reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej dziewczyny ☺️ Byłam u lekarza w piątek i mój dzieciaczek waży 2700 g a jutro zaczynam 36 tc więc w normie ☺️ Dodatkowo rozwarcie na 2,5 cm więc raczej do terminu nie dotrwam ale odetchnełam z ulgą bo 36 tc to już taki bezpieczny termin.. a jak Wasze cukry drogie mamusie? ☺️ Dzisiaj robię drożdżówki z nadzieniem serowym i truskawkami i zjem sobie na podwieczorek a co :D
 
reklama
Hej, jestem nowa:happy: w zeszłym tygodniu dowiedziałam się, że mam cukrzycę, obecnie 27tc+5dni. W przyszłym tygodniu mam sie zgłosić na Polną w Poznaniu na profil glikemii, miał ktoś na Polnej? Jakie są w końcu te normy 1h po jedzeniu do 120 czy 140? Bo już nie wiem, różnie jest napisane:happy2:

cześć :) ja jeżdzę na Polną na oddział :) raz na jakiś mam robiony profil glikemii czyli badanie cukru co 2 h mniej wiecej przez jeden dzień. Jeżeli masz już jakies pomiary cukru to zabierz ze sobą będzie im łatwiej dokonać analizy. Zrobą Ci hemoglobine glikowaną, mocz, morfologie i usg z badaniem ginekologicznym :) Ogólnie spoko, serio, nie ma się czego bać. Ja mam wachania cukrów na czczo do 96 i 2x juz byłam na oddziale i insuliny mi nie dali :) także no stress :)
 
Hej. Ja mam cukrzyce od samego początku ciąży [emoji4]. Diabetolog da Ci skierowanie na to badanie w 100%. Ja miałam robione już na pierwszej wizycie. Wiem co czujesz z tym strachem o maluszka . Ja mam polowkowe 28 maja , okropnie się boję. Pierwsze prenatalne wyszły okej. Teraz jestem w 20tc. Pozdrawiam.

Też mam cukrzycę prawie, ze od początku bo krzywa robiona w 13 tygodniu i niestety 111/129/125. Cały czas walczę z mdłościami i wymiotami rano dlatego podejrzewam że na krzywej to na czczo wyszło mi takie wysokie. ;/ Też się bałam, że miałam problemy z cukrami przed ciązą skoro juz tak wczesnie mi ta cukrzyca wyszła ale zrobiono mi w szpitalu hemoglobine glikowana w 15 tc i miałam 4,8% wiec super :) Teraz jestem w 21 tc i hemoglobina 4,9% wiec troszkę wzrosła ale i tak rewelacja :) nie mam żadnych przekroczeń w ciągu dnia, ostatnio pozwoliłam sobie na 2 kawałki ciasta i tort bezowy po pół h miałam 120, a po 1 h 110 :D a wczoraj na obiad tortilla po 1h 115 a po 2h 104 takze luzik. Nie pozwalam sobie na to codziennie , ale raz na jakiś czas zgrzeszyć można hihi. Przekroczenia mam tylko na czczo do 96 ale cały czas jestem bez insuliny :) Powodzenia dziewczyny :* mój okruszek w 20+0 miał 315g także idealnie 50 centyl
 
Ja zrobiłam w sobotę taki cudny tort bezowy z truskawkami dla mojej mamy... Tak mi było żal, że mogę sobie na niego tylko popatrzeć, kiedy cała rodzina się zajadala:( ale nie miałam odwagi zaryzykować..

Fajnie, że macie takie dobre wyniki i dzieciaki z waga odpowiednia:) dodaje to troche otuchy, że będzie dobrze i u mnie. Ale zazdroszcze, nie powiem, bo ja mam do rozwiązania jeszcze daleko... Pozdrawiam wszystkie slodziutkie:) )
 
cześć :) ja jeżdzę na Polną na oddział :) raz na jakiś mam robiony profil glikemii czyli badanie cukru co 2 h mniej wiecej przez jeden dzień. Jeżeli masz już jakies pomiary cukru to zabierz ze sobą będzie im łatwiej dokonać analizy. Zrobą Ci hemoglobine glikowaną, mocz, morfologie i usg z badaniem ginekologicznym :) Ogólnie spoko, serio, nie ma się czego bać. Ja mam wachania cukrów na czczo do 96 i 2x juz byłam na oddziale i insuliny mi nie dali :) także no stress :)
Dzięki! To już się trochę uspokoiłam, z tym, że ja mam tam być przez 4 dni, nie wiem czemu tak długo...
 
Powiem Wam, ze ja tez mam problemy z cukrami na czczo bo skaczą mi od 85 do 96. Jutro zaczynam 37 tydzień i jestem bez insuliny. Co do ciast.....kupne wszystkie odpadają bo bardzo trudno po nich zbić cukier na czczo....natomiast ja piekę ostatnio co tydzień jakieś ciasto i cukry mam w normie. Jem tez teraz dużo owoców głównie truskawek ale na rzecz pieczywa i cukry tez są super. U mnie cukier najbardziej podnosi pieczywo obojętnie jakie, makaron i slodycze kupne.
 
Hej. Ja już po badaniach polowkowych. Wszystko jest dobrze z naszym synkiem [emoji4]. Waga też mnie cieszy w 20t1d -300g. Tak się bałam ale teraz spadł mi kamień z serca [emoji4].
 
Hej. Ja już po badaniach polowkowych. Wszystko jest dobrze z naszym synkiem [emoji4]. Waga też mnie cieszy w 20t1d -300g. Tak się bałam ale teraz spadł mi kamień z serca [emoji4].
Suuuper synus:) ) widzieliście wcześniej czy dopiero dziś? Waga też odpowiednia, widać że cukry masz opanowane:) teraz jak będziesz spokojniejsza to już w ogóle glukoza będzie w normie:D
 
reklama
Suuuper synus:) ) widzieliście wcześniej czy dopiero dziś? Waga też odpowiednia, widać że cukry masz opanowane:) teraz jak będziesz spokojniejsza to już w ogóle glukoza będzie w normie:D
Wiedzieliśmy tak na 60 % bo młody miał między nogami pepowine I gin nie miał 100% pewności. A dziś dumnie prezentował klejnoty. Ten spokój jest bezcenny A cukry swoją drogą że się uspokoja. Wczoraj sobie popuscilam i dziś cukier na czczo już 93 :p.
 
Do góry