reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Dziewczyny, ja o cukrzycy dowiedziałam się o 22 tygodniu i też byłam załamana. Zwłaszcza, że zawsze byłam chuda i nie spodziewałam się tego. Jednak choroba nie wybiera. Ja miałam przekroczony wyniki po 2h. Na szczęście jakoś poradziłam sobie samą dietą. Ogólnie nie miałam problemow z trzymaniem cukrów w normie. Dużo tez chodziłam na spacery. Ruch obniża poziom glukozy. Teraz po ciąży jestem chudsza niż przed ciąża :D
ja mam szew wiec musze lezec , dzis sie dowiedzialam i mn ie to podlamalo , poki co wiem ttyle ze tak jak ty ten drugi wynik mam za wysoki , co jadlas
 
dzieki , juz zdarzylam wygrzebac hehe zanim przeczytalam twoja odpowiedz , po scignieciu pliku nie moge zjechac normalnie , urywa mi poprostu watki w sensie przeskakuje , ogolnie to jak dla mnie jest to strasznie skomplikowane , ten opis o wglowadanach itd i na poczatku pisza tak jakby nic nie mozna , jak jest przykladowy jadlospis to juz to lepiej wyglada ale mi gotuje siostra bedzie problem , ehh , dziekuje Aniu bardzo
 
To ja Ci napiszę co mniej wiecej jem aktualnie :)
Śniadanie: dwie kanapki chleba żytniego na zakwasie z wędlina/jajkiem/jajecznica z 3 jajek plus świeże warzywa. Uważaj na chleb bo nawet żytni potrafi podnieść cukier. Trzeba znaleźć odpowiedni.
Drugie śniadanie: jogurt naturalny/kefir plus owoc plus kromka chleba chrupkiego lub kilka orzechów wloskich
Obiad: zupa czysta lub z kaszą/ryżem, ogórkowa, pomidorowa, krupnik (zupy krem na ogół podnoszą cukier) mięso np kurczak,indyk gotowany czy z piekarnika/ ryba pieczona w folii z kaszą/ryżem i warzywami.
Podwieczorek: z reguły jakis owoc z jogurtem lub twarozek z rzodkiewka i szczypiorkiem do tego chrupkie pieczywo.
Kolacja: 2 kromki chleba żytniego z wędlina/tuńczykiem/zimne nóżki i do tego jakas warzywna sałatka.
Posiłek nocny: Kromka chleba z sałatą i serem żółtym (ser żółty jest tłusty i dzieki temu organizm w nocy nie gloduje dlatego jem codziennie na noc) i jakies warzywo typu papryka, pomidor, do tego czasem kubek ciepłego mleka.
To tak mniej wiecej ;)
 
@Donata83 tak jak napisała AniaKofi, dużo warzywa na pewno trzeba jeść. Poza tym dobra też jest soczewica jak lubisz. Ma niski indeks glikemiczny .Dla mnie chudy biały ser też był ok. Chleb piekłam sama i nigdy po chlebie którym upiekłam nie miałam za wysokiego cukru :)
 
@Donata83 tak jak napisała AniaKofi, dużo warzywa na pewno trzeba jeść. Poza tym dobra też jest soczewica jak lubisz. Ma niski indeks glikemiczny .Dla mnie chudy biały ser też był ok. Chleb piekłam sama i nigdy po chlebie którym upiekłam nie miałam za wysokiego cukru :)
Ooo a piekłaś w maszynce do chleba czy w piekarniku? Jak w piekarniku to poproszę przepis na taki chlebek :)
 
To ja Ci napiszę co mniej wiecej jem aktualnie :)
Śniadanie: dwie kanapki chleba żytniego na zakwasie z wędlina/jajkiem/jajecznica z 3 jajek plus świeże warzywa. Uważaj na chleb bo nawet żytni potrafi podnieść cukier. Trzeba znaleźć odpowiedni.
Drugie śniadanie: jogurt naturalny/kefir plus owoc plus kromka chleba chrupkiego lub kilka orzechów wloskich
Obiad: zupa czysta lub z kaszą/ryżem, ogórkowa, pomidorowa, krupnik (zupy krem na ogół podnoszą cukier) mięso np kurczak,indyk gotowany czy z piekarnika/ ryba pieczona w folii z kaszą/ryżem i warzywami.
Podwieczorek: z reguły jakis owoc z jogurtem lub twarozek z rzodkiewka i szczypiorkiem do tego chrupkie pieczywo.
Kolacja: 2 kromki chleba żytniego z wędlina/tuńczykiem/zimne nóżki i do tego jakas warzywna sałatka.
Posiłek nocny: Kromka chleba z sałatą i serem żółtym (ser żółty jest tłusty i dzieki temu organizm w nocy nie gloduje dlatego jem codziennie na noc) i jakies warzywo typu papryka, pomidor, do tego czasem kubek ciepłego mleka.
To tak mniej wiecej ;)
Dziekujw slicznie Aniu :) a powiedz mi czy ziemniaki calkiem odpadaja? Czy np raz max 2 raxy moge z kopetkiem zjesc i na czym smazysz jajecznice? Jesli chodzi o miesa to czy wvhodzi w gre schan chudy lub wolowina eaz w tyg lub ewentualnie lopatka? I jesli np spagethi z brazowego makaronu bym chciala to na jakich tluszczach smazyc oholnie do tej pory smasylam na oliwie lib rzepakowym, i cxy np mieso kuso bygotowane lub z piekarnia czy moge czsse na odrobinie tluszczzrobic kotleta bez panierki? I jakipprzyprawy sa kategorycznie nie dozolone? Przepraszam zavtyle pytan ale dzis nawet jeszcze nic niwja no sie nohe, wiem ze to bezsendu bo przez niewiem nawet od kiedy to mam a jadlam slodyczy duzo bo mam w ciaxy zachcianki i lody, przed ciaza nie mialam, fdo tego tyb lezacto pewnievstad ta cukrxyca oile jest, jutro sie okaze
 
W pierwszej ciąży przy cukrzycy mogłam jeść ziemniaki, w tej podnoszą mi cukier. Więc warto potestowac sobie z produktami. Smażenie nie jest zalecane przy cukrzycy. Po godzinie cukier mozesz mieć w normie, ale potem zaczyna rosnąć zamiast spadać i to nie jest bezpieczne dla dziecka. Schab i polędwice wołową zjadam dość często, ale robię je w piekarniku. Nie smażę nic, no oprócz jajecznicy, którą przyrządzam na maśle i cukier mam po niej spoko. Słodycze odpadają całkowicie. Skacze po nich cukier odrazu po zjedzeniui potem szybko spada więc to też nie jest dobre dla dziecka. Musisz starać się utrzymywać cukier na stałym poziomie. Mi każdy makaron podnosi cukier, nawet brązowy. Po godzinie jest ok ale potem rośnie wiec zrezygnowałam całkowicie. Zastępuję grubymi kaszami. Co do przypraw to ja używam wszystkich możliwych w ostrą papryką na czele ;) posprawdzaj na co możesz sobie pozwolić a z czego zrezygnować. Np w poprzedniej ciąży nektarynka potrafiła mi podnieść cukier do 150 a teraz mogę zjeść 3 na raz i cukier spoko ;)
 
Co do ziemniaków to lepiej ich unikać bo mają wysoki indeks glikemiczny. Ja raz na obiad zjadłam dwa małe ziemniaki z rybą i cukier p 1h miałam 128. Niby w normie, ale to przecież były tylko dwa ziemniaczki :szok:. Lepiej jeśc kasze na obiad. Mi brązowy makaron nie podnosił cukru. Ze słodyczy oczywiście lepiej zrezygnować. Co prawda ja upiekłam ciasto drożdżowe na mące graham i zamiast cukru użyłam ksylitolu i cukier miałam ok po takim cieście. Mierzyłam po 15min, po 30 min i po 1h tez. Zawsze był ok. Ale ciasto drożdżowe na mące graham nie jest tak smaczne jak zwykłej mące 8-)
 
reklama
Do góry