reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witajcie Dziewczyny Jetem od trzech tygodni cukrzycową mamą , jutro zaczynamy 30 tydzień , z małym wszystko ok , wczoraj miałam III prenatalne . Nie miałam żadnych objawów cukrzycy jak pewnie większość z Was , dopiero krzywa pokazała co i jak .
Na razie cykory ujarzmione dietą zobaczymy co dalej .
Ja też w 30 :) miałam identycznie jak Ty, po trzeciej krzywej wyszło.. na kiedy termin? :)
 
reklama
Nie skracanie szyjki nie ma związku z cukrzycą :)
Tusinka pod koniec ciąży raczej cukry szaleją nie normują się. Hormonów coraz więcej to i cukrzyca coraz bardziej daje się we znaki.
 
U mnie szyjka ma około 15mm teraz (rożnym lekarzom rożnie wychodzi) dodatkowo rozwarcie na około 1cm i rozwarcie wewnętrzne. Założyli mi pessar i lekarz powiedział, że mam normalnie funkcjonować. Według mnie 25mm, jak na ten etap ciąży, to długa szyjka.
To nie rozumiem czemu lekarz mówił że jest źle i że powinna być o 30% dłuższa.. który tc u Ciebie ?
 
To nie rozumiem czemu lekarz mówił że jest źle i że powinna być o 30% dłuższa.. który tc u Ciebie ?

Jak widać co lekarz to opinia. Oczywiście powinnaś słuchać się swojego lekarza prowadzącego. On wie co jest najlepsze dla Ciebie :)

Ja teraz jestem w 31tc. Do szpitala trafiłam w 29tc z powodu skracania się szyjki. Lekarz w szpitalu powiedział mi, że norma do 34tc to 25mm.
 
Witam wszystkie przyszle mamy :) jestem tu nowa chociaż z cukrzyca ciążowa jestem w związku od 11 tygodnia ciąży (pierwsza ciąża). Moim problemem od początku były cukry na czczo więc przy wynikach 87-95 dostałam insulinę. Zaczynałam od 4 j. teraz przyjmuje 9 j. Obecnie jestem w 29 tyg 5 dni. Jeszcze do 1,5 tygodnia wstecz wszystko było ok i systematyczne zwiększanie insuliny dawało piękne wyniki rano. Teraz zaczęły się schody. Nie mogę sobie poradzić z cukrami na czczo. Wczoraj 90 (po kolacji o 20:00 114 - kebab - pierwszy od poczatku ciąży), dzisiaj rano 101! Kolacja o 20:00 spaghetti carbonara cukier po 107, przed snem 99 więc zjadłam jeszcze jogurt naturalny z płatkami owsianymi. Jakiś czas temu gdy cukry miałam 92-93 podniosłam do 10 j. To o kilku dniach miałam 96, podniosłam znowu o 1 j. To miałam 98. Więc wróciłam do 9 j. I cukry były 87-90. Nie wiem już co robić. Diabetolog mówi żeby kombinować z posilkami i nie zwiększać za często. Macie jakieś pomysły?
 
Witam wszystkie przyszle mamy :) jestem tu nowa chociaż z cukrzyca ciążowa jestem w związku od 11 tygodnia ciąży (pierwsza ciąża). Moim problemem od początku były cukry na czczo więc przy wynikach 87-95 dostałam insulinę. Zaczynałam od 4 j. teraz przyjmuje 9 j. Obecnie jestem w 29 tyg 5 dni. Jeszcze do 1,5 tygodnia wstecz wszystko było ok i systematyczne zwiększanie insuliny dawało piękne wyniki rano. Teraz zaczęły się schody. Nie mogę sobie poradzić z cukrami na czczo. Wczoraj 90 (po kolacji o 20:00 114 - kebab - pierwszy od poczatku ciąży), dzisiaj rano 101! Kolacja o 20:00 spaghetti carbonara cukier po 107, przed snem 99 więc zjadłam jeszcze jogurt naturalny z płatkami owsianymi. Jakiś czas temu gdy cukry miałam 92-93 podniosłam do 10 j. To o kilku dniach miałam 96, podniosłam znowu o 1 j. To miałam 98. Więc wróciłam do 9 j. I cukry były 87-90. Nie wiem już co robić. Diabetolog mówi żeby kombinować z posilkami i nie zwiększać za często. Macie jakieś pomysły?

A jesz posilek przed snem?
Niestety nikt Ci nie da gotowej metody, bo na kazda dziala co innego :(
Ja obecnie 38+6 mam 13j insuliny i na mnie dziala ostatni posilek o 21:30, najczesciej jest to okolo 150ml mleka z platkami kukurydzianymi bez cukru.
 
A jesz posilek przed snem?
Niestety nikt Ci nie da gotowej metody, bo na kazda dziala co innego :(
Ja obecnie 38+6 mam 13j insuliny i na mnie dziala ostatni posilek o 21:30, najczesciej jest to okolo 150ml mleka z platkami kukurydzianymi bez cukru.
Jem wtedy gdy przed snem ok. 22:30 mam cukier poniżej 99. Zazdroszczę Ci, że jesteś już na końcówce. Ile jednostek brałas w 30 tygodniu? Miałaś zawsze cukry poniżej 90? We wtorek mam USG 30 tygodnia i mega się stresuje czy wszystko ok:(
 
reklama
Do góry