reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Czesc, Kobietki. Niestety do diabetologa zostalam umowiona najwczesniej jak sie dalo, czyli 4 stycznia. Nie wiem co robic do tej pory. Zalamka :(
A nie musisz się wcześniej spotkać z dietetykiem? Staraj się poprostu jeść zdrowo. A glukometr dostałaś do kontroli cukru?
U mnie było tak że do diabetologa musiałam czekać 2 tygodnie ale odrazu jak się rejestrowałam to dostałam glukometr i wytłumaczyli mi jak go używać. Natomiast wizytę u dietetyka miałam tydzień wcześniej niż u diabetologa.
 
reklama
Czesc, Kobietki. Niestety do diabetologa zostalam umowiona najwczesniej jak sie dalo, czyli 4 stycznia. Nie wiem co robic do tej pory. Zalamka :(
Ja tez czekałam sporo czasu... Załatwiłam sobie glulometr no i kupilam paski, mierzylam na czczo i godzinę po posiłku, obserwowałam i notowalam co powoduje skoki i tak dotrwalam...
 
Ja też zapisywałam wszystko co jadałam. Liczyłam ilość zjedzonych węglowodanów oraz ilość kalorii w każdym posiłku i dzięki temu udawało mi się trzymać cukier w normie. Chociaż było to trochę upierdliwe, ale trzeba uważać, żeby nie zjadać za dużo węglowodanów do posiłku i oczywiście jeść takie o niskim indeksie glikemicznym.
 
Cześć Basiulka :) tak jak piszą dziewczyny-dasz radę. Wiem, że diagnoza jest przerażająca bo sama to przeszłam. Cukrzyca od samego początku ciąży, od 6 tygodnia na diecie, a od 8 tygodnia na insulinie nocnej. Teraz leci już 28 tydzien i nie ma tragedii ;) pokombinujesz z posiłkami, sprawdzisz co Ci podnosi cukier a co mozesz jeść bez obaw i przebrniesz na luzie :) ja odkrylam mandarynki. Mogę zjesc 5 naraz a cukier spoko ;) masz jakies pytania to pisz śmiało.

O tak mnie owoce ratują, bo o dziwo prawie wszystkie mogę jeść, więc i mrożone truskawki idą w ruch, porzeczki, kiwi, mandarynki, pomarańcze, jabłka. Widzę, że u mnie najgorsze węglowodany i tego muszę najbardziej pilnować.

Kurde, diabetolog dał mi inny glukometr i teraz jest problem. Na jednym wyniki ok (accu check performa)a drugi za wysoki (glucomaxx conect). Mam problemy na czczo więc dla mnie różnica między 88 a 99 jest znaczącą... Macie jakieś doświadczenia z tymi modelami ??

Ja mam Contour plus One, ale ja nawet w celu sprawdzenia czasami sobie pobierałam jedno pobranie po drugim i wyniki potrafią mi się różnić o 5 jednostek. Pewnie jakaś granica błędu jest, chociaż ja też mam ten problem, że ja kłuję się na "5" a i tak muszę często nacisnąć palec żeby mieć odpowiednio dużą kroplę, a nie powinno się tego robić.

Jeszcze mogę Wam dziewczyny polecić aplikację na telefon SweetPregna, jest ona autoryzowana przez NFZ i możecie tam przetrzymywać swoje wyniki. Nie wiem jak z innymi glukometrami, ale ja mogę połączyć swój z aplikacją przez bluetooth i wyniki same mi się będą zapisywać w apce.
 
Ja też zawsze wyciskam kropelkę krwi, inaczej nie leci :) a co do aplikacji sweet pregna to jakoś mi nie podpasowala, starej daty jestem i wole wszystko mieć zapisane na papierku ;)

Joanna podziwiam Cię serio! Za tę skrupulatność. Brawo:)
 
@springflower todzilas naturalnie z wielowodziem? Jak dzidzia się ma?
Basiulka do 4.01 nie daleko do tego czasu po zytaj o diecie cukrzycowej i już sobie wprowadź.
Joanna mary No co ty z powodu cukrzycy ciążowej rezygnować z drugiego dziecka? Przecież o tym się zapomina jak o porodzie. Poza tym nie jest poqiedziane ze będziesz miała w drugiej ciąży.
 
@springflower todzilas naturalnie z wielowodziem? Jak dzidzia się ma?
Basiulka do 4.01 nie daleko do tego czasu po zytaj o diecie cukrzycowej i już sobie wprowadź.
Joanna mary No co ty z powodu cukrzycy ciążowej rezygnować z drugiego dziecka? Przecież o tym się zapomina jak o porodzie. Poza tym nie jest poqiedziane ze będziesz miała w drugiej ciąży.
Naprawde dziekuje Wam za wsparcie:) glukometr i paski bede miala jutro, wiec do tego 4 stycznia pomierze cukier , bo na poczatku pewnie doktor i tak kazalaby mi najpierw mierzyc i obserwowac:)
 
reklama
Naprawde dziekuje Wam za wsparcie:) glukometr i paski bede miala jutro, wiec do tego 4 stycznia pomierze cukier , bo na poczatku pewnie doktor i tak kazalaby mi najpierw mierzyc i obserwowac:)

Dokładnie tak. Za dużo więcej Ci nie powie, tylko ogólnie jak mam wyglądać dieta, ale to mniej więcej w internecie można wyczytać. Ni metoda prób i błędów.
Ja miałam pierwszą wizytę u diabetologa 10 grudnia i właśnie poza ogólnymi informacjami, dostaniem glukometru i receptą na paski to za dużo się nie dowiedziałam. Mam prowadzić dziennik i zależnie od wyników będziemy włączać insulinę. Kolejną wizytę mam w pierwszej połowie stycznia. Jedynie dostałam informację że jeśli do 21 grudnia będę miała problem z utrzymaniem cukrów w ryzach i często będę przekraczać normy to mam przyjść to mnie wciśnie między pacjentami i będziemy konsultować.

Przez przerwę świąteczną masz taką odległą wizytę? Ciężarną ze skierowaniem mają obowiązek przyjąć najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Chociaż wiele przychodni na to nie patrzy jak się nie upomnisz.
 
Do góry