w ciągu dnia, to pewnie jutro rano nie będzie ketonów. Zresztą, podejrzewam, że nie wyszło Ci ich dużo?

A ja zrobiłam dzisiaj bzdurę niewyobrażalną. Zjadłam na śniadanie sporo całkiem nowego pieczywa. A przeciez pierwsze śniadanie muszę ostrożnie, od daaaawna nie miałam przekroczeń. I wyszło mi 156 na glukometrze. Słodko...
Nie, niewielkie ilości według koloru :) ale no jest to 3 dzień i to mnie martwi. Właśnie wczoraj miałam taki dzień że bardzo patrzyłam żeby tych węgli było sporo a i tak wyszły dziady. To nic dorzucę dziś jeszcze więcej:D ale jak wychodzą niewielkie ilości to nie ma tragedii prawda??

A odnośnie Twojego śniadanka to przecież nic się nie dzieje ;p raz na czas się zdarzy tym bardziej testując nowa rzecz, jak mi się tak zdarzy to się absolutnie nie przejmuje, wiadomo od czego to się stało no i trzeba,rba próbować przecież. Ja też ostatnio tak zrobiłam tylko z kolacja, bo już miałam dość chleba IG który jem nie przerwanie od 2 miesięcy ;p
 
Wg mojej diabetolog do + lub ++ jest OK z ketonami.

U mnie zmienili sklad, wypiekli z innej mąki, nie zauważyłam, zamówiłam i taki przywieźli
 
Ja dzisiaj pierwszy raz cukier poniżej normy. Czułam się ok. A w szpitalu jestem i nie miałam nic słodkiego żeby wciągnąć. Poszłam zrobić herbatę z cukrem (od lat pije gorzką) ledwo co przełknęłam. Zapomniałam nawet, że 2min wcześniej wzięłam letrox
 
Nie, niewielkie ilości według koloru :) ale no jest to 3 dzień i to mnie martwi. Właśnie wczoraj miałam taki dzień że bardzo patrzyłam żeby tych węgli było sporo a i tak wyszły dziady. To nic dorzucę dziś jeszcze więcej:D ale jak wychodzą niewielkie ilości to nie ma tragedii prawda??

A odnośnie Twojego śniadanka to przecież nic się nie dzieje ;p raz na czas się zdarzy tym bardziej testując nowa rzecz, jak mi się tak zdarzy to się absolutnie nie przejmuje, wiadomo od czego to się stało no i trzeba,rba próbować przecież. Ja też ostatnio tak zrobiłam tylko z kolacja, bo już miałam dość chleba IG który jem nie przerwanie od 2 miesięcy ;p
U mnie diabetolog twierdzi że ketony się pojawiają jak w tej później kolacji jest za mało węgli.. 🤔 Ale nie wiem, ja nigdy nie miałam z ketonami problemu. Gorzej z kolei u mnie z cukrem na czczo, zmniejszam i zmniejszam insulinę i dziś znowu cukier niski.... Nie wiem co się dzieje, głupia wczoraj nie zapytałam o przepływy na wizycie teraz sobie pluje w brodę 😑 a nie wiem czy sprawdzał...
 
U mnie diabetolog twierdzi że ketony się pojawiają jak w tej później kolacji jest za mało węgli.. 🤔 Ale nie wiem, ja nigdy nie miałam z ketonami problemu. Gorzej z kolei u mnie z cukrem na czczo, zmniejszam i zmniejszam insulinę i dziś znowu cukier niski.... Nie wiem co się dzieje, głupia wczoraj nie zapytałam o przepływy na wizycie teraz sobie pluje w brodę 😑 a nie wiem czy sprawdzał...
No będę coś kombinować dziś, może dorzucę jakąś paprykę do tej mojej biednej kanapki z serem :p a nie masz kontaktu z lekarzem? Zapisuj sobie pytania na telefonie, ja na każdej wyżycie na końcu wyciągam telefon z pytaniami bo inaczej ich nie zadam i potem też przeżywam. A w którym tc jesteś?? Przy końcówce to już chyba zawsze sprawdzają, więc może i Ci sprawdził a że było ok to nic nie mówił:)
 
reklama
Ja dzisiaj pierwszy raz cukier poniżej normy. Czułam się ok. A w szpitalu jestem i nie miałam nic słodkiego żeby wciągnąć. Poszłam zrobić herbatę z cukrem (od lat pije gorzką) ledwo co przełknęłam. Zapomniałam nawet, że 2min wcześniej wzięłam letrox
A czemu jesteś w szpitalu?:( słyszałam że w szpitalu kobiety z cukrzycą to lekko nie mają pod względem posiłków:/
 
Do góry