reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Nawet nie mam skierowania do diabetologa [emoji849] robiłam krzywa cukrowa, cukier po 2 godzinach za wysoki (160) ale mój ginekolog stwierdziła że nie ma co panikować bo wynik nie jest jakiś.drastyczny, skierowania mi nie dała tylko miałam właśnie na dietę przejść [emoji43] jestem pozostawiona sama sobie bo lekarz rodzinny powiedział że skoro ginekolog ma wyniki badań to niech on mnie kieruje [emoji849]
To faktycznie trochę dziwne. Takie zjazdy zdarzają się przy insulinie ale przy diecie nie mam pojęcia dlaczego tak masz. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że Twoja ostatnia przekąska przed snem czyli jabłko i ogórek kiszony nie są najlepszym źródłem węglowodanów na noc. Owoce to fruktoza czyli cukier prosty, cukier szybko się uwolnił i szybko opadł. Nie wystarczyło do rana. Na noc mi zalecano weglowodany złożone czyli najprościej kanapkę.
Wynik poniżej 70 to już niedocukrzenie. Skontaktuj się z diabetologiem bo za niski cukier też nie jest dobry.
 
reklama
😱 Dziewczyno nie daj się! Zmień lekarza! Nie ujmując nic nikomu ale twój gin to chyba niedouk jakiś. Norma w krzywej przekroczona o 6 jednostek w dodatku cukier na czczo do 117 i on ci odmówił skierowania!? 😤 Rodzinny zresztą nie lepszy.
 
Nawet nie mam skierowania do diabetologa [emoji849] robiłam krzywa cukrowa, cukier po 2 godzinach za wysoki (160) ale mój ginekolog stwierdziła że nie ma co panikować bo wynik nie jest jakiś.drastyczny, skierowania mi nie dała tylko miałam właśnie na dietę przejść [emoji43] jestem pozostawiona sama sobie bo lekarz rodzinny powiedział że skoro ginekolog ma wyniki badań to niech on mnie kieruje [emoji849]
Słucham? Normalnie brak słów idz natychmiast do rodzinnego z wynikami i poproszę o skierowanie do diabetologa jeśli nie da to poproś o to na piśmie i zgłoś konwala do nfz i po drugie zmień lekarzy obu i idź do diabetologa w trybie pilnym co za debile brzydko mówiąc
 
Hej Dziewczyny. Niestety muszę do was wrócić. Dziś robiłam krzywą. Wynik na czczo z palca wyszedł mi ok, 91 ale już z krwi 95. Dwa pozostałe w normie ale podobno za niskie i krzywa jest za płaska. Ma któraś z was tak?
Robiłam glukoze na czczo już trzeci raz (jedno badanie) i raz miałam 97, raz 82 a dzisiaj 95 [emoji17]
 
Hej Dziewczyny. Niestety muszę do was wrócić. Dziś robiłam krzywą. Wynik na czczo z palca wyszedł mi ok, 91 ale już z krwi 95. Dwa pozostałe w normie ale podobno za niskie i krzywa jest za płaska. Ma któraś z was tak?
Robiłam glukoze na czczo już trzeci raz (jedno badanie) i raz miałam 97, raz 82 a dzisiaj 95 [emoji17]
Ech te durne cukry ranne witamy w klubie
 
Ja od rana cukry cudne, lekko powyzej 100 ale na kolacje zjadlam 3 kanapeczki wielkosci sucharkow z serem, kiszonym i pomidorem i cukier az 135 😤😤😤
 
Ja dziś też ładne cukry miałam. Najwięcej 126 po kolacji, ale przez konieczność zakupów trochę rozjechały mi się godziny posiłków i niestety do kolejnych posiłków cukry nie spadały tak jak powinny i po południu i wieczorem stałe powyżej 100. Wrrrr....
 
Ja dziś też ładne cukry miałam. Najwięcej 126 po kolacji, ale przez konieczność zakupów trochę rozjechały mi się godziny posiłków i niestety do kolejnych posiłków cukry nie spadały tak jak powinny i po południu i wieczorem stałe powyżej 100. Wrrrr....
No niestety każda anomalia w planach i wszystko rozjechane...
 
Hej dziewczyny, doradźcie cos... Od 3 dno rano mam te beznadziejne ketony.... :/ jem ost kolacje on22 kanapke z wedlina, glodna w dzien nie chodze, w kazdym posilku zjadam węglowo ldany a mimo to rano jak wstaje to mam te ketony... Macoe jakis pomysl na nie? Zwariować idzie... Jak nie cukier szaleje to ketony... . Porazka!!!!
 
reklama
Hej dziewczyny, doradźcie cos... Od 3 dno rano mam te beznadziejne ketony.... :/ jem ost kolacje on22 kanapke z wedlina, glodna w dzien nie chodze, w kazdym posilku zjadam węglowo ldany a mimo to rano jak wstaje to mam te ketony... Macoe jakis pomysl na nie? Zwariować idzie... Jak nie cukier szaleje to ketony... . Porazka!!!!
Ja też mam czasami rano ketony, mi na kolację diabetolog kazała jeść oprócz kanapki nabiał i jem np pół kostki twarogu ze szczypiorkiem nawet jak nie bardzo mi się chcę, wtedy przeważnie jest ok.
 
Do góry