reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dokładnie, ja jestem zawiedziona pierwszą wizytą. Nie dowiedziałam się nic nowego... Mówiłam, że nie radzę sobie na czczo, usłyszałam tylko że mam jeść kanapkę o 22.
Cały dzień mam do du... Rano znowu cukier powyżej normy, już nie potrafię tego ogarnąć, psychicznie siadam [emoji20][emoji20][emoji20] w pracy, w domu co chwilę płacz i chęć poddania się.
Może Wasi diabetolodzy podali jakiś sposób na cukier na czczo? Prócz insuliny...
 
reklama
Dokładnie, ja jestem zawiedziona pierwszą wizytą. Nie dowiedziałam się nic nowego... Mówiłam, że nie radzę sobie na czczo, usłyszałam tylko że mam jeść kanapkę o 22.
Cały dzień mam do du... Rano znowu cukier powyżej normy, już nie potrafię tego ogarnąć, psychicznie siadam [emoji20][emoji20][emoji20] w pracy, w domu co chwilę płacz i chęć poddania się.
Może Wasi diabetolodzy podali jakiś sposób na cukier na czczo? Prócz insuliny...
A co zjadasz na ostatni posilek?
 
Tak jak napisałam: o 22 kanapkę z razowego chleba z białym serem, szynką. Czasem jadłam jogurt naturalny...
Ja w poprzedniej ciąży zjadalam na noc zwyklą białą bułkę lub chleb razowy z żółtym serem, do tego jakieś warzywo. Często dodawałam do tego szklankę ciepłego mleka. Czasem zamieniałam ser żółty na masło orzechowe. Tylko po takich zestawach cukier mialam rano w normie. Spróbuj;)
 
Ja w poprzedniej ciąży zjadalam na noc zwyklą białą bułkę lub chleb razowy z żółtym serem, do tego jakieś warzywo. Często dodawałam do tego szklankę ciepłego mleka. Czasem zamieniałam ser żółty na masło orzechowe. Tylko po takich zestawach cukier mialam rano w normie. Spróbuj;)
Dzięki, jutro kupię białe pieczywo :)
 
Nam na szkoleniu mówili, że na noc ZAWSZE ser żółty, ze 2 plasterki nawet bo jest tłusty i organizm nie gloduje w nocy i cukier na czczo powinien być ok ;)
 
Dokładnie tak. Za dużo więcej Ci nie powie, tylko ogólnie jak mam wyglądać dieta, ale to mniej więcej w internecie można wyczytać. Ni metoda prób i błędów.
Ja miałam pierwszą wizytę u diabetologa 10 grudnia i właśnie poza ogólnymi informacjami, dostaniem glukometru i receptą na paski to za dużo się nie dowiedziałam. Mam prowadzić dziennik i zależnie od wyników będziemy włączać insulinę. Kolejną wizytę mam w pierwszej połowie stycznia. Jedynie dostałam informację że jeśli do 21 grudnia będę miała problem z utrzymaniem cukrów w ryzach i często będę przekraczać normy to mam przyjść to mnie wciśnie między pacjentami i będziemy konsultować.

Przez przerwę świąteczną masz taką odległą wizytę? Ciężarną ze skierowaniem mają obowiązek przyjąć najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Chociaż wiele przychodni na to nie patrzy jak się nie upomnisz.
No niestety, powiedzieli, ze nie ma szans na wczesniejsza wizyte. Oczywiscie naczytalam sie czym moze grozic tak wczesnie wykryta cukrzyca...zmrozilo mnie :( byc moze jiz narobilam maluszkowi woele zlego
 
No niestety, powiedzieli, ze nie ma szans na wczesniejsza wizyte. Oczywiscie naczytalam sie czym moze grozic tak wczesnie wykryta cukrzyca...zmrozilo mnie :( byc moze jiz narobilam maluszkowi woele zlego
Basiulka Ty nic się nie zamartwiaj;) żeby zaszkodzić maluszkowi musiałabyś się nieźle postarać. Dobrze, że tak wcześnie wykryta bo możesz zacząć szybciej działać. Ja od zrobienia testu ciazowego w 4 tygodniu zaczęłam mierzyć cukier i w 6 tygodniu już zaczął szaleć. Zwracaj uwagę na to co jesz, jedz co 2-3h, dużo spaceruj i zanim się obejrzysz Maleństwo będzie przy Tobie :)
 
reklama
Basiulka Ty nic się nie zamartwiaj;) żeby zaszkodzić maluszkowi musiałabyś się nieźle postarać. Dobrze, że tak wcześnie wykryta bo możesz zacząć szybciej działać. Ja od zrobienia testu ciazowego w 4 tygodniu zaczęłam mierzyć cukier i w 6 tygodniu już zaczął szaleć. Zwracaj uwagę na to co jesz, jedz co 2-3h, dużo spaceruj i zanim się obejrzysz Maleństwo będzie przy Tobie :)
widze Aniu, ze przywodca w tej grupie jestes:) i dobrze, ze sa takie fora, bo dzieki wlasnie takim osobom jak Ty, robi sie lepiej na duszy:)
 
Do góry