reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

A powiedzcie jeszcze raz jak badałam cukier na czczo jak tylko się przebudziłam miałam wynik i zanim wstałam z łóżka 98. Po czym wstałam poszłam do łazienki na poranną toaletę trwała ok 10,minut i znów cukier zbadałam a tu wynik 86. I teraz który wiarygodny i prawidłowy? Dodam
że pierwszy bez mycia rąk. Czy ten fakt mógł by zawyżyć wynik cukru? Co o tym sądzicie?

Ja czasami nie myje rak :(
W czasie spaceru z psem to mega nierealne [emoji12]

Pytalam kiedys o te rozbieznosci bo na poczatku ciazy potrafilam zmierzyc z 3 palcow i za kazdym razem wychodzilo co innego. Diabetolog powiedziala, zeby patrzec tylko na pierwszy pomiar.

Ja rano wstaje do toalety, mierze ketony, myje rece i dopiero siegam po glukometr :)
 
reklama
Ja to mam już końska dawke - 18 j :)

Po jedzeniu nie przekraczam nigdy 120, czesto nawet mam ok. 100.

U mnie waga niestety jest w tej chwili ok. 6 kg na minusie (21 tydzien), z tymze ja startowalam z BMI powyzej 30 i nie jem przy tym jakos bardzo malo. Faktycznie - zupelnie zmienilam sposob odzywiania, posilki co 3 godziny, oprocz lodow nie ruszam zadnych slodyczy, jestem tez na zwolnieniu i wiecej sie ruszam - mysle, ze to sa glowne przyczyny. Diabetolog jest zadowolona, ginekolog za to mowi caly czas - wieksze porcje. Staram sie je zwiekszac, ale na razie bez wiekszych efektow...
Ja niestety leżę już non stop 5 tydzień. Moja szyjka skrociła się w 29 tc do 1,5 cm i mam założony pessar. Myślę że jak bym była choć w umiarkowanym ruchu to z cukrami jeszcze lepiej by było.
 
@Menia2018 przepis miałam z tej stronki jakby co, wzbogaciłam jedynie o warstwę z nutelli i sucharków, bo to dziecka mego urodziny, a ona przepada za tym. swiatilony.blogspot.com/2014/08/sernikowy-tort-kokosowo-malinowy.html
Co do kupnych drozdzowek z dodatkami roznymi, niekoniecznie zdrowymi, to ja nie z tych. Wypieki robie sama, także wiem, ze samiutkie drozdze tam były, i zero cukru. trochę ksylitolu z jagodami. Dlatego mysle, ze to ta maka mnie tak pograza.

@urs nie wiem czemu Ci wstyd za tego magnuma:) Ja jestem za! Trzeba poznac swój organizm, co na nas działa bardziej, a co mniej i jak można, to nalezy czasem cos skubnąć. Uwazam, ze najgorsza jest frustracja, a jak sa same zakazy, to latwo w nia wpaść:)

W ogole zazdroszczę Ci @Menia2018, ze Ty już finiszujesz... Ja dopiero mam 16 tydz… Wydaje mi się, że to dietowanie nigdy się nie skończy:p
 
Tak, przy regularnym ruchu widac duza roznice w cukrach! Od kiedy poszlam na l4 i moge sie poruszac zamiast siedziec 12 godzin przy biurku wyniki sa gdzies o 10 jednostek lepsze...

@Malutka87
No wstyd mi bo mialam jednak slodyczy nie ruszac, ale ciezko sie powstrzymac. Masz racje z tymi restrykcjami - jak sobie odpuszcze ten jeden raz na tydzien, dwa to cale pilnowanie diety jest duzo prostsze! [emoji5]
 
@Menia2018 przepis miałam z tej stronki jakby co, wzbogaciłam jedynie o warstwę z nutelli i sucharków, bo to dziecka mego urodziny, a ona przepada za tym. swiatilony.blogspot.com/2014/08/sernikowy-tort-kokosowo-malinowy.html
Co do kupnych drozdzowek z dodatkami roznymi, niekoniecznie zdrowymi, to ja nie z tych. Wypieki robie sama, także wiem, ze samiutkie drozdze tam były, i zero cukru. trochę ksylitolu z jagodami. Dlatego mysle, ze to ta maka mnie tak pograza.

@urs nie wiem czemu Ci wstyd za tego magnuma:) Ja jestem za! Trzeba poznac swój organizm, co na nas działa bardziej, a co mniej i jak można, to nalezy czasem cos skubnąć. Uwazam, ze najgorsza jest frustracja, a jak sa same zakazy, to latwo w nia wpaść:)

W ogole zazdroszczę Ci @Menia2018, ze Ty już finiszujesz... Ja dopiero mam 16 tydz… Wydaje mi się, że to dietowanie nigdy się nie skończy:p
Tort wygląda obłędnie i tylko ślinka cieknie mniam
 
Oj dziewczyny rozmawiacie o słodkościach ale bym zjadła coś dobrego [emoji846] byłam u lekarza w sprawie cukrzycy mam zwiększyć dawkowanie insuliny z 8J na 10 J zobaczymy czy mi się cukier na czczo poprawi mam powyżej 90 nie zmniejsza się [emoji26] jem ostatni posiłek o godz 22 dbam o diety i co jeszcze mam zrobić może taka uroda lekarz pierwszego kontaktu mówi żebym się nie przyjmowała tym wynikiem nie jest tak źle ginekolog mówi że musi być niżej 90 bądź mądry i pisz wiersze [emoji6]
 
Oj dziewczyny rozmawiacie o słodkościach ale bym zjadła coś dobrego [emoji846] byłam u lekarza w sprawie cukrzycy mam zwiększyć dawkowanie insuliny z 8J na 10 J zobaczymy czy mi się cukier na czczo poprawi mam powyżej 90 nie zmniejsza się [emoji26] jem ostatni posiłek o godz 22 dbam o diety i co jeszcze mam zrobić może taka uroda lekarz pierwszego kontaktu mówi żebym się nie przyjmowała tym wynikiem nie jest tak źle ginekolog mówi że musi być niżej 90 bądź mądry i pisz wiersze [emoji6]

Z tego co widze ginekolodzy sa duzo bardziej ostrozni, bo mialam podobna sytuacje. Ale wszyscy mowili tez jednym glosem, ze jak na poranne cukry dieta od razu nie pomogla to tylko insulina.

U mnie tez insulina na poczatku nie dzialala, okazalo sie pozniej, ze jestem jakims wyjatkiem, ktory “ma problem” z analogiem... po ludzkiej juz od ponad tygodnia cukry zawsze ok. 85 :)
 
Z tego co widze ginekolodzy sa duzo bardziej ostrozni, bo mialam podobna sytuacje. Ale wszyscy mowili tez jednym glosem, ze jak na poranne cukry dieta od razu nie pomogla to tylko insulina.

U mnie tez insulina na poczatku nie dzialala, okazalo sie pozniej, ze jestem jakims wyjatkiem, ktory “ma problem” z analogiem... po ludzkiej juz od ponad tygodnia cukry zawsze ok. 85 :)
Może mi się też poprawi zobaczymy coś lekarka mówiła że jak mi cukier nie zejdzie po tych 10 J nie będzie już zwiększała dawki okaże się Jestem ciekawa
 
reklama
Do góry