reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Mi ketony przez te dwa miesiące wyszły może że 3/4 razy i wiem dlaczego, u mnie ma to związek z małą ilością weglowaodanow złożonych, tego dnia co mi wyszły ketony zwracam większą uwagę na ilość weglowodanow złożonych i następnego dnia znowu ich nie mam. I dziś zrobię tak samo :) a jak u Was z cukrami po posiłku? Spacerujecie po tych głównych?? Ja np widzę u siebie że jak zjem obiad i siądę na dupie to cukier wysoki albo przekroczony, a jak posprzątam w domu albo pójdę na spacer z psem to jest około 100 wiem że to tego kwestia bo jem np 3 dni z rzędu to samo na obiad
Ja chodzę na spacerki tylko po obiedzie, po śniadaniu to mam aktywność w domu bo jest co ogarnąć zawsze... 😃 A po kolacji to ja się już idę kąpać i potem leniuchuje, ale cukier zawsze w normie po kolacji...
 
Hymm.. Dziś na czczo 71, szok.. Zmniejszę dziś dawkę insuliny, ja jestem chyba jakimś odmieńcem (dziś 34+0) 😳.. Ostatnio miałam niżej cukry w granicy 80.. 78.. 81... Wizyta u ginekologa w środę to zgłoszę.. Bo mnie zmartwił ten dzisiejszy spadek. Chodź nie czułam się źle przy takim cukrze, jedynie lekki głód.
 
Hej dziewczyny! Polecacie jakiś konkretny model glukometru domowego ?
A masz diagnozę cukrzycy? Ja jak odebrałam zły wynik to kupiłam sobie glukometr po czym diabetolog powiedziała, że ona pasków do tego modelu nie wypisze i wypisała mi receptę na paski innej firmy + bezpłatny glukometr. Dlatego, z perspektywy czasu, kupowanie samodzielne było strata pieniędzy. Ale też to wina mojego internisty, który wprost mi powiedział, że nie dostanę glukometru i refundacji na paski w poradni diabetologicznej - co było nieprawda.
 
A masz diagnozę cukrzycy? Ja jak odebrałam zły wynik to kupiłam sobie glukometr po czym diabetolog powiedziała, że ona pasków do tego modelu nie wypisze i wypisała mi receptę na paski innej firmy + bezpłatny glukometr. Dlatego, z perspektywy czasu, kupowanie samodzielne było strata pieniędzy. Ale też to wina mojego internisty, który wprost mi powiedział, że nie dostanę glukometru i refundacji na paski w poradni diabetologicznej - co było nieprawda.
Ja nie mieszkam w PL wiec raczej nic za darmo nie dostanę 😁 w środę mam wizytę ale Glukoza na czczo 102 nie napawa optymizmem 😔 chciałabym już coś zacząć działać i myslalam właśnie o glukometrze
 
reklama
Ja dostałam od swojej ginekolog Contour Plus One, ale nie wiem, czy Ci drania polecać, bo zawyża wyniki pomiędzy krwią żylną a włośniczkową o dobre 10-12 jednostek (czyli np przy Twojej 102 na czczo ta łajza by Ci pokazała z palca jakieś 112, a to już prosta droga do skoku ciśnienia i nerwów), więc absolutnie nie należy go traktować diagnostycznie, raczej jako śledzenie trendu z własną glikemią. Ale z dobrych stron to jest mały i poręczny, prosty w obsłudze plus ma aplikację na telefon, więc nie trzeba spisywać wyników ręcznie, bo wszystko się ładnie synchronizuje.
 
Do góry