reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Tylko zdziwiło nas gdy napisałas że ona twierdzi że mierzyć powinno się 2 godz po posiłku. Chyba że coś źle zrozumialam
 
reklama
U mnie normy tez 140... Jeszcze nie dawno byly to 120... Pamiętam ze takie mialam w 1 ciazy.. O zgrozo czlowiek sie męczył wtedy a widac 140 tez jest ok...
 
No to masz dietetyczkę która nie specjalizuje się w diecie ciężarnych. My mierzymy godzinę po posiłku bo u ciężarnych metabolizm cukrów jest szybszy. Co do śniadania to wiele z nas ma z nim problemy. Spróbuj rano zjeść tylko jedna kanapkę bez nabiału i owoców a dopiero na drugi posiłek normalna porcje. Czasami jest tak że nasza trzustka potrzebuje czasu żeby się obudzić i zacząć funkcjonować.
Wiem wiem dlatego chyba wydam tylko pieniądze i nic mi to nie pomoze 😡 juz nie wiem do kogo sie zwrocic
 
Ja swoją diab szukałam przez stronę znanylekarz. Najpierw sprawdziłam czy zajmuje się cukrzyca ciążową a potem poczytałam opinie pacjentów i dopiero wtedy umówiłam się na wizytę. Zresztą jak szukam innych lekarzy to też przez tą stronę.
 
Ja swoją diab szukałam przez stronę znanylekarz. Najpierw sprawdziłam czy zajmuje się cukrzyca ciążową a potem poczytałam opinie pacjentów i dopiero wtedy umówiłam się na wizytę. Zresztą jak szukam innych lekarzy to też przez tą stronę.
I ona ulozyla Ci diete? U nas w miescie nie ma wyboru w diabetologach dlatego umowilam sie do dietetyka 😁 ja ogolnie nie mam szczęścia do takich spraw. Zawsze przeczytam kilka pozytywnych opini i odrazu sie umawiam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
Rozpisała mi ilość węglowodanów na poszczególne posiłki i wyjaśniła jak je uzupełniać. Ja też nie mam diab w swoim mieście tylko jezdzilam przeszło 60 km. Ale jak dobry specjalista to warto szukać w regionie.
 
Hej[emoji4] czy mogłaby mi któraś doradzis w temacie wahania poziomu cukru? Otóż prawie przez tydzień miałam wysoki cukier na czczo powyżej 103 max 117, później dwa dni ok 87, 88 a później nagle 68 na czczo. Jeden dzień nie mierzyłam a dziś tylko 64 [emoji848][emoji849] co może być powodem takich różnić nagłych?
 
Hej[emoji4] czy mogłaby mi któraś doradzis w temacie wahania poziomu cukru? Otóż prawie przez tydzień miałam wysoki cukier na czczo powyżej 103 max 117, później dwa dni ok 87, 88 a później nagle 68 na czczo. Jeden dzień nie mierzyłam a dziś tylko 64 [emoji848][emoji849] co może być powodem takich różnić nagłych?
Bierzesz na noc insulinę czy regulujesz dieta?
 
Tylko dieta. Co ciekawsze raczej jem stała ilość węglowodanów. Rano dwie kanapki z warzywami i chuda wędlina, na drugie śniadanie przeważnie jogurt naturalny z płatkami owsianymi + owoc i kilka orzechów, lub jakieś placki owsiane, ewentualnie owsianke z owocami, na obiad chude mięso jakieś surówki i max 4 łyżki kaszy gryczanej, lub brązowego ryżu lub trochę makaronu pełnoziarnistego. Na podwieczorek jakaś kanapka, lub owoc z orzechami, albo pomidor z mozarella, albo jakaś sałatka z warzywami. Na kolację 3 kanapki, czasem z białym serem i warzywami, a czasem z wędlina i dużo warzyw. No i jeszcze jakiś posiłek przed snem. Albo kanapka, albo pół jabłka i garść nasion słonecznika. Wczoraj właśnie zjadłam to jabłko i słonecznik i ogórek kiszony. [emoji848]
Bierzesz na noc insulinę czy regulujesz dieta?
 
Ostatnia edycja:
reklama
To faktycznie trochę dziwne. Takie zjazdy zdarzają się przy insulinie ale przy diecie nie mam pojęcia dlaczego tak masz. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że Twoja ostatnia przekąska przed snem czyli jabłko i ogórek kiszony nie są najlepszym źródłem węglowodanów na noc. Owoce to fruktoza czyli cukier prosty, cukier szybko się uwolnił i szybko opadł. Nie wystarczyło do rana. Na noc mi zalecano weglowodany złożone czyli najprościej kanapkę.
Wynik poniżej 70 to już niedocukrzenie. Skontaktuj się z diabetologiem bo za niski cukier też nie jest dobry.
 
Do góry